• 1
  maç başı priminin en büyük kardeşi olan olgu.

  her futbolcuya verilmemesi gereken haktır. hele hele bizim gibi takımlarda muğdat'a falan verilmesi skandaldır.

  ne yani şimdi aman muğdat paşam biraz daha kendini maça versin ve puanı alalım diye kendisine iyi oynamasına yönelik teşvik parası mı vereceğiz, geri koşmayıp adamını kaçırıp lauabi davranıp pozisyon vermemize sebep olduğunda ve muslera takımı ipten aldığında muğdat neden ekstra para alacak ki?

  şampiyonluk ve şampiyonlar ligi primleri ise bu olgunun büyük kardeşleridir. bunların acilen değişmesi veya en azından azaltılması gerekiyor maalesef.

  sonradan akla düşen öneri editi: sadece ligteki deplasman maçlarındaki galibiyet için ve şampiyonlar ligindeki tüm maçlarda geçerli olmalı. ligteki iç saha maçlarında da maç sonu tribüne taraftar tarafından çağırılan tek bir oyuncuya verilmeli. böylesi daha adil olurdu ve taraftarı tatmin ederdi.
 • 3
  maç başı prime göre daha olması gereken ama gerçekten galatasaray gibi bir takımın büyük takımlar hariç * aldığı herhangi bir galibiyette verilmemesi gereken primdir. kasımpaşa'yı, karabükspor'u yendi diye galatasaray futbolcusuna ekstra para mı verilir lan. çalıştığınız iş yerinde office programlarını kullanabiliyorsun diye ekstra prim almak gibi bir şey bu.