• 1
  --- alıntı ---
  başkanın paralı olması kaçınılmaz. beşiktaş’ın cl önelemelerine katılabilmesi için yüz milyon lira ödeme yapması gerekiyordu. bu paranın ödenemediğini düşünebiliyor musunuz. bu parayı ödediği için ahmet nur çebi şimdi taraftar nezdinde kahraman. ben de isterim samet aybaba’nın bjk başkanı olmasını ama bu parayı ödeyebilecek gücü yoksa olmuyor işte.

  fırat günayer -trt spor
  --- alıntı ---

  bu yorumu yapan fırat günayer’e, erbatur ergenekon ve barış yurduseven de katılıyor. tv spor kanallarında donanımlı, bilgili, resmin tamamını görebilen tek yorumcu yok maalesef. kısa görüşlü, sınırlı bilgi sahibi, günlük yaşayan, geçmişi bilmediğinden geleceği de göremeyen sabi-sübyan kim varsa tv programlarında yorumculuk ya da tam tabiriyle geyik yapıyorlar.

  bjk’yi o yüz milyon ödeme yapmaya mecbur bırakan olayları bir araştırın tamamının arkasında paralı yönetici dediğiniz başkanlar var. bjk örneğinden hareketle benim bir çırpıda aklıma gelenleri sayayım;

  -tabata 8 m euro
  -ferrari 8 m euro
  -del bosque 8 m euro
  -tigana 3 m euro
  -pepe 9 m euro
  -negredo 6 m euro
  -simao-almeida-quaresma için ödenen para meçhul
  -veli kavlak 8,5 m lira (o günün kuru ile 1,5 m euro)

  daha çok var ama bunlar yeterli konuyu anlamak için. şu yukarıda yazılı, tamamen gereksiz ve acemilikten kaynaklanan ödemeler olmasa beşiktaş’ın bugün yüz m lira ödeme yapmakta zorlanması söz konusu olabilir miydi? yani sorunu yaratanlar aslında tam da paralı başkanlar. bizde her şey yolunda giderken adnan polat, ünal aysal ve dursun aydın özbek’in acemice kararları yüzünden kaybımız en az seksen m euro. örneğin fatih terim başkan olsa bu harcamaları yaptırır mıydı?

  türk futbolunun kanseri, futbol kulüplerini oyuncak gibi gören zengin aile çocuklarıdır. işte size ali koç. iki yılda 35 futbolcu transfer etti, milyonlarca euro para boşa gitti. bugün satıp paraya çevirebileceği tek futbolcusu yok. vedat muriç için en iyi teklif 6 m euro olmasına rağmen 20 m euro gibi şişirmeler ile kendilerini teselli ediyorlar.

  ben başkan mustafa cengiz ve kaan kançal’ı işte bunun için destekliyorum ve desteklenmesini istiyorum. menajerlerle işbirliği yapıp, menajer parası adı altında milyonlarca euro’yu iç eden başkanların ve yöneticilerin olduğu futbol dünyasında kursaklarından tek kuruş geçtiğine inanmıyorum. neden inanmıyorum? çünkü geçse kokusu çıkardı. inşaallah sonuna kadar böyle devam ederler. kendilerinin transfer hatası yok mu tabi ki var ama en azından niyetleri kötü değildi. paraları iç etme amaçları yoktu.

  umarım yorumcuyum diye arz-ı endam eden çaylaklar, gerçekleri biraz olsun görebilmiştir.
 • 2
  uzağa gitmeye gerek yok fenerbahçe başkanına bakabilirsiniz. paralı olmanın vermiş olduğu özgüven ile yapılan hataların haddi var hesabı yok. şuan ki fenerbahçe'yi ali koç dışında çevirebilecek adam yok. koca 2 senede tek kurşun atmanın peşinde adam olmadığını gördüğü halde halen tek kurşun peşinde.

  paralı başkan dediğiniz de doğru bir olay değil. bizde de abdürrahim albayrak paralıdır ama parayı diagne'yi almak için kullandı mesela.
 • 6
  genellikle iş adamı görünümlü yalı çocuğu olur kendileri. kendi kazandıkları ile değil ailelerinin servetleri sayesinde paralı olarak anılırlar. zengin ailelerin iş hayatında en başarısız olan çocuklarını, hem kendi işlerine zarar vermesin hem (ailenin) reklamını yapsın, hem de mutlu olsun diye cebine koydukları paralar ile başkan yapıp iki türlü de kazanmalarını sağladıkları tamamen ticari bir sistemin ürünü olan başkan modelidir.