• sahada 21 tane dal gibi adamın içinde recep ivedik'ten hallice göt-göbek kombinasyonuyla lambur lumbur koşarken ben burada utanıyorum valla. bunu da anlamıyorum ha; ulan iyi kötü fenerbahçe'de oynuyorsun, milli takıma da seçiliyorsun, para zaten köpeğin olmuş, az dikkat etsene kendine. biz bile kendimizi salınca efil efil diyet arıyor, spora yazılıyoruz. senin elinin altında diyetisyenlerin, spor antrenörlerinin en âlâsı var. bu kadar hedefsiz olunmaz ya. messi bile fazladan birkaç kilosunu vermek için allah'ın def ettiği italyan kasabalarındaki diyetisyenlere gidiyor sanki ihtiyacı varmış gibi. ihtiyacı yok ama adam "mükemmeliyet"e ulaşmayı hedefliyor. bizimkiler de "nusret"e ulaşmayı hedefliyor işte.

  acilen dürümü bırakması gereken pehlivan.
 • 22 mayıs 2016 ingiltere türkiye maçında berbat oynamış bıngıl bıngıl futbolcu.

  edit: şu vara yoğa duyar kasılmasını asla anlamadım ve anlayamayacağım. amaçlarımız arasında elbet goygoy yapmak da var, sadece futbol konuşmak veya dinlemek istiyorsan haldun domaç'ı takip edebilirsin mesela. fakat iyi futboldan da az buçuk anlarım elhamdülillah. misal 21 yaşındaki adamın sabah yeni takılmış tavuk döner silindiri gibi oradan oraya lambur lumbur savrulmasının iyi futbolun ya da iyi futbolculuğun bir emaresi olmadığının farkındayım çok şükür. fenerbahçe'de oynayamayan aynı adamın, tarihinin en bol orta saha rotasyonuna sahip milli takımda nasıl ve niçin oynatıldığını anlamlandıramıyorum ama. benim gibi "goygoycu"lar değil de futbolun babaerenlerinin sırrına hasıl olduğu bir sebebi varsa açıklasınlar öğreneyim. bir de olcay ve sabri örnekleri üzerinden ozan'ı savunmaya çalışmayı da aklım havsalam alabilmiş değil. tam bir "sak üstünde damdağan, kaz beline vurmayı" meteli. olcay'ın darbukacıya benzemesi veya sabri'nin saç şekli bu adamların doğuştan seçtikleri şeyler olmadığı gibi değiştirmeleri kendi tasarruflarında da değil; zaten bunların iyi veya kötü futbolcu-profesyonel olmayla hiçbir bağıntısı da yok. lakin sahanın içinde yağlı güreş pehlivanı gibi gezmenin kötü futbolculuk-kötü profesyonellikle çokça alakası var. 21 yaşındaki gencecik bir adam, elindeki tüm imkanlara rağmen brezilya liginde oynayan götü göbeği yağ bağlamış, zamanında avrupa görmüş 38 yaşındaki topçulara benziyorsa ben bununla çatır çutur taşağımı geçerim. ayrıca olcay ve sabri'nin tiplerini değiştirmeleri ne kadar imkansızsa, ozanın bu fazla kilo problemini gidermesi de oldukça kolay: boğazına hakim olmak. onca antrenmana rağmen halen bu şekildeyse demek ki her oturuşunda yarım geyik yiyor çocuk. yemesin, biz de eleştirmeyelim. ingiliz futbolculara karşı birçok ikili mücadele kazanmış; evet, ilk yarı için buna katılıyorum fakat, o ikili mücadeleleri kazanırken o kadar çok efor sarf etmek zorunda kalıyor ki kazandığı topu kullanmak için mecali kalmıyor ve saçma sapan hatalar veya tercihler yapıyor. şu da var; ozan madem bu haliyle size göre böyle enerjik, mesela on kilo vermiş olsa çok daha iyi olmaz mı? e çok daha iyi olabilecek futbolcuyu "iyi" veya "vasat" diye övmek zorunda mıyız? ya da eleştirmemeli miyiz piç ettiği potansiyelinden ötürü? ozan'ın bölgesel yağlanmaya yol açabilecek bir rahatsızlığı olabilir, denmiş. valla benim gördüğüm ozan'ın bölgesel yağlanması değil bölgesel yağlanmaması vardı. burun çevresi hariç vücudunun her bölgesi yağlanmış. olayı rahatsızlığa indirgeyerek, devasa bir duyarın içinde minik duyarlar kasmaya da gerek yok.

  bir de konu ozan'ın üzerineyken; sabrileri, olcayları, onurları, ibrahim üzülmezleri, volkan babacanları işin içine katıp onlar hakkında da gene kendi uydurduğu defoları (darbukacı, güldür güldür'deki bilal vs.) karşı tarafa ihale edip ozan meselesinin safi goygoydan ibaret olduğunu kanıtlamaya çalışmaya gavurlar bir şey diyor: straw man. velhasıl, buradan ekmek çıkmaz.
 • (bkz: 20 ekim 2019 denizlispor fenerbahçe maçı)
  https://twitter.com/...974474673446915?s=21
  insanda biraz utanma duygusu olur. zaman geçirme futbolun içinde var varolmasına ama bu nedir ya nasıl bişeydir.. bu zaman geçirmek filan değil düpedüz emek hırsızlığı. bunu bizim takımımızda da bir futbolcumuz yapsa tepkim aynı olurdu. milli formayı giyen bir futbolcudan bunları görmek daha da üzdü. milli futbolcu örnek insan olmalıdır. milyonlar izliyor ya.hadi geçtim binlerce çocuk izliyor. bunu, futbolcu abilerini örnek alan ufak çocuklara nasıl izah edebilirsin. yazık. tff’nin başında olsam ahlaki ve vicdani sebeplerden dolayı topluma kötü örnek olduğu gerekçesiyle ceza verirdim.
 • ben bu çocuğa çok gülüyorum ya. bursaspor'dayken bu kadar gülmüyordum, hatta sitayişle takip ediyordum. gerçi bursaspor'da adını yavaştan piyasaya duyurmaya başladıktan sonra gerçek yüzünü hafiften göstermeye başlamıştı. maçın birinde babası yaşındaki sağlık görevlisine hayvanat gibi çemkirmişti sahanın ortasında. sonracığıma "kimsenin babası çalışmıyor, benimki çalışıyür :(" gibi saçma sapan demeçler vererek alttan alta üç büyüklerden birine kapağı atmaya çalıştığını belli ediyordu. sonra fener'e geldi. işte film benim için o noktada koptu. çocuğa iyice gıcık kaptım ve kendisiyle ilgili yapılan istisnasız her caps'e hunharca kahkaha attım. artık fenerli olmasının ve benim, fenerbahçe'nin her hamlesinin epic fail'le nihayetlenmesini isteyişimin bunda payı büyük ama götü göbeği yağ bağlamış, kafayı tosic'in avradıyla bozmuş bir ergen irisi her halükarda komik bir obje. süzme bir salak olduğunu da eklemeyi unutmayalım. kendisinin iflah olmaz bir abazan olduğu bu raddede ayyuka çıkmışken ve sosyal medyada tosic'in zevcesiyle ilgili attığı tweet'ler fink atarken sen kalk hatunun fotoğrafını beğen: https://i.hizliresim.com/A3n0RQ.png
  hayır, ben de beğendim; hatta "uuu beybi, güzel bir hareketlenme oldu bende..." nidasını bile attım ama 7 milyon avroya fenerbahçeye transfer olmuş, 95 kiloluk ve amsalaklıktan mimlenmiş birisi değilim elhamdülillah.

  bu arada tosic'in karısının, ozan'ın bu fotoyu beğenmesine neden ayar olduğunu anlayamadım. o fotoyu beğenilsin diye koymuyor musun insta'ya bacım? şimdi bize rahibe terasa ayakları çekme. zaten ozan ve sen bu hızda devam ederseniz yakında kafayla vurduğu her topu patlatacak kocacığın, benden söylemesi.
 • mevcut durumda 7 milyon euro gibi bir bedelle alınmaması çok yerindedir. zira şu an birilerine 7 milyon euro vereceksek bu kişi bize seviye atlatacak birisi olmalıdır. aynı muslera gibi, sneijder gibi. bize cl'de iş yapacak, maç getirecek oyuncu olmalıdır. ozan potansiyelli ve yetenekli bir oyuncu, alınsaydı iş yapabilirdi; ama mevcut şartlarla bu paralar ozan'a verilemez. fenerbahçe'de çok forma şansı bulabileceğini sanmıyorum. hep beraber göreceğiz.
 • ndiaye'yi 20 milyon euro'ya hemen satalım diye düşünenlerle, kendisini takımda görmek isteyenler aynı kişiler midir merak ettiğim oyuncu.

  edit: rakip orta saha kalemizin önünde 18 yayına doğru seken topa mermi gibi koymaya hazırlanırken, adama ani hamle yapmayıp saçını sıvazlayan adamı ali sami yen'de baskıdan boğar, o sahaya bir daha çıkartmayız. sonra adımız, oyuncusunu ıslıklayan adama çıkıyor. takıma layık olmayan gevşekleri getirmeyecekler o zaman!