• 1
  namıdiğer barney. 67 hollanda doğumlu dart oyuncusu.

  27 mart 2019 gecesinde, premier league darts'ın 8. haftasının gerçekleştirildiği rotterdam'da, kuzey irlandalı dart oyuncusu, 33 yaşındaki (bkz: superchin) daryl gurney'e 7-1 kaybedince premier lig'den elenmesi kesinleşmişti. dün gece hollanda milli takımından takım arkadaşı, dünya 1 numarası (bkz: mighty mike) michael van gerwen ile premier lig'deki son maçını oynadı.

  kasım 2019'da; 2020 dünya şampiyonasından sonra emekli olacağını açıklamıştı barney fakat dün geceki duygu yüklü maçtan sonra "artık iyi oynayamıyorum ve rakiplerime yetişebilecek enerjiyi kendimde hissetmiyorum..." minvalinde bir açıklama yaparak profesyonel dart kariyerini sonlandırdığını açıklayarak emekli oldu.
  röportajı -> https://www.youtube.com/watch?v=1K68rZJUPQk

  kariyerine 5 dünya şampiyonluğu, 2 uk open şampiyonluğu, las vegas desert classic, the grand slam of darts ve premier league şampiyonluklarını sığdırmıştır. ayrıca 2 kez world masters ve world darts trophy, 3 kez international darts league ve wdf world cup tekler şampiyonlukları da bulunmaktadır. (kaynak: wikipedia)

  premier lig'de, televizyonda yayınlanan kendisine ait ilk nine-dart finish -> https://www.youtube.com/watch?v=e9rQonCrHqE

  dipnot: zaman "unicorn'un barney'nin dartlarını ürettiği" * zaman, 22 gr dartlarını satın almıştım. halen de o dartlarla oynamaktayım. 2017 itibarıyla target takımına dahil olmuştu.

  raymond van barneveld'in profesyonel kariyerinin son maçı -> https://www.youtube.com/...dLHBqSikiE&t=13s

  yolun açık olsun barney.

  edit: gizli bakınız

  edit: 22 dk. önce bbc sport şöyle bir tweet atmış https://twitter.com/.../1111604437141868546

  özetle; barney emeklilik kararını aldığı günün ertesinde kararını değiştirmiş "hassas duygular içerisindeyken konuşmamam gerektiğini fark ettim" "alexandra palace'ta bir dünya şampiyonası daha oynadıktan sonra kariyerimi bitireceğim" demiş.