• 3
  yabancı sınırlamasıyla ilgili cumhurbaşkanımızın açıklaması var. onunla ilgili tff ve biz çalışacağız demiştir kendisi. bir şeyi gerçekten merak ettim. bu şahıs neden spor bakanı şimdi ? kendi fikri yok mudur ? ben spor bakanı olarak bu konuyla ilgili şöyle şöyle düşünüyorum bile dememiştir. yazık vallahi yazık. bu insanlar sadece bir kişinin ağzından çıkan sözleri, ilgili mercilerden açıklamak için kabinede yer alıp bi tomar para kazanıyorlar. gerçi ülkede doğru giden ne var ki spor alanında doğru gitsin.
 • 6
  bugün yok olmak üzere olan şey yabancı kuralı değil, kendisinin spor bakanlığıdır.

  yukarıdan gelen ilk emirde hemen söyleneni yapıyor olması, yabancı sınırının hiç bir faydası olmayacağı bilinmesine rağmen sadece " cumhurbaşkanı " istiyor diye getirilecek olması ve spor bakanlığı tarafından buna hiçbir karşılık verilmemesi, osman aşkın bak'ın spor bakanı değil, sadece bir görev elemanı olduğunu gözler önüne sermiştir. yabancı sınırı tartışmalarındaki tutumu ile ülke sporunu geliştirmek adına değil, üstten gelen emirleri yerine getirmek adına o koltukta olduğunu göstermiştir.

  sanata, şiire, şarkıya türküye, kitaplara, eğitime, direnişlere yeterince parmağınızı sokmadınız mı ? bari sporumuzu bize bırakın. parmağınızı sokmadığınız bir alan kalsın, o bir şekilde yoluna girer zaten.

  galatasaray düşmanlığınızda boğulun.
 • 14
  (bkz: ne dediler/#2265392)
  bir futbol zevkimiz var ona da karışıyorsunuz. ülkede yerli olarak iyi bir şey gösterin eyvallah diyelim. yapılan köprü ve yollardan bile döviz kuru üzerinden para ödüyoruz tl değil sayın bakan. içinizi acıtıyorsa samimiyet gösterip, mercedes'e binmem, yerli yapım araç isterim diyip samimiyetinizi gösterin.

  bu futbolun 14 yabancılı sistem 2002'den beri yok 2 yıldır var! 2002'den beri katıldığımız turnuva sayısı 2!
 • 17
  (bkz: la bu galatasaray size ne etti)

  ülkede her şey mükemmelmiş gibi günlerdir galatasaray'ın 11 yabancıyla sahaya çıkması konuşuluyor. koskoca ülkenin olimpiyatlara katılan bütün sporcuları devşirme neredeyse ve alınan madalyalar, başarılar her seferinde doping gerekçesiyle elimizden alınırken bu ülkeye sporda yaşanan en büyük başarıyı yaşatmış ve tekrar yaşatma ihtimali en fazla olan galatasaray futbol takımının el üstünde tutulması gerekirken sürekli aşağı çekilmeye çalışıyor.

  tankınızla, topunuzla, tüfeğinizle gelin. bu sene sadece rakipleri, hakemleri, federasyonu değil siyasileri de yeneceğiz demek ki.
 • 18
  (bkz: ne dediler/#2265392)

  https://fourfourtwo.com.tr/...ktas-tarihe-gecti-2/

  görünen o ki geçen sene beşiktaş "11 yabancı" safsatasını isviçre milli futbol takımında oynayan gökhan inler ile kağıt üzerinde elimine edince içi hiç de acımamış olan bakan. gökhan inler iyi mi geldi sana reyiz? jeton köşeli mi yoksa şimdi mi düştü?

  içi acımışmış, vah vah. 9-10 iken sanki iyi gibiydi de 11 olunca mı birden ağır geldi içine? buz getireyim mi?
 • 20
  (bkz: #2265392)

  ülkenin spor bakanının beyanı.

  ama aynı ülkenin spor bakanı geçen sene fenerbahçe final four'da yerli oyuncu oynatmadığında sesini çıkartmadı. aynı ülkenin spor bakanı beşiktaş'ın napoli ile oynadığı maçta tamamen yabancı takımla çıktığında da sesini çıkartmadı. aynı ülkenin spor bakanı devşirme atletler atletizm dallarında ülkeyi temsil ederken de sesini çıkartmıyor. aynı ülkenin spor bakanı basketboldaki yabancı oyuncu konusunda da sesini çıkartmamaya ısrarla devam ediyor.

  öncelikle bu ülkenin spor bakanı olmak için gerekli yeterliliklere sahip mi, bunu sorgulamak lazım. bunu sorgulamadan yaptığı açıklama da umrumda değil, planlama da. zaten bir planlamaları olmadığı, gerekliliklerin yerine getirilmediği ayan beyan ortada. sahada ve tribünde yapılan ırkçı eylemler, şike, her alandaki doping vs. ortada. passolig diye bir ucube yarattınız "karaborsa bitecek" diyerek, türkiye tribünlerinde hiç olmadığı kadar karaborsa yapılıyor mesela bunlardan ne kadar haberdarsınız?

  ama galatasaray'ın 11 oyuncuyla sahaya çıkması içini acıtmış sayın bakanımızın. bobby dixon'ı türk milli formasıyla görmek acıtmıyor demek ki bakanımızın içini. yada teknik direktör çıkmadığını kabullenerek bunamış lucescu'ya verilen paralar kendisinin içini acıtmıyor. milli takımda yaşanan euro 2016'daki prim ve kamptaki silah gibi büyük skandallar yerine bir takımın sahaya 11 tane türk olmayan oyuncu ile çıkması çok büyük dert olmuş sayın bakana.

  sayın bakanım, madem öyle gelin bu işi beraber kalkındıralım. tüm branşlarda yabancı oyuncuyu tamamen yasaklayın, hiç kimse 1 (bir) adet bile yabancı oynatamasın. devşirme dahil. atletizm de falan komple yasaklayalım, sporla ilgilenen 1 tane bile yabancı kimse olmasın ülkede. gelin deneyelim bunu 1 sene, ülke sporunun geldiği seviyeden 1 sene sonra memnunsanız yasa olarak ekletin anayasa paketine ve bundan sonra yabancı sporcu komple yasak olsun. ama siz kalkıp da benim 11 oyuncumu konuşurken başkasının 11 oyuncusunu yada 5 oyuncusunu yada yabancı teknik direktörünü konuşmazsanız bunun adı ikiyüzlülük oluyor, bu da sizin makamınızda - mevkinizde birisine yakışıyor mu takdir sizin ve türk kamuoyunundur.

  kendisine tavsiyem, 7 senede 2 kere halı altına süpürülen şike mevzularıyla ilgilenmesi. önce onu çözüme kavuşturalım, sonra yabancı oyuncu falan konuları konuşulur.
 • 22
  "sınırsız yabancıya karşıyım. galatasaray'ın 11 yabancıyla çıkması içimi acıttı." buyurmuşlar. keşke türkiye'deki sporcuların doping kullanması içini acıtsaydı. sınırsız yabancı dediği kural geçen sene de vardı ama çıt çıkmıyordu. ülkemde keşke herkes sorumluluğu olan konular hakkında konuşsa, icraatta bulunsa.
 • 23
  (bkz: ne dediler/#2265392).

  hepimizin içi acıyor sayın bakan. her alanda olduğu gibi türk insanını vasatlığa mahkum ettiğimiz için. onları adil bir rekabete sokmayarak, doğru eğitimleri vermeden ellerine milyon euroları vererek, iki kelimeyi bir araya getiremeden televizyonlarda röportaj verdirerek türk insanının aşağılanması bizim de içimizi acıtıyor.

  böylesine bir genç nüfustan nasıl elit sporcular yetiştiririz'e kafa yormayan federasyonlar, spor bakanları filan hep yüreğimizi dağlıyor. 50 yılda yalnızca bir kere dünya kupasına katılmış milli takım için neler yapılabilir düşünmeden, tek derdimizin burak ve arkadaşlarını rahata erdirmek olması içimizi parçalıyor sayın bakanım.

  burak ve arkadaşları nasıl rahata erer biliyor musunuz sayın bakan? sırtlarını bir şeylere dayamadıkları zaman. tıpkı sizin gibi... kalite ve başarı istiyorsak, sürekli rekabet gerektiren ortamları körükleyecek bir sistemimiz olması lazım. adamcılık, benim işim görülsün mantığı vasatlığın baş verdiği kurak ortamlardır.

  siz ne bilirsiniz değil mi sayın bakanım? siz de bu iklimde yeşeren organizmalardan olduğunuz için...
 • 24
  hükümetinden muhalefetine ülkedeki her kurumun derdi galatasaray olmuş. sanki bir tek galatasaray'ın yabancı oyuncusu var.

  2 soru sorabilmek isterdim kendisine;
  1) her branşta devşirme sporcu ile yarışırken içi acımamış mı?
  2) fenerbahçe doğuş'a cumhurbaşkanlığı kupasını verirken içi acımamış mı?
 • 25
  değerleri ve sistemi çürümüş bir ülkede bu tarz yorumlar duymak artık beni şaşırtmıyor. ama beni endişelendiren bir durum var. bu siyasiler takımımız hakkında çok konuşmaya başladı. ben zaten sürekli müdahale edilen ligde takımımıza karşı kötü niyetli davranışlar olmasından, 11 yabancı ile sahaya çıkan takımın başarısının önüne geçilmesi, şampiyonluktan edilmesi gibi dokunuşlardan endişeleniyorum. bakalım önümüzdeki süreç ne gösterecek. ama dediğim üzere bu siyasilerin çok konuşmaya başlaması pek iyi niyetler uyandırmıyor bende.

  not: yattığın yatak, örttüğün yorgan, başına bağladığın türban, bindiğin araba, konuştuğun mikrofon, poz kestiğin kamera, elini yıkadığın musluk, yemek yediğin çatal bile ithalken; sen kalkıp da böyle demeçler verirsen işimiz çok yaş gerçekten. yerli üretim sloganının içi bomboş. yediğin ekmeğin, buğdayın bile tohumu ithal. gübreyi bile ithal alacaksın neredeyse; kalkıp da dünya çapında ülkeni temsil eden bir futbol takımının global spor anlayışı dinamiklerine çomak sokmaya çalışmak pantolonunu ters giymektir. yerli olunca kalite gelmiyor sayın yetkililer, yerli malı olunca verdiğin paraya karşılık aldığın performans uzamıyor. siz bu "yerli malı" sorununu çözeceğenize bırakın evrensel kültür eylemlerinin içine milliyetçilik katmayı. keşke "yerli malı" kaliteli olsa, güvenilir olsa da kullansak. led ışıklı ekmek kutuları üretmeye devam...