• 901
  1988 doğumlu eski milli top tutucu.

  trabzonsporda yaşanan karmaşıklıktan sonra uzun süredir eline ayağına top değmemiştir. basındaki iddialara göre kendisi ile ilgileniyoruz.

  onur müthiş yetenekti ciddi sakatlığı olmasa yükselişi de devam edecekti. bir çoğumuz belki muslerayı gönderip çökmek lazım bile dedik ama geçen sene takım içi kamplaşmanın çok olduğu trabzonsporda budananlardan ilki oldu. ardından futbolu bırakma kararı aldı. 31 yaşında henüz bir kalecinin en verimli altın çağlarının başlangıcı belki de. trabzonspordan aldığı yıllık 2.2 m€ kulübüne ağır bir ücretti, transfer edersek sözleşmede de çok para ister diye muhtemelen kulüpler piyasadan çekilince futboldan uzaklaştı.

  bu transferde avantajları ve dezavantajları var. şöyleki;

  avantajları,
  1 onur hala 6-7 yıl kalecilik yapabilecek yaşta (31) ve saf yeteneğine kimse itiraz edemez.
  2 oyuncu bonservissiz ve futboldan bir süre uzaklaştığı için (7-8 ay) ücreti oldukça makul olabilir.
  3 sanıyorum galatasaray taraftarının büyük çoğunluğunun kendisiyle bir problemi yok.
  4 kulübe de claudio taffarel gibi müthiş bir kaleci antrenörü bartali gibi kondisyoner ve terim gibi motivasyonun imparatoru var. teklif olursa bunlar avantajları ve onur'un şansları.

  dezavantajlarına gelecek olursak;
  1 yıllarını verdiği kulüpte kazan kaldırdığı için kariyeri çöp edildi.
  2 sakatlıklar yaşadı. bu durum kariyerini ve gelişimini biraz sekteye uğrattı.
  3 mental olarak yaşadığı yorgunluk futbolu bırakma noktasına getirdi. futbola yeniden dönme hırsı soru işareti.

  avantajları ve dezavantajlarına bakınca üç aşağı beş yukarı senaryo belli. onur'un kendi hırsı ve çalışma azmi yüksekse olası bir transferde yeniden doğabilir ve bizim için yıllardır beklediğimiz o harika alternatif gk olabilir. öyle ki ciddi derece de form tutarsa ligde bazı maçlarda (alt sıra takımlarıyla iç ve dış saha maçlarında) kulübe de yabancı sayısını artırabilmek alternatifi bol tutabilmek için muslera kızağa çekilip onur ve ismail ile maçlara gidilebilir. kendisiyle muhakak kulübün bir teması olduğunu düşünüyorum.
 • 903
  galatasaray ile görüşme halinde olan eski milli kalecilerden birisi olabileceğini düşünüyorum ben de. tanıma bakıldığında serkan kırıntılı ile en olası seçenek gibi duruyor. 31 yaşında olması ve kulüpsüz olması da bir artı gibi.
  --- alıntı ---

  muslera’nın arkasını güçlendirmek isteyen galatasaray yönetimi, fatih terim’in ismini verdiği a milli takım eski kalecisi ile görüşme halinde.

  --- alıntı ---

  kaynak : http://fotottarena.com/...milli-kaleci-olacak/
 • 904
  kafasında futbol bitirmiş birisini alıp getirmenin kime ne faydası olacak ki?

  onur kıvrak mental problemleri olan bir futbolcu. genç denilebilecek yaşına rağmen futbolu bırakacak kadar sıkıntılı bir psikolojide. zaten kaleciliği de son yıllarda aman aman değildi.

  adam muslera'nın yerinden kıpırdamadan aldığı topları 2 takla ile kornere yollayan biri.

  o kadar tecrübe istiyorlarsa fatih öztürk boşa çıkmıştı. 33 yaşında ve sezon boyu oynadı. o gelseydi 2 seneliğine.
 • 908
  muslera gibi bir kaleciniz varsa, onun arkasına koyacağınız kalecinin 30 yaş üstü, belli yetenekleri olan, kupa maçları dışında kırmızı ve sakatlık durumlarında 3 5 maç garanti şekilde idare edebilecek çapta bir kaleci olması gerekiyor. yabancı hakkımızı yedek kaleci de kullanmayacagimiza göre onur kıvrak uygun bir ücretle gayet mantıklı bir yedek kaleci hamlesidir. tolga zengin de yine aynı şekilde mantıklı bir hamledir. serkan kırıntılı değildir, çünkü o captan düşmemiş ve anadolu takımlarının as kalecisidir. ciddi ciddi gs taraftarı iyice negatif enerji üretmeye başladı. ardı ötesi yedek kaleci alınacak ve bunun onur kıvrak olduğu söyleniyor, başlığında herkes isyan halinde. sanki muslera'yi satıp onur'u alıyoruz.
 • 911
  kendisini bitiren hacıosmanoğlu yönetimidir. ben bu kadar bir şey yapıyor gözüküp de hiçbir şey yapmayan bir adam görmedim. şike konusunda yaptığı tek şey insanları gaza getirmek oldu.

  konuşmalarını dinleyin onur’un kesinlikle ‘adam tayfası’ gibi bir insan değil. cidden karakterli ve düzgün biri olduğuna inanıyorum ben. ama psikolojisi bozuldu onur’un, zehirlediler onur’u. stad dışında taraftara yaptırılan konuşmasını hiç unutmuyorum. böyle bir açıklama yapmak futbolcunun işi midir? trabzonspor taraftarının onur kıvrak sevgisi kullanılarak böyle şeyler yaptırdılar. adamı futboldan, futbolculuktan kopardılar. aslında çok da yetenekliydi. ki bu futbolu bırakma meselesi de ilk değil onur’un. daha önce de bırakmak istediğini söylemişti yine bir sinir anında. kendisini transfer edelim istemiyorum ama zannedildiği gibi kötü bir insan ya da kaleci olduğunu düşünmüyorum.
 • 914
  daha önce de yazmış olabilirim ancak oynadığı son 1-2 sezonda kalesine isabet eden şutların gol olma yüzdesi o kadar yüksekti ki kalede kendisi yerine kapının önüne bırakılan boş bir damacana şişesi olsa sonuçlar yine aynı olurdu. işin içine hoca yemeye çalışmalar, kazan kaldırma vesaire de girince futboldan şimdiye kadar yediği yiyebileceği parayı kazandığını düşünüp bırakmış olması epey muhtemeldir.