• 2
  bu kelimenin içi ne zaman boşaldı. madem boşaldı içini niye sıçarak dolduruyoruz. adamın biri her türlü hakareti edebilirken neden futbolcu tepki verdiğinde profesyonelliğine laf ediliyor. profesyonellik denince akla neden emre belözoğlu gibi adamlar geliyor. yahu gözümüzün önünde dünyanın en profesyonel adamlarından biri duruyor, harry kewell. adam işine saygılı, geçirdiği ameliyatları başkası geçirse şimdi yorumculuk yapıyorlardı. profesyonel deyince akla kewell, baros, neill gibi adamlar gelmesi lazımken artık bir bok atma unsuru haline gelmiş.

  -arda sana yapılan terbiyesizliğe cevap veremezsin olm.
  -neden abi?
  -profesyonelsin olm.
  -bir siktir git abi ya.
  -bak hala...
 • 3
  (bkz: oktay mahmuti)

  şu an risk altına giriyorum farkındayım fakat uyuz oldum. o ne öyle ben galatasay'lı değilim diye açıklamalar filan. arma öpmek popülist yaklaşımmış. tamam sen profesyonel ol yine ama illa bunu açıklamak nedir? bu taraftar seni profesyonelce sevmedi ki? insan bu büyük sevgiye duyduğu saygıdan öyle bir açıklama yapmaz en azından. ayrıca ortak menfaatlerde buluşursak prensipler çakışırsa anlaşmayı uzatırım demeler filan. bana biraz aba altından sopa göstermek gibi geldi. mezarlıklar vazgeçilmezlerle doludur. çok fazla profesyonel olmak iyi değildir. çok fazla profesyonel olduğunu üstüne basa basa belirtmek ise hiç iyi değildir.

  özellikle belirtmek isterim ki dragan nesiç bayan voleybol takımımızı avrupada finale çıkarmış sonra aslanlar gibi üzerinde ki sarı kırmızı eşofmanda ki armayı öpmüştür. hiç itici, hiç popülizm kokan bir hareket gibi gelmedi bana. galatasaray arması öpülecek, alına koyulacak bir armadır. kimseye zarar gelmez o armadan.

  bundan sonra ben de gayet profesyonelce bakacağım oktay mahmuti'ye. umarım hizmet ettiği sürece başarılı olmaya devam eder. yoksa ben de profesyonel bir bakış açısıyla ''kombine alıyorum, forma alıyorum, tişört alıyorum hani nerede başarı hoca'' diyeceğim. bu açıklama öncesinde ise ''senin canın sağolsun be hocam hangi başarı senden daha değerli'' derdim.

  özetle profesyonellerden zarar gelmez ama seni bu kadar yürekten bu kadar amatör bir ruhla sevenleri bunu açıklayarak üzmenin manası yok diye düşünüyorum. sus yorum yapma bu konuda illa niye açıklıyorsun ben galatasaray'lı değilim diye arkadaş. ne gerek var yani ?
 • 4
  menajer olsaymışım, ben çok fazla profesyonel olamazmışım sanırım..

  şöyle ki;

  az önce fifa 12 oynarken, ben manchester city menajeriydim.. şampiyonlar ligi son grup maçı ve karşımda galatasaray..
  simulate yapsam city fark atacak, en iyisi ben oynayayım dedim..
  en azından berabere bitireyim dedim..

  elmander geldi çaktı 1 tane, sanki ben atmışım gibi sevindim.. hiç üstüne gitmedim sonra bizim takımın.. yani maçı bilerek kaybettim sayılır..

  neyse, maç bitti ve mail ekranı geldi..
  yönetim görevime son vermiş anasını satayım.. sebebi de şampiyonlar ligi'nde gruplardan çıkamamak.. çünkü hedef yarı final oynamaktı..

  daha oyunda bile kıyamıyorum bizimkilere, gerçek hayatta olsa paf takımla falan oynarmışım demek ki galatasaray'a karşı.. *

  yemişim profesyonelliği, galatasaray'ım sana bir şey olmasın!