• 1
    dünya futbolunda bir çok takımın başarıyla uyguladığı bir ortaklık ilişkisidir. genç, gelişime açık futbolcuların rezerv ligler yerine kulüp tarafından kontrol edilen profesyonel liglerde mücadele eden bir takımda mücadele etmesi onların gelişimine açıkça katkı sağlamaktadır.

    galatasaray'ın tff 1.lig'de bir pilot takımı olduğunu varsayalım, tff 1.lig'de küme düşmemek için gerekli olan takım bütçesi aşağı yukarı 20 milyon lira civarlarında. bunun 13-14 milyonu tff tarafından kulüplere veriliyor. biz yıllardır a takım seviyesine çıkmasını beklediğimiz atalay babacan'ı, yunus akgün'ü ve daha nicelerini -kendi kontrolümüzde, gelişimini kendi antrenörlerimiz aracılığıyla sürekli takip edebileceğimiz- bir sistemde değerlendirme şansı bizim için çok iyi olurdu.

    zamanında beylerbeyispor ile bunu denediğimizi hatırlıyorum ama galatasaray seviyesine ve gençlerin seviyesine uygun olması için tff 1.lig seviyesinde bir pilot kulübümüzün olması, 8 temmuz 2020 alanyaspor galatasaray maçı sonrası fatih hocamızın kullandığı "geliştirmede sıkıntımız" var cümlesine ilaç olabilir.

    sekidika,ozornwafor gibi yabancı oyuncularımızıda kendi antrenörlerimizin elinde pilot takımımızda profesyonel maçlarda izlemek bizim için çok iyi bir fırsat olurdu.

    ayrıyeten, tıpkı real madrid-zidane örneğinde olduğu gibi galatasaray ekolünü pilot kulübünde tecrübe edip, deneyimlenip a takım'a teknik direktör yetiştirmemizinde önü açılabilir.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!