• 638
  hocanın aklında 'gelsin de sol kanadı emanet edeyim' gibi bir düşünce yoktur büyük olasılıkla.

  alan'ı çok istemişti babel de o tarza yakın bir oyuncu ve bu yüzden istedi büyük olasılıkla diye düşünüyorum.

  son vuruş kalitesi epey yüksek. hücum bölgesinin her alanında kullanılabilecek bir futbolcu. üstelik şampiyonlar ligi tecrübesi de üst düzey.
 • 642
  4-4-2 habercisi olabilir transferi.

  diagne veya mitroglu ile ileri ikilide oynayabilir. faydalı da olur sakatlık yaşamazsa. ama açıkcası o yaşta bir adama o kadar uzun süre yüksek meblağlı kontrat vermeyi içime sindiremiyorum.

  devir pragmatist olma devri. ffp kıskacında bonservissiz olması sebebiyle transferini anlayışla karşılıyorum. fakat keşke onyekuru ile devam edebilsek.

  merak ediyorum fatih terim'in kafasında nasıl bir takım var.
 • 644
  https://www.youtube.com/...amp;feature=youtu.be

  yeni bir video paylaşmış. bakalım yılların ingiliz/amerikan dizi deneyimi* ile videodan neler çıkarabilirim.

  videonun başında london / amsterdam / istanbul yazdığını görüyoruz. bunlar babel'in bugüne kadar top koşturduğu şehirler ama eksik, mesela merseyside yazmıyor orada. ya da hoffenheim falan da yok. kısacası bu üç şehir babel'in mevcut ve gelecek destinasyonları. video'nun içinde geçen şehirler. bu kapsamda iki takım öne çıkıyor; ajax ve galatasaray. videonun ortasında verilen şampiyonlar ligi'nde oynayacaksın detayı ve başında verilen destinasyon tüyosu sonucu bu iki takım ön planda.

  ilk başta babel'in özel uçakla ajax maçına gitmesi kafamı karıştırdı. gençlerle az sayıdaki tecrübelileri harmanlama konusunda başarılı bir takım ajax ve bu sene oynadıkları 4-6-0'dan bozma 4-3-3'e de uyacak bir isim ancak hollanda basınına da göz atınca ajax ile herhangi bir transfer haberi yok. aksine hollanda basını bile babel'in galatasaray ile anlaştığını yazmış.

  peki neden galatasaray? videonun ortasındaki "şampiyonlar ligi'nde oynayacaksın ve bence çok doğru bir takım" cümlesi takım arkadaşı tarafından babel'e söyleniyor. fabri ise "hangi takıma gideceksin?" diye soruyor. diğer takım arkadaşlarının bilip de uzun zamandır beraber oynadığı fabri'nin bilmemesi bence mümkün değil. fabri sadece öylesine soruyor. ya da beşiktaş'ın rakibine gittiği için açıklaması için soruyor, bilemiyorum. ha tabi bu video yeni yayınlanmış olsa da fulham'ın 12 mayıs'ta oynadığı son maçın gününde çekilmiş. o gün biz henüz matematiksel olarak şampiyonlar ligi'ni garantilememiştik. ancak ajax garantilemişti. burada ibre biraz daha ajax'a dönüyor gibi. ama dediğim gibi en başta verilen üç destinasyonun ikisi direkt videoda geçerken istanbul henüz gözükmedi. o da gözüküyor. nerde? en sonda. en sondaki uçak penceresinden gözüken şehir silüeti kesinlikle babel'in bir sonraki takımına işaret ediyor. silüetten şehrin hangisi olduğunu çıkarmak kolay değil ancak o çarpık kentleşmeyi nerede görsem tanırım. tanımasam bile burası amsterdam mı istanbul mu deseler istanbul derim. ayrıca videolarına çok hakim değilim ama beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra bazı videolarına türkçe altyazı koymamış, bu videoda onu da görüyoruz.

  sonuç olarak yüzde yetmiş bir virgül üç babel galatasaray'da, hayırlı olsun.

  ekleme: kaideyi taciz eden istisna da sondaki görüntünün istanbul olduğu söyledi. hatta dedi ki hostes galiba türk çünkü tanıyor gibiyim.*

  ekleme 2: kefenci'nin verdiği bilgiye göre bu uçak 14 mayıs öğle saatlerinde oxford'tan kalkmış ve istanbul' a inmiş.