• 15 milyon sterline chelseali olmuş. hayırlı olsun tabii.

  "piyasaya göre ucuz" diyor internet siteleri, yorumcular vs. böyle piyasaya lanet olsun ya. 15 milyona kadar birer birer saymaya kalksan kaç saatini alır hiç düşündünüz mü? 60 günde 1 milyona kadar sayabilmiş son dünya rekortmeni. günde 16 saat sayarak 89 gün sürmüş. hadi çok klişe.

  biz 2017 yılbaşı bileti almak suretiyle milletçe toplanıp 4 kişiyi zengin ettik. onların bile aldığı rakam 15 milyon lira. düşün koca ulus bir araya geldi. sonuç bir barkley değil...
  zaten piyango işini de hiç anlamıyorum. ben çocukken babam bana dedi ki, bak evlat... yok lan çok dramatik bir giriş oldu.
  oğlum piyango bileti alalım diyorsun da, şimdi şu evlerden birine bir hazine saklasam ve sana bulman için bir hak versem. bulabilir misin? işi somutlaştırınca insan daha iyi anlıyor. bu kadar rasyonel olmak zorunda değilsin baba, evet. aldığınız bilete ikramiye vurma şansı ne biliyor musunuz?
  yok öyle bir şans. sıfır ile diğer sayılar arasında bir fark vardır. biri yoktur, diğeri vardır. biraz matematik baba. 0 olmadığı sürece hep bir umut vardır baba.
  nah vardır.

  bir de beklentileri karşılayamadı diyorlar ya...
  pogba aldığı paranın karşılığını verememiş. ulan o paranın karşılığını verebilmek için kızıl denizi ortadan ikiye yarman lazım. o zaman da parayla ne işin olur zaten. öyle bir karşılık olur mu ya...

  konu sen değilsin ross, konu bu paraları normalleştirmek. öyle kanıksıyor ki insan...
  geçen kendimi cenk'i 25'e sattı bunlar şimdi gidip 5'e bir orta saha alsa, kalan 20'yi fona yatırsa ömür boyu çoluk çocuk doyar derken buldum...
  sorun fonda değil, sorun o 5'i niye orta sahaya yatırıyorsun arkadaşım? senin forvete ihtiyacın var(!)
 • özellik olarak "her şeyden biraz olan, hiçbir şeyi tam olmayan" futbolcu klasmanından kendisi.

  -fizik var, ama kullanmasını bilmiyor.
  -şutu var, ama tercihleri kötü.
  -oyun kurucu özellikleri var, oyunu okuyamıyor.
  -yetenekli, ama oyunun içine giremiyor.

  ben de 2 senedir kendisinin parlamasını bekleyenlerdenim ama ümidi kesmiştim kendisinden. chealse'ye transfer olması şaşırttı.