• 1
  sayın türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı!

  türkiye cumhuriyeti vatandaşı bir galatasaray'lı olarak bunları yazıyorum. hayatıma dair hatırladığım en eski an 5 yaşındayken üstümde galatasaray forması, galatasaray posterli odamda, galatasaray maçlarını izlerken annemin bana yemek yedirmeye çalıştığı anlardır.

  benim hayatımda sadece galatasaray aşkının doldurabileceği büyüklükte boşluklar var. ve benim gibi böyle 30-35 milyon galatasaray'lı var bu ülkede. bütün sosyal medya sitelerinin en çok takipçisi olan türk spor kulübü galatasaray'dır. bu da türkiye cumhuriyeti'nin en çok taraftar sahibi kulübü olduğunu gösterir galatasaray'ın. 2017 referandumunda almak istediğiniz evet oyları mühürsüz zarflarla birlikte ancak 25 milyondu.

  galatasaray köklerini 15.yy 2.beyazıt döneminde kurulan galatasaray lisesi'nden alır. yani bu demek oluyor ki bu ülkede, bu dünyada değil recep tayyip erdoğan, değil akp... abd bile yokken galatasaray vardı. isimler, partiler, iktidarlar, süper güçler gelir geçer. ama galatasaray? benim gibi kalbi menfaatsiz galatasaray için çarpan milyonlar oldukça... bu kültür, bu galatasaray sonsuza dek varlığını sürdürecektir.

  beşiktaş, fenerbahçe ve galatasaray ezeli rakip, ebedi dosttur. türkiye cumhuriyeti'nde en çekişmeli, en güzel maçlar bu takımların arasında oynanır. ama bu rekabeti güzel kılan hepimizin ailesinde, akrabalarında, arkadaşlarında bu takımların taraftarlarının etle tırnak gibi içiçe geçmiş olmasıdır. sizinde ezeli rakibimiz, ebedi dostumuz fenerbahçe'nin taraftarı olduğunu hepimiz biliyoruz. ama! yabancı sınırının gelmesini destekleyen taraflı yorumlarınız, sadece biz galatasaray taraftarlarının değil... beşiktaş, fenerbahçe, anadolu kulüpleri... yani mantığıyla hareket eden herkesin olumsuz tepkilerini çekti.

  özellikle yabancı sınırı gelsin diye yaptığınız talihsiz açıklamaların... son 3 sezondur selçuk inan, yasin öztekin gibi paracı ve kalitesiz türk futbolcuları yüzünden, biz galatasaray taraftarlarını kahreden futbol takımımızın, transferlerle şampiyonlar ligi şampiyonu olmak için takım kurmaya başladığı ve başarılı olup yükselişe geçtiğimiz bir döneme denk gelmesinin tesadüf olmadığına inanıyoruz. tüm bunların biz galatasaray'ı hedef alan girişimler olduğu izlenimini ediniyoruz. siz bakmayın "yabancıları oynatüyürler... bizi oynatmüyürler... milli takım gelişemüyür..." diyen rıdvan'a. onun lakabı şeytan. rıdvan dilmen bu konuda bilerek, isteyerek yalan söylüyor.

  çünkü milli takımın gelişmemesinin nedeni yabancı sınırı değil, altyapıdır. son avrupa şampiyonu portekiz'de, son dünya şampiyonu almanya'da, son şampiyonlar ligi şampiyonu real madrid'in ülkesi ispanya'da yabancı sınırının olmaması bunun kanıtıdır. yabancı sınırı gelise türk futbolcu "ne de olsa teknik direktör beni oynatmak zorunda." diyor. kendini geliştirmiyor. çalışmıyor. yabancı sınırı olduğu için transfer pazarındaki milyon euroları cukkalıyor. yabancı sınırı isteyen türk futbolcuların derdi bu. rıdvan dilmen'i doldurup konuşturuyorlar. bakın büyük takımların istenmeyen futbolcularına. selçuk inan, yasin öztekin, ozan tufan, hasan ali kaldırım... hepsinin bu türk futbolcular olduğunu görürsünüz.

  türkiye cumhuriyeti'nin, yabancı sınırı olduğu dönemlerde futbolda dünya şampiyonluğu, avrupa şampiyonluğu, şampiyonlar ligi şampiyonluğu yok. ama bu şampiyonlukları elde etmek için yabancı sınırının olmaması gerekiyor. çünkü yabancı sınırı olmazsa türk futbolcusu formayı kapmak için çalışacak. koşacak. hak edecek. siz bakmayın sahada "türk futbolcusu göremiyorum." diyen lucescu'ya. o kurnaz da başarısızlıklara kılıf arıyor! çünkü biz sahada oynayan türk futbolcusunu, karakterli bir şekilde mücadele edince görürüz. bu süper ligde ve bir alt ligde toplam 36 takım mücadele ediyor. süper ligde her takım 1 türk oyuncu oynatsa bile milli takım için 18 kişilik bir kadro oluşur. alt ligle bu sayı ikiye katlanır.

  cengiz ünder, enes ünal, çağlar söyüncü gibi 3 büyüklere transfer olup milyon euroları cukkalamak, yan gelip yatmak yerine futbolun daha iyi oynandığı ülkelere gidiyor. hem de arda turan, selçuk inan, ozan tufan gibi menajer torpiliyle oynayan kalitesiz futbolculara inat. rıdvan dilmen'e inat. kaldı ki yabancı sınırı gelirse bein sports üyeliğini iptal edecek %50'yi aşkın abonenin yayıncı kuruluşa vereceği zararı da düşünün.

  bakın. fenerbahçe erkek basketbol takımı son 3 senedir euroleague yani basketbolun şampiyonlar ligi'nde son 4'e kaldı. bunun tek sebebi yabancı sınırının olmamasıydı. fenerbahçe gitti nba'den getirebileceklerinin en iyilerini topladı. şampiyon oldu. çünkü bu başarıyı elde edebilecek, basketbolcuları üreten bir altyapı yok türkiye cumhuriyeti'nde. basketbola yabancı sınırı gelmiyor da, niye futbola geliyor? gerçekler böyleyken tam da galatasaray yükselişe geçtiğinde futbola yabancı sınırı gelsin derseniz biz burada art niyet ararız.

  ayrıca futbolcunun "ben türk'üm. o yabancı. bu yüzden o oynamasın. ben oynayayım." demesi tehlikeli bir ayrımcılık. inanın bana oylar sayesinde söz hakkı sahibi olabileceğiniz bir sistemde, milyon euroları cukkalamak, mankenlerle ferrarilere binmek için yabancı sınırı isteyen 3-5 kalitesiz türk futbolcusu için 30-35 milyonluk galatasaray taraftarını üzmeye değmez.

  galatasaray futbol takımı, selçuk inan, yasin öztekin gibi paracı ve kalitesiz türk futbolcuları yüzünden, son 3 sezondur bizi kahreden bir performans gösterdikten sonra, yabancılardan oluşan çok iyi bir kadro kurdu. ve biz 30-35 milyon galatasaray taraftarı şu sıralar bu yüzden çok mutluyuz. 30-35 milyon galatasaray taraftarı olarak yabancı sınırının çıkmasını istemiyoruz. yabancı sınırıyla huzurumuzun bozulmasını kesinlikle istemiyoruz. yabancı sınırını kabul etmiyoruz. sizden bir türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak ricam; yabancı sınırını tamamen kaldırmanızdır.

  #yabancısınırıkaldırılsın saygılarımla.

  imza
  571 1071 1453 1881 1905 1923

  (arkadaşlar buradan en fazla 1000 kişiye ulaşabiliriz. ekşi sözlük'te en az 10000 kişiye ulaşmak mümkün. imkanı olan paratez içindeki kısım hariç başlığı ekşi sözlük'te de açarsa daha fazla farkındalık oluşturabiliriz.)
 • 2
  sayın türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı!

  bu benim size yazdığım ikinci mektup. http://rerererarara.net/...na-mektuplar--126330 bu linkteki ilk mektubumda olduğu gibi, bu mektubu da yazmamın nedeni yabancı sınırı ayrımcılığı.

  size şu anki yabancı kuralı hakkında, bilgi vermek istiyorum. şu anki yabancı kuralı 14+14'tür. yani takımlar kadrolarında 14 türk ve 14 yabancı, toplam 28 kişi bulunduracaklar. maçlarda da ilk 11'lerinde, istedikleri kadar yabancı oynatabilecekler. yani kimse kimseye türk futbolcusu oynatmayacaksın demiyor. isteyen her maça 11 türk ile çıkar. isteyen her maça 11 yabancı ile çıkar.

  bu noktada size bir soru sormak istiyorum. niçin takımlar maçlara türk değil de, yabancı futbolcular ile çıkıyorlar? cevabı sizin cümleleriniz ile vermek istiyorum. ampute milli takımımız, avrupa şampiyonu olduktan sonra sizin de malum kalitesiz türk futbolcular için söylediğiniz gibi; çünkü bunlar ruhsuz.

  https://twitter.com/...s/750981361146757120 bakın bu linkte şu an milli takımlar teknik direktörü mircea lucescu şöyle diyor: "rusya'da yabancı oyuncuların sınırı bir hatadır, sporun özü olan rekabeti yok eder."

  aynı mircea lucescu bu linkte http://www.gazzetta.it/....shtml?refresh_ce-cptürkiye cumhuriyeti'ne gelince yan çiziyor. bu röportajda üzerine vazife olmayarak "ligde yabancı sayısına limit getireceğiz. doğu ülkelerinde bunu yapmadan olmaz" diyor.

  açık konuşayım. bu millet bunu yemez! mircea lucescu'nun oğlu yunanistan'da paok'u çalıştırıyor. açın bakın. paok'ta 1 tane bile yunan oynatmaz. 18 kişilik kadroya aldığı yunan sayısı 2'dir. son aek maçında kadroda 2 yunan vardı. birini ikinci yarı çıkardı. diğerini oynatmadı. her maçta da böyle yapıyor. mircea lucescu, ukrayna'da shakthar donetsk'i çalıştırırken, ilk 11'de 9 brezilya ile oynuyordu!

  koskoca türkiye cumhuriyeti'nin şu anki teknik direktörü mircea lucescu gibi bir yalancı olmamalı! ben vergisini ödeyen bir türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak bunu kabul etmem.

  size türk futbolu hakkında, önemli bir uyarıda bulunmak istiyorum. futbol camiasındaki kötü niyetli futbolcu, yorumcu, menajer, yönetici ve başkanlar sizin onlara karşı olan iyi niyetinizi istismar ediyorlar! sizi maddi çıkarları için kullanıyorlar! sizi sevmedikleri halde, sizi seviyormuş gibi yaparak istediklerini elde etmeye çalışıyorlar! ve ne yazık ki sonunda kaybeden siz, biz yani türkiye cumhuriyeti oluyor!

  bunların yabancı sınırı ayrımcılığı istemelerinin tek nedeni bu! çünkü 100.000 euro bile etmeyecek yerli ruhsuz futbolcuyu, yabancı sınırı varken 5 milyon euroya satmaya çalışıyorlar! o paraları da başta anadolu kulüp başkanlarının, kara para aklamak için kullandıkları hakkında ciddi söylentiler var. bu hainlerin, ülke ekonomisine vurdukları darbeleri tahmin etmek zor değil.

  biliyorsunuz önümüzdeki yaz rusya'da dünya kupası var. ama a milli takımdaki, ruhsuzlar yüzünden biz orada olamayacağız. dünya kupalarında, yarı final ve final maçlarını protokol tribününde liderler de izlerler. dünya kupası'nın favorileri almanya, fransa, ispanya, ingiltere(ki hiçbirinde yabancı sınırı ayrımcılığı yoktur) gibi ülkelerin liderleri yarı final ve final maçlarını tribünden seyredecekler. ev sahibi oldukları için putin de onları yalnız bırakmayacaktır.

  ama siz türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı olarak orada olamayacaksınız. bunun tek sorumlusu ruhsuz futbolcu, üretilmesine neden olan yabancı sınırı ayrımcılığının yıllardır türkiye'de olmasıdır! bakın size söz veriyorum. yabancı sınırını tamamen kaldıralım, en geç 3 sene sonra bir türk takımının şampiyonlar ligi şampiyonluğunu, en geç 2 dünya kupası sonra da en az yarı final milli takımda size vadediyorum.

  1923'den beri türk futbolu, kalitesiz yerlileri sadece türk pasaportu var diye, kural ve sınırlamalarla zorla oynattığı için şampiyonlar ligi şampiyonu, dünya kupası şampiyonu olamadı. bir türk takımı yabancı sınırı ayrımcılığı tamamen kalkmadan şampiyonlar ligi şampiyonu olamaz. bunun için sahadaki 11 yabancı olacak. ama yedek kulübesi de aynı kalitede yabancılardan olacak. bunlardan torpilsiz, yaş küçültmesiz, hakkıyla, çalışarak formayı kapan türk futbolcu da, avrupa'da aynı şekilde futbol oynayan türk futbolcularla milli takımda dünya kupası'nı alacak.

  bakın rusya futbol federasyonu'nun, bir skandalını anlatmak istiyorum. rusya güya 2018 dünya kupası'nda başarılı olmak için yabancı sınırını 5'e düşürdü. şu an milli futbol takımları çok kötü ve formsuz durumda. iddia ediyorum. sırf yabancı sınırını 5'e düşürdükleri için, rusya gruptan bile çıkamayacak.

  türkiye atletizm milli takımı'nın, neredeyse tamamı afrikalılar başta olmak üzere yabancılardan kurulu olduğunu da hatırlatmak isterim.

  önceki mektubumda yabancı sınırı ayrımcılığının niçin olmaması gerektiğini uzun uzun anlattım. bu mektubumda da ekleme ve güncellemelerle bunları pekiştiriyorum. umarım danışmanlarınız bu konuda sizleri haberdar ederek, yabancı sınırı ayrımcılığı gibi yanlış bir karar alınmasına, aramızdaki mektup diplomasimizin engel olmasını sağlarlar.

  inanın üç beş kötü niyetli anadolu kulübü başkanının, kendini bilmez menajerlerin, kalitesiz yerli futbolcuların iyi niyetinizi istismar edip, haksız yere milyon euroları cukkalamasına neden olacak yabancı sınırı ayrımcılığı için, milyonların oyunu kaybetmeye değmez. türkiye'nin %99.9'u yabancı sınırı ayrımcılığına karşı.

  ben bir türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak görevimi yapıyorum. yabancı sınırı ayrımcılığının, zararları ve gelmemesi konusunda herkesi uyarıyorum.

  hatta türk takımlarında, türk futbolcu oynatmanın tamamen yasaklanması türkiye cumhuriyeti menfaatinedir. zira dünyanın dört bir köşesinde futbolculuk yapan, gurbetçi türklerin sayısı a milli takım kurmaya yeter de artar. hem de daha güçlüsünü ve ruhlusunu...

  #yabancısınırınahayır
  #yabancısınırıırkçılıktır
  #yabancısınırıtamamenkaldırılsın
  #yabancısınırıvarsabizyokuz

  imza
  571 1071 1453 1881 1905 1923