• 1
  http://videogaleri.gazetevatan.com/...ok-tartisilacak.html

  fatih terimin 11 kasım 2012 mersin idman yurdu galatasaray maçı sonrasındaki röportajında sarf ettiği ve sosyal medyada geniş yankı uyandıran söz öbeği. gazeteci olmak istediğini beyan eden bir genç basın kartı olmaksızın basın toplantısına katılıyor, fatih hoca bunun farkına varıyor ve eliyle cinsel organını göstererek "onu çekmeyin siz bunu çekin diyor".

  tam anlamıyla bir safsata! imparator bu denli kişiliksiz bir adam değil. o el masanın konumu itibari ile devamlı o bölgelerde dolaşıyor ki videonun 26. saniyesinde yine aynı noktayı gösteriyor konuyla alakasız olarak. fatih hoca da "siz hala beni çekin, onu çekmeyin oldu mu!" tarzında bir ironi yapıyor olay bu.
 • 4
  fatih terim' in sesinden de anlaşılacağı gibi soğuk algınlığının yarattığı sinir, stres ve kendisi işini profesyonellere yakışır biçimde ciddiye alırken basın mensuplarının hatta basın mensubu olmayan kişilerin lakayt tavırlarından ötürü sinirlenmesiyle bir anda sarfettiği cümle.

  ayrıca "bunu" derken de kastettiği kendisidir ilgili videoda.

  edit: "bunu" derken kastettiği rezalet de olabilir, mantıklı hatta kendisini göstermesinden daha mantıklı.
 • 5
  fatih hoca'nin onu cekmeyinden kasti; basin toplantisi, bunu cekinden kasti ise; rezaleti cekin anlamindadir. bu kadar uckur duskunu bir toplum oldugumuzdan laf baska yerlere cekilmistir.

  allahtan hoca kendini gosterirken elini biraz daha yukari kaldirmamis. atilacak manset hazirdi " fatih terim midesini gostererek midesizsiniz dedi"...
 • 7
  bence çok güzel bir fenerbahçeli ayracı olan söz ve hareket kombinasyonudur.

  fatih terim'in bu sözü söylerken yaptığı el hareketine takılıp bunu öyle ya da böyle bir şeye yoranlar benim gözümde fenerbahçelidir, öyle olmasalar bile fenerbahçeli kafasına sahip insanlardır. ekşi sözlükte misal bolca gözlemlenebilir bu durum.

  el hareketine pek takılmayanlar zaten fatih terim'i tanıyan, bilen insanlardır.

  bu hareketi bir kenara bırakıp sözün kendisine de pekala yoğunlaşılabilir...
 • 10
  fatih hoca'nın bu olay için basın mensuplarına kızması gereksiz gibi geldi bana. çünkü basın akreditasyonundan ev sahibi takım ve tff sorumludur diye tahmin ediyorum. ulusal basından birbirini tanıyan basın mensubu, basın toplantısında gayet doğal olarak mersin'de tanımadığı birini yerel bir gazeteci olarak düşünebilir. sonuçta akreditasyonu gazeteciler sağlamıyor. bir de akreditasyon kartı dağıtmaz mı yetkililer? adam başıboş şekilde mi dolanıyor.
 • 12
  vay amına koyayım. yani vay be amına koyayım arkadaş. ulan şu videodan bile adama sallayacak şeyler çıkarabiliyoruz lan. ulan vay vay vay vay vay çantaya bak be. http://www.youtube.com/...bVlyLXYis&sns=tw

  abi adam çok açık ama bizim kafalar bi o kadar kapalı demek ki.

  adam diyor ki "gazeteciymiş gibi buraya gelip saygısızlık yapanı çekmeyin, yüzünü gösterip milyonlarca insana rezil etmeyin, gelin beni çekin. sizin ben amınıza koyayım çocuklar." diyor.

  ulan türkçe'den türkçe'ye tercüme yaptırırsınız siz insana. fatih terim size ne yaptı lan allah aşkına?
 • 16
  "basin" toplantisinda "basin" mensubu olmayan bir vatandasin hocaya soru sormasindan kaynaklanan olay.

  simdi bu adam sadece soru sormak istemis, e oraya tabancali biri de giremez mi o zaman ? bir allahin kulu da "sen kimsin" dememis mi ? hoca da boyle dusundugu icin "biz size kendimizi emanet ediyoruz" diyor zaten.

  el hareketinde hocanin cinsel organini gostermek istedigini dusunen ergenlige girmemis kardeslerimiz de bosuna heveslenmesin. hoca o el hareketini videonun 27. saniyesinde de yapmis, "o adami cekmeyin, benim soylediklerimi cekin ki haber degeri olsun" demek istiyor.

  cahil cuheylan bir toplumuz arkadas. 10-11 yaslarindayken ogleden onceyi gosteren saatlerde am yazan yere bakar bakar gulerdim. bu videoyu olay yapanlar da bu zihniyetten farksiz.
 • 18
  sevgili fatih hocam senin değerini anlamamız gereken bir video şöyle ki, çocuk video sonrası acıklamısında bu durumu ''aykut kocaman'a da soru sordum, carvalhal'a da, nurullah sağlam'a da diyerek'' saten muhatap olabileceği kişileri belirtmiş ama sen tavrınla duruşunla onlardan ayrıldığını öyle güzel gösterdin ki sana helal olsun. kimse kusura bakmasın onun adı fatih terim ! herkes her soruyu soramaz ben de dahil !
 • 20
  bazı tipler var, harika, muhteşem, eksiksiz, ossursalar bile ossurukları armani code gibi koktuğunu idda edecek tipler "x futbolcu cemaatci batıya açılan pencereyiz böyle futbolcular kupa almamıza neden olsalar dahi bizde oynamasına utanıyorum" , "y futbolcu barlarda geziyormuş nasıl örnek olacak gençlere hemde alemci utanıyorum" , "z futbolcu şımarık ve cahil galatasaray' a yakışmıyor utanıyorum" diyenler hani,

  bu yaşam formalarına böyle bir malzeme çıkmış, hala nasıl "utanıyorum hedehödö" demediklerine şaşırdığım olaydır. hep diyorum, sizlerle aynı oksijeni ve malesef aynı renkleri paylaşıyoruz ama ben sizden tiksiniyorum..
 • 24
  "fatih terim'in olaylı basın toplantısı" gibi şeyler okuyunca açıp izlemiştim görüntülerini. dün akşamdı bu. ilkinde sesi kısıktı konuşmaları tam duyamadım, 2 kere izledim. "haa buymuş. " deyip kapattım. haberin başlığı 'fatih terim'in bu hareketi çok konuşulacak!!1!'tı, anlamadım. daha doğrusu umursamadım. saçma sapan başlıklar atıp duruyorlar zaten.

  fatih terim'in tepkisi gayet açık. "biz size kendimizi teslim ediyoruz." diyor en başında.
  bu satırları okuyan, pusuda bekleyen çubuklu fırsatçılar için şimdiden yazayım; bu fatih hoca'nın kendisini büyük görmesinden falan değil elbette. mesele bu adamın; futbolun ve rekabetin kan davasına döndüğü, insanların hiç tanımadıkları insanlardan gerçek anlamda nefret ettiği*, sahada futbolcuların tekme tokat birbirine girdiği, taraftarların polisle çatışıp araba yaktığı, yine aynı taraftarların sahadaki futbolcuya bozuk para, çakı, ses bombası vs. attığı bir ülkede, ülkenin en büyük takımının teknik direktörü olması. çok değil 6-7 ay önce kaşını yardılar, sonra da insanlıklarından utanmadan yarasının üstündeki yara bandıyla dalga geçtiler bu adamın. öyle bir seviye ki yani, ne utanma arlanma var, ne insanlık. hani ne sanıyorlar anlamadım, girsin sorsun çocuk ne var bunda :))) mı? kimsenin tanımadığı bir adam girmiş, dibine kadar sokulmuş hocanın, "hop birader sen kimsin kimlerdensin" diyen yok. hayır bir de ne kadar dibine girdiyse adam, fatih terim böyle baya yakında, sağ tarafında bir yere bakıyor. öyle burnunun dibine kadar sokulmuş. adam ruh hastasının biri olsa -ki olurdu-, niyeti başka olsa -ki olurdu-, orada olacakların hesabını kimse veremezdi. şimdi utanmadan suç bastırmaya, reklam yapmaya çalışanlar insan içine çıkamazlardı. olmaz mı sanıyorlar anlamadım. hepimiz biliyoruz; bu ülkenin herhangi bir yerinde, herhangi bir anda, olurdu.

  ben bunları düşünedurayım, "hazır galatasaray yenilmişken, ne yapalım da durumun etinden sütünden bol bol yararlanalım" diyenler, kendilerine çok yakışan bir bakış açısı bulmuşlar. bir de utanmadan, bakın yine yazıyorum: utanmadan, bunu yazmışlar. başlık atmış yahu adamlar. fatih terim'in hareketi çok konuşulacak diye. yazılanları okuduktan sonra görüntüyü 5 kere daha izledim. hala bakış açısını yakalayamamıştım. 6,7,8,9... baya şartladım kendimi. çok zorlandım o seviyeye inmek için... ve gördüm. 12. izleyişim olabilir. kelime kelime ezberlemiştim, hala göremiyordum. artık beynim sulanmıştı. ama çok zorlayınca ne istersen onu görüyorsun bir süre sonra. kendimi onların yerine koymuş oldum. eminim tekrar tekrar izleyip, delicesine görmek isteyip de göremezken çok yoruluyorlardır, kendilerine kolaylıklar dilerim.

  hayır ama bunlar yetmedi tabii bir de oturup yapılan açıklamayı izledim. "güvenlik zaafı olmuş, bundan sonra daha geniş önlemler alınacaktır" vs. yerine; "galatasaray bizi beğenmiyorsa tff'ye başvursun, onlara özel lig yapsınlar :(". ne alaka?
  "fatih hoca puan bırakmadı, biz aldık. bu maçların sonuçları önceden belli mi ki puan bırakmış oluyorlar! :(". ne alaka?
  "yenselerdi portakal limondan bahsederdi :(" artık büyük harflerle: ne alaka?
  "yaptığı üstü kapalı o hareketi..." kişi işi kendisinden bilir derler ya hani...

  çok demagog gördüm ama hiç böylesini görmemiştim. bir ara "türkiye'ye şikeyi galatasaray getirmiştir" diyecek sandım. demedi. yine de ilgili başkandan kocaman bir pekiyi aldıklarına eminim.
  ama hata bizde yine. anadolu kulüplerinin elinden tutup kaldıran galatasaray. türk futbolunu geliştirmemiz lazım, hepimiz profesyonel olalım, dostça - iyi - ahlaklı ilişkiler kuralım... gibi, fenerbahçenin olduğu yerde asla olmayacak hayallerin peşinden tek başına koşan galatasaray.
  anadolu kulüplerinden her fırsatta kin, bilenmişlik, provokasyon gören, adı en küçük fırsatta bile kullanılmaya çalışılan; yine galatasaray. halbuki bak aziz yıldırım'a, hiç eksik etmiyor sırtlarından sopayı. her fırsatta tatlı tatlı konuşuyor ya, havuzu dağıtırım diye. hoşlarına gidiyor demek ki, birbirleriyle yarışıyorlar kendilerini paspas etmek için.

  ha, bir de şu;
  "bildiğimiz kadarıyla bu arkadaşımız, basın toplantısına fatih hocayla beraber girdi. istanbul’dan da fatih hocayı tanıyan birisi." at yalanı... at. inanmaya hazır adam çok nasıl olsa.
  http://www.youtube.com/watch?v=q_nMX3l9HWE bu da hocanın basın toplantısına girdiği an.
  yanındaki hayali arkadaşı hepimiz tanıyoruz. kendisi aynı zamanda bizim şike işlerine falan bakar, cadu'ya parayı götüren arkadaş. fatih hoca'nın yanında görünmez bir şekilde odaya giriyor, sonra öbür tarafta cisimlenerek hocaya soru soruyor. tanıdık yani. böyle de yeteneklidir.

  çok kıvranıyorlar aşağı çekmek için de, hep aynı terane. ben yoruldum. ama bekliyorlarsa boşa bekliyorlar, galatasaray yorulmaz. günü gelince yine çok ağlayacaklar, o yüzden böyle anlık fırsatları değerlendirip, anlık sevinçler yaşamalarına katlanıyoruz bakalım.
  sonuçta bu ülkenin basınına da, anadolu kulübüne de, rakip takımının taraftarına da... hepsine, ronaldo'nun el hareketiyle beraber -anlayacakları, ya da anlamayacakları* dilden-;
  calma calma. *
 • 25
  i-na-nıl-maz.

  bu sözün yarattığı tartışmayı şimdi fark ettim ve bazı türk futbol seyircisindeki algı kıtlığı, zeka noksanlığı için söylenecek tek söz var; inanılmaz.

  daha önce üç kez izlediğim video sonrası bu başlığı görünce bakmamıştım bile, fatih terim'in "bu rezalet haber olmaz, anca basın toplantısını sinirle terk eden hoca haber olur" ifadesini takdir eden, bu kalıp üzerinden basın çıkarımı yapan entryler var zannediyordum.

  meğerse birileri fatih terim'in penisini gösterdiğini iddia edip terbiyesizlikle suçluyormuş.

  abi, ne zaman bu kadar gerizekalı oldu bu insanlar? ne zaman kendi ergen algılarını tüm dünyanın kafasındaymış gibi düşünmeye başladılar? bir de insanlar tvde ciddi ciddi tartışıyor. kim çekti beynimizi, kim böylesi aptallaştırdı kitleleri? burada yine neyse de, diğer sosyal medya ortamlarında, tvde saatlerce tartışılmış bu konu. vallahi yazık, billahi günah, gezegenin en akıllı varlıkları diye geçiniyoruz; biraz layık olun lan.