• 1
    daha once sözlükte başlığını açtığımı sandığım ama nedense bulamadığım football manager meydan okuması.

    olay basit: football manager oyununuza italya serie d database güncellemesi indirip serie d'deki san marino calcio takımıyla oyuna başlıyorsunuz. eşzamanlı olarak san marino milli takımını da devralabilir ya da milli takım işini kulüp takımının gelişmesinin sonrasına bırakabilirsiniz.

    hedef san marino merkezli ama italyan liginde oynayan ve san marino milliyetli oyuncular çıkaran san marino calcio takımını üst liglere taşıyıp altyapıyı geliştirerek milli takıma futbolcu yetiştirmek, bu yetişen futbolcularla milli takımla major bir turnuvaya katılmak.

    tahmin edebileceğiniz gibi oyunun en zor challengelarından biri ve en az 10 sezon oynamanızı gerektiriyor. üstelik altyapınızdan çıkan futbolcular çoğu zaman çifte pasaportlu oluyor (san marino ve italya) ve gerçekten iyi bir futbolcu çıkartırsanız italyaiyı seçebiliyor.

    neyse efendim, 2018-9 transfer sezonlarının (yaz ve kış) getirdiği anksiyete ve bıkkınlık sebebiyle en son 2016'da yaptığım bu challenge'a oyunun 2019 versiyonuyla tekrar başlıyorum. fm 2016'da kulübü serie a'ya yüksletip chelsea'ye futbolcu satar hale getirmeme ragmen milli takımla averajla dünya kupasının kapısından dönünce sinirlenip save'i silmiştim. bakalım 2019'da ne olacak.