• 1
    isveç'ten kalmar ff'nin 15 haziran 1988 doğumlu finlandıyalı defans oyuncusu. bu zamana kadar 1 kez milli oldu.

    bu beyaz tenli oğlan ilk finlandıya'nın nispeten köklü takımlardan honka'da pırtlamış, orda şans bulamayınca tecrübe kazanması için alt liglerden kulubi 04'e gönderilmişti. bu arada geçen zamanla ilgili ben de pek bilgi sahibi değilim. 08-09 sezonunda nispeten en köklü fin takımı olan mariehamn'a geldiğinde bir önceki sezon düşmekten zor kurtulmuşlar;14 takımlı ligi 12. sırada bitirmişlerdi. mariehamn o yıl arajuuri ile oldukça sağlamlaşan defansif kurgusunun yardımıyla ligi 4. sırada bitirdi. yaptıkları 26 maçın 13'ünde kalelerini gole kapamalarının en büyük nedeniydi arajuuri. bu durum, mariehamn'ın arajuuri'yi kaybetmesiyle defansif olarak sıçarak şuandad yine düşme hattı dolaylarında olmasıyla desteklenebilir.

    finlandiya liginde parlayan bir oyuncunun ilk durağı isveç olur genelde. bu oğlan da 08-09 mariehamn performansı ile ilk durak olarak isveç'in kalmar takımına transfer oldu ve transferi ocak 2010'da gerçekleştiği için ilk aylarda rotasyonda yer buldu kendisine. bu yıl kalmar'ın yaşlı defans hattına ilk seçenek olarak düşünülüyor.

    kişisel olarak, güçlü fiziği ve uzun boyu ile dikkat çeken bir oyuncu olduğunu söyleyebilirim. bu biraz ağır kalmasına neden olsa da kendisi hız bakımından 2 servet çetin eder.