• 4
    iki entry üzerinden değerlendirilmeye çalışılan galatasaray sözlük yazarı, "hele otur soluklan yiğenim!" demek istiyorum bu arkadaşlara. şamil tayyar ve hakan şükür ile ilgili yazdıkları arasında tutarlılık var renkdaşınızın, açıp okuyabilirsiniz o başlığı da.

    şimdi diyeceksiniz ki "şamil tayyar'ı neden sadece galatasaray penceresinden değerlendirmiyorsun?"; ben olaylara sadece galatasaray penceresinden bakmayı reddederim, bunu baştan söyleyeyim. ilk başta sordum kendime "neden şamil atladı bu şekilde bu olaya?", hem de herkes gibi malum yasa değişikliğine evet demişken. biraz geçmişini inceledim şamil arkadaşın, star gazetesinde yumurtladıkları malum. sonra bir zamanlar mecliste muhabirlik yaptığını öğrendim. anap'ın güçlü olduğu zamanlarda anap'ı destekleyen şamil, 99 seçimlerinde dsp'den milletvekili olmak için adaylık başvurusu yapmış. sonunda star gazetesinde akp adına bulunduğu üstün hizmetlerden ötürü milletvekili maaşı ve sınırsız imkanları ile ödüllendirilmiş. şamil idealist bir adam ama, parti ayrımı yapmadan mecliste milletvekili olmanın ayrıcalığına erişmek için çok çabalamış. ben ise şamil'in siyaset sahnesine atılmak için seçtiği partileri birleştirdiğimde ok tek bir yönü gösteriyor: gülen cemaati. "peki bu cemaat ile ne alakası var bu işlerin?" derseniz de, bu şike operasyonlarının futboldaki rantın tamamını isteyen bu oluşum tarafından malum kişileri alt etmek amacı ile yapıldığını düşünüyorum ve bu durumdan siyasi görüşüm nedeni ile rahatsızlık duyuyorum; gayet açık net sanırım sebepler.

    okumak iyidir, gündemi takip etmek iyidir; izanınız kuvvetli ise insanların davranışlarının ardındaki nedenleri de anlayabilir, aklınız yetiyorsa bunları analiz edebilirsiniz. ben de öyle yaptım! sadece "bak bu adamın söylediği sözler ne güzel, yıllardır en büyük eğlencemiz olan futbola türlü hile karıştırıp anasını ağlatan aziz yıldırım ve tayfasına ne güzel ayar veriyor!" demedim, diyemedim. şamil kimdir, nedir necidir diye bir araştırmak geldi içimden. "kimlere gebe olabilir acaba?" diye sordu allah'ın cezası beynim. sanırım yanlış yerde yazıya döktüm bunları; sonra atarlandım, alevlendim bu gözü dönmüşlüğe. en sonunda da "eeehh! sikerim!" deyip bunları yazdım; şimdiden afiyet olsun.