• 1
  (bkz: #2534793)

  önce yukarıdakini okuyun.

  daha 50. dakikalarda oley çeken, tribünlerde telefonlarla ışık açan taraftar maç ruhundan zerre anlamıyordur. bunu kim başlatıyor, ultraslan mı, yoksa münferit bir şey mi, bilemiyorum; ancak her seferinde takımın enerjisini emip, rakibi canlandırıyordu. bir şekilde başımızda patlayacaktı, alın en tehlikeli maçta patladı. *

  en az iki farklı skor ve dakika 88-89 olmadan asla yapılmaması gereken şey.

  yemin ediyorum maç psikolojisinden gram anlamıyoruz.

  bu maçta puan kaybı olmasının sebeplerinden birisi; fatih terim, muslera, fırat aydınus kadar da budur.
 • 2
  2 kasım 2018 galatasaray fenerbahçe maçında duymaya başladığımda bir şeylerin ters gideceğini hissettim. hoca dersin, muslera dersin, sinan dersin, ömer ile belhanda’ya en derin sevgilerini sunarsın ama unutma ki bugün maçı bu oley çekenler takımın gözünde bitti bu işe getirtti. dakika kaç siz ne yapıyorsunuz? takımın pamuk ipliğine bağlı konsantrasyonuna makas atmanın mantığı yok.
 • 3
  bunu skor olarak rahat durumdaki maçın bitimine yakın yapmanın dışında yapan taraftarın elbette 10 numarayounes belhanda eh biraz şanslıysa kimi dönemde cassio lincoln olacak. wesley sneijder, gheorghe hagi gibi karakterler neyine bu taraftarın?

  fenerbahçe, beşiktaş bize karşı 60. dakikaya 2-0 önde maçta farka gidebilir ama biz asla gidemeyeceğiz bu tıynette taraftarla.
 • 5
  takım maçı bitirmiştir ve pas yaparak zamanı eritmektedir. o zaman oley çekip takımın pas trafiğine eşlik etmesi anlaşılır. ama bir taraftar ezeli rakibine karşı iştahla saldıran takımını dakika 60'ta oley çekerek frenliyorsa siktirsin gitsin. fenerbahçe'nin bize 6 attığı maçta taraftarı 2 0 olunca oley çekmeye başlasa o maç ne olurdu? iste bugün de* bunun bir tık beteri oldu. maçın en çok keyif almamız gereken bölümü kabir azabına döndü. tarihi fark atacağımız maçta beraberliğe seviniyoruz.
 • 6
  sadece anadolu kulup taraftarının yapacağı saçma sapan bir davranıştır.

  akhisar taraftarı yapsa güler geçeriz de sen koskoca galatasaray taraftarısın. tarihinde onlarca zafer onlarca kupa var. bu nasıl bir görgüsüzlüktür. dakika 50 maç 2-0 olmuş zevkten dört köşe olmuşuz, hadi diyoruz üç olsun dört olsun. bağırın ses telleriniz koparcasına şanlı galatasaray diye! bizim taraftar arena'da matadorun bogayı madara etmesini oleyliyor.

  şuanda 4-0'ı konuşacak, şikeciler ile taşak geçecekken maç sonu kavgaları , ceza alacak teknik ekibimizi konuşuyoruz. bugünü galatasaray taraftarına yazıyorum. inanılmaz bir amatör ruh ile takımını rezil etmiştir. kimse naval okumasın.

  (bkz: 2 kasım 2018 galatasaray fenerbahçe maçı)
 • 8
  bilet devrine izin verilmesinden kaynaklanan bi problem efendim. neden çünkü derbi ve şampiyonlar liginde maça giden bi kısım paralı ama stadyumda maç izleme kültüründen yoksun insanlar. bi de yasal bir karaborsa olayi oluşuyo ki tertemiz. eskiden aldığın biletten emin olamama durumu vardı. sahte mi gerçek mi diye. şimdi bileti devir mi aldın, tertemiz içerdesin. iki tarafa da büyük rahatlık.

  şimdi bilet devrini nası engellersin. sistemi yenileyeceksin, passolig bunu yapmiyosa da gidip zorlayacaksın elindeki gücü kullanıp. birincisi şahıstan şahısa devrin önüne geçeceksin. şampiyonlar ligi ve derbi niteliğindeki maçlarda direk devir olayini kapatacaksın. atiyorum 3 maç üst üste, toplamda sezonda 5-6 maça gelmeyen adam ertesi sene öncelikli kombine alamayacak . adam maça mı gelemeyecek sadece klübe verebilecek kombinesini, seneye alacağı kombine tutarından da devir ücretinden gelen bedeli düşeceksin.

  şunu düşünmek çok da zor değil de. işte kimsenin işine gelmiyo sanırım.
 • 9
  maç 3 -0 ve 80. dk ise anlarım ama 2 kasım 2018 gs fb maçının 55. dakikasında başlayınca bu maçı çevirecekler dedim içimden. hatta maçtan önce öne geçince "fener kümeye" tezahüratı yapılır inşallah erken başlamaz diyordum. kendimiz dahil ne kadar iyi olursak olalım rakiple dalga geçmekten hep korkarım. en küçük canlıyı bile köşeye sıkıştırınca beklenmedik tepki alırsın. keşke "fener kümeye" dense idi hiç olmazsa çoğu yabancı oyuncular anlamaz sahaya çok yansımazdı ama oley çekince rakip hırslanırken bizim zaten gevşek olan gevşekler iyice saldı. hakeme bile tesir etmiştir.