• 6
  renktaşımızı kırmak olmaz.

  r erere rarara diye inlerken tribünler
  a tkılar sallanırken aslantepe semalarında
  b ilmezdi kimse o an kimdi omuz omuza verdiği
  bilmezdi hangi partiydi desteklediği,hangi kızdı sevdiği
  i nsanoğlunun en değer verdiği şeyler
  m al,mülk,para,pul şöhret
  e lindeki atkının yanında önemsizdi
  s ırtındaki formanın karşısında değersizdi
  o muz omuza renktaşlarla
  r ahatlık o anda kimin umrunda
  d oldururken stadyumu bir anda
  u zaydan bile duyulacak bir çoşkuyla
  m aç başlamadan tribünler dolunca
  galatasaray! diye bağırıp tek bir ağızdan
  a rmanın kutsallığı yüreklere yansırken
  l imanda bekleyen bir sevgili gibi
  a şkına kavuşan bir mecnun gibi
  t eselliyi bulan bir öksüz gibi
  a tardı o kalp,çoşku ve heyecanla
  s ahaya çıktığında o onbir aslan
  a nons edilirken daha başlar destan
  r ızasız evlendirilen bir kız gibi
  a ğlamaklı olurdu,rakip takımlar
  y ağmur,çamur dinlemeden,tek bir ağızdan
  d ökülürken istiklal marşı
  e n aptalı bile anlardı,yoktu sami yen'in çıkışı
  d oksan dakika sonunda,biterken bu destan
  i şte aşk bu derdi herkes,aşktır galatasaray!
 • 11
  (bkz: #1677791)

  benim hamza hoca'ya saygı duyup duymamamı anlamsızca dert etmiş yazar. öyle ki guardiola'yı falan araştırmış, istatistikler çıkarmış. yazdıkça yazası gelmiş, zorla durdurmuş kendisini. keşke durdurmasaymış sürükleyiciydi okuyorduk. öncelikle güzel kardeşimiz barcelona'yı galatasarayla kıstaslayarak bir hata yapmamıştır. ancak barcelona'nın teknik direktörleri hakkında bilmesi gereken büyük bir detay var o da (bkz: johann cruyff) gerçeği. barcelona'yı biraz gözlemleyen 2 tane blog okuyan herkesin bildiği bir doğru vardır ki barcelona'nın gizli teknik direktörü johann cruyff'tür. hocaları o atar oyun sistemini ise alt yapıya o kazımıştır. galatasaray'a tercüme edersek bu jupp derwall'dir. hatta ucundan azıcık kalli'dir. galatasaray'ın hamza hamzaoğlu örneği pep ile yine yanlış bir örnek. hamza hoca, futbolculuğunda guardiola'nın barça'da olduğu kadar değildi. hatta hamza hamzaoğlu'nu seyretmemiş adam bilmez. yani bir bülent korkmaz değildi. hagi teknik direktör kariyeri olmadan 2 kere geldi galatasaray'a. 1 tane elle tutulur başarısı var o da 5-1'lik fener maçı ki ribery'i çıkarmasa 6-0 tarihten silinecekti. bülent korkmaz geldiğinde nazarımda kredisi hamza hamzaoğlu'ndan daha fazlaydı. çünkü bülent'in hırsını futbolculuğundan tanıyorduk. galatasaray öyle bir hamle yapmalı ki bu ekol transferi olmalı. ne yazık ki bulunduğumuz konumda bırak kadro zenginliğini hoca kalitesini yönetimi vs doğru dürüst bir futbol ortamı bile yok. biz barcelona'yı copy paste yapıp taksim'e dikelim, adamların önü kesilir bu ülkede.

  arkadaşın bir başka sıkıntısı da hamza hocayi istatistiksel olarak bana beğendirmeye çalışması. gerek yok kardeşim. ben istatistiğe bakmıyorum. bak sana açıkça söyleyeyim. galatasaray büyük aksilik olmazsa şampiyon bitirecek bu sezonu. benim nick altıma zahmet edip yazma benim hamza hoca'ya hamza hoca demem için kırk fırın ekmek yemesi lazım. ha bu senin ya da hocanın sikinde olmalı mıdır? bence olmamalı ama şaşırtıcı bir şekilde senin skinde. hamza hoca o senin kıyasladığın guardiola kadar gencine güvenemedi. bak önemli olan 3 puan değil önemli olan kafa yapısı. kafa yapısı birşeyleri değiştirir alınan 3 puanlar değil. galatasaray 2000 - 2010 arası şampiyonluklar yaşadı. bu şampiyonlukların galatasaray'a 1 gram faydası olmadı. bu sene de olur. 1 gram faydası olmaz. hamza hoca kalırsa hatta zararı olur. sol ayaklı olcan'ı sağ açık oynatması değil mesele, sol ayaklı emre'yi sağ açık oynatmaması. emre'nin dinamizmi galatasaray'ın sağ kanadını defansif olarak ayakta tutuyordu. eğer benim yazdıklarıma bu kadar meraklıysan aç oku konya maçında ne yazmışım. (bkz: #1616270)

  ne yazık ki hamza hoca 13 aralık 2014 konyaspor galatasaray maçı'ndan sonra aynı kafa yapısını devam ettiremedi. yeniçerilerine kıyamadı. pres falan hak getire. benim için kopuş ise ilk 11'in tamamını yaşlı yeniçerilerden oluşturması oldu. yoksa galatasaray kazanmış, kaybetmiş. bir düşer bir kalkar. benim rakibim bu ülke takımları değil ki.

  hoca konusunda yerli yabancı gibi bir sıkıntım yok. eğer öyle olsa fatih terim'e de bülent'e de vaktiyle verdiğim desteği vermezdim. prandelli'yi ise havalimanında nasıl karşıladığım sözlüğün malumu.

  galatasaray'ın 1 numaralı sorunu ülkenin ve sporun yönetiliş şeklidir, 2nci sırada galatasaray'ın dedeleridir, 3üncü sırada ise bir ekol belirleyici figür (derwall ya da cruyff gibi) eksikliği ve buna bağlı altyapısal politika eksikliğidir.

  edit: ukala tavrım sebebiyle nick altıma yazmama kararı almış. eksik hissetim. yıkıldım.
 • 12
  kendisi kim oluyor ki yazarları burada hedef gösterebiliyor. nereye ne yazıyorsa oraya beni de yazsın zat-ı muhterem. zaten hamza hoca'ya hamza diyemezsiniz kafasındaki sığ bir insandan da başka da bir şey beklenmez. benin şaşırdığım sözlük moderasyonunun böyle hedef gösteren, mahalle kabadayısı kılıklı birisine şu ana kadar müdahele etmemesi. neyse sen yazıp, çiz beni de eklemeyi unutma.

  (bkz: #1682209)
 • 14
  kendisinin hangi sıfatla kardeşimi hedef gösterdiğini merak ettiğim yazar. sen kimsin biri birine destek veriyor diye ulu orta böyle saçma salak entry giriyorsun. sen kimsin ya dünyanın en zararsız ve temiz insanlarından birini ortaya atıyorsun. ulan sen kimsin benim kardeşlerime terörist yaftası yapıştırmaya kalkıyorsun. hodri meydan gücü yeten bana gelsin.
 • 19
  genç bir yazar. hatta yazarımsı. kalemimede güvenmem. o yüzden genelde çok öyle bir şey yazıp karalamam. evet sayenizde listem birazcık daha kabardı. burda sizi hedef göstermeye gerek yok. kendi görüşümden olmayanlar foşiktir diye bir şey yok. lakin sap ile samanı ayıramıyorsanız pekala foşik muamelesi görürsünüz. dün türkiye cumhuriyetinin savcısı öldü. ben bu davaya özgürlükçü hareket, hak arayan iki genç öldü, biz de sizi seviyoruz diyen adamla işim olmaz. mevzu benimle aynı görüşte olmaması değil. senin kardeşin dediğin adam bu harekete destek veriyor, hak veriyor. sende onun arkasında duruyorsan zaten sen beni mimle ben seni mimleyeyim.

  hadi eyvallah.
 • 20
  "sen beni mimle ben seni mimliyim" sözlerine sahip kişi...

  ne bu ilkokulda kol kola girip önümüze gelene bir tekme kafası mı ? benim babam senin babanı döver zekası mı ? yoksa 80 öncesi birbirine düşman olmuş aynı hanenin evlatları gibi kan davası gütme mi ?

  ben onun abisi yaşındayım gördüğü, duyduğu herşeye inanmak yerine sorgulamayı öğrensin. mesela savcıyı rehin alan teröristler mi öldürdü yoksa yaptıkları operasyonun başarısızlığını kapatmaya çalışan polis mi ? zira göt kadar odada savcıyı rehin alan adamlar sözde infazı ki bildiğin vahşet bu kafasına vücuduna sıkarak mı yapar yoksa öldürüp kaç polisi daha peşinden götürür onun hesabını yapar. neyse mimledim olm seni çok pis mimlledim 11!!111!!!!
 • 21
  kimi yazarlarca "duyduğun her şeye inanma sorgula" tavsiyesinde bulunulan yazar. aynı kişilerin twtitterda dhkp-c palavralarına inanması da cidden ironik.

  rehin alan kişi vücuda sıkar mı denilmiş. ilk kez eline silah alan ve nasıl öldüreceğini bilmeyen bi kişi sıkar. çatışma esnasında savcı bir şekilde kaçmaya yeltendiyse rastgele ateş açtıysa da sıkar.

  fakat sizin deyiminizle savcıyı öldürmeyi planlayan polis, suçu sizin sevgi pıtıcığı teröristlerinize atmak istese hazırlanan bu kadar tiyatrodan sonra savcının vücuduna mı sıkardı, yoksa kafasına mı? bence bunu bir sorgulayın sevgili terörist seviciler. ne ala memleket silahsız adamı öldür sonra kahraman ol.
 • 22
  hiç bir entryisinde savcı olayıyla alakalı yorum yapmayan yazar. net olarak şu şekilde oldu kesinlikle diyemem. gazetelerde yazıldığı gibi zaten diyemem.

  anlaşılmayan bir yer var sanırım. ben dünkü olayda savcımızı rehin alan adamlara hak verenlere ve ona hak veren adamlara kardeşim diyenlere karşı bir tutumum var o kadar. bu olayda polis operasyonda başarılı/başarısız oldu farz edelim ama operasyon olay iki tane adamın savcıyı rehin almasıyla başladı. he bu konudaki kaynağınız dhkp-c ise yazmayın bile.

  ben savcıyı rehin alanları savunanlarla alakalı yorum yapıyorum. olayın nasıl gerçekleştiği ile alakalı değil. o başka mevzu.