• 3
  zion williamson ile birlikte duke'un 2018-2019 sezonundaki en büyük iki yıldızından biri. zion'un fiziksel özellikleri o kadar üst düzey ki bir üst seviye basketbol için kendisini zion'un bir tık arkasına koyuyorum. kolej'de bazı şeyleri yapabilmek nispeten daha rahat ama nba'de bunları yapabilmek istiyorsa biraz daha güçlenmesi gerek. bir de topla ilişkisi günümüz nba'i için biraz yetersiz geliyor bana ama bunlar geliştirilemeyecek şeyler değil. çok iyi bir kumaşı var.

  edit: hangisi doğru bilemediğimden ikisini de buraya bırakıyorum.
  (bkz: r.j. barrett)
  (bkz: rj barrett)
 • 4
  sevgili arkadaşlar herkese merhabalar. şahsım adına yıllardır(2-2,5 *) zion williamson'a olan yakın ilgim gözümü biraz boyamış olsa gerek ki diğer yaşıtlarına karşı biraz duyarsızlaşmışım. fakat bu sene duke'ta zion ile beraber yakaladıkları yüksek performansla kendisini de artık radarıma aldım.

  bayanlar baylar karşınızda 2017 fiba 19 yaş altı dünya kupası mvp'si, 2003'te lebron james'in kazandığı sonraları andrew wiggins'a falan da nasip olmuş olan gatorade 2018 yılın oyuncusu ödüllü, scout, rivasl, espn tarafından gözlem raporlarında 1 numaraya gözü kapalı yazılmış olan, kanadalı, 2,01 boyunda, 92 kg ağırlığında tam adı rowan alexander barrett jr.
  r.j. barrett.

  vaftiz babası steve nash olan r.j.'in babası profesyonel bir basketbolcu, annesi ise bir koşucu. ailesinin sportif kimliği ona da yansımış olacak ki hem yeteneği hem azmiyle kanada milli takımı alt yaş kategorilerinde oynamayı alışkanlık haline getirmiş henüz 16'sında. uluslararası ve liselerarası mini bir all-star turnuvası olan jordan brand classic'te 22 sayı ve 8 asist ortaya koyarak 2016'da turnuvanın en değerli oyuncusu ödülünü de heybesine koymuş, tabi birkaç yerel mvp ödülüyle beraber. derken yıl 2017 olur fiba 19 yaş altı dünya kupasında kanada yarı finalde amerikalı jr. azmanlarla eşleşmiştir. fakat harlem çocukları r.j.'i hesaba katmamışlardır. bizim oğlan 38 sayı 13 rebo ve 5 asistle tabiri caizse maçı dalgalandırmış ve final maçında da italya filelerine 18 sayı 12 rebo bırakarak kupayı ülkesine kazandırmıştır. turnuvanın all-star 5'ine yazıldığını ve turnuva mvp'si olduğunu tekrardan belirmeye pek de gerek yok aslında. şimdilerde ise duke'ta inanılmaz işler yapmaya devam ediyor. bu hikaye burada mı kalır yoksa ileride adına belgeseller mi çekilir bilmem. giannis 'the freak' gibi fiziken canavarlaşırsa nba'de iz bırakabilecek bir kumaşa sahip şahsi kanaatime göre. bekleyelim, görelim.

  aşağıya son zamanlarda ortaya koyduğu performansları da bırakıyorum.

  duke-ferris state maçı 27/10/2018
  32 sayı 9 rebo 4 asist
  https://www.youtube.com/watch?v=ItkpfFRiFhU

  duke-kentucky maçı 6/11/2018
  33 sayı 6 asist
  https://www.youtube.com/watch?v=XKFYEFXN7zY

  bu da espn'in birkaç gün önce paylaştığı nba draft gözlem videosu.
  https://www.youtube.com/watch?v=s0ACoLr-SlY
 • 5
  2019 nba draftinda ikinci veya ucuncu siradan secilmesi beklenen kanadali. duke’da bu sezon cok iyi bir performans gosterdi, zaman zaman zion’un da onune gecti ancak ben nba’de superstar olabilecegini dusunmuyorum. sutunu begenmedim, nba’de kolejdeki kadar rahat sayi atamaz. atletizmi kolej seviyesi icin iyi ve kolay sayilar bulabiliyor, ama bunu nba’ye tasimasi zor, bana biraz andrew wiggins’i hatirlatiyor. kanadali cok hayal kirikligi var son senelerde. bakalim kendisi neler yapacak.