• 4
  bütün duvarlar kapalı, buraya yazmak zorunda kaldım.

  8 ay önce sokaktan annesiz bir can sahiplendim. çok güzel bir tekir. tuvaletinin üstünü kaparken patilerine falan bulaştırıyordu düşünün o kadar küçük. geldiğinde ishali vardı, paraziti varmış. tedavisini oldu, güzelleşti 8 aydır da obur obur yaşıyordu. derken aylık kızgınlık dönemini geçirip bitirince yavrucağı kısırlaştıralım dedik. demez olaydık. 1 haftanın sonunda evimize geldiğinde aynı oburluk devam ederken, 1 gün sonra akşamdan itibaren yemek yememeye başladı. iyice halsizledi. masadan zeytin çekirdeği aşırmış, veterinerde halsizliğine karşılık vitamin iğnesi yapıldığında kustu ve kustuğunda o çıktı, ondan irrite olmuştur dediler mide koruyucu yaptılar. sonrasında eve gelince yine yemedi, yine veterinere götürdük, bunda yine mide koruyucu yaparken yine kustu. eve geldiğinde daha da halsizdi, yine hiçbir şey yemedi.

  sonra ben başka bir veterinere götürdüm. acaba yabancı bir cisim yuttu da ondan mı yemiyor, tıkanıklık mı var dedik, ilaçlı röntgen için ilacımızı içtik eve geldik daha da halsizleşti, ben mama yedirmeye çalıştıkça kaçıyor ki balıklı yaş mama en sevdiği yiyecektir.

  derken bugün ilaçlı film çekildi ve tıkanıklık olmadığı görüldü. bu arada normal olan sıcaklığı da sınırlara yaklaşmış. mide koruyucu yaptı doktor. mamayı şöyle yedir diye dişlerine sürerken mamayı yuttuktan sonra yine kustu. sonrasında doktor 2 gün arayla birer doz antibiyotik yapalım, enfeksiyon mu var ona karar verelim yoksa da başka seçenekleri düşüneceğiz dedi. onları sorduğumda karın zarı iltihabı, coronavirüs olabilir dedi. tabii birçok arkadaşımın kedisi corona’dan öldüğü için kan beynime sıçradı. kedime gücünü biraz toplar belki diye serum yaptırdım ve şimdilik klinikte bıraktım. 1 saatlik dönüş yolunu yürüyerek geldim, corona ile ilgili videolar dinledim. ishal dışında iştahsızlık, halsizlik ile uyumlu fakat latent kalabiliyormuş. yani anneden corona almış da olabilir ve şu an ortaya çıktıysa, ölümcül duruma gitmeden kurtulma şansım var mı sözlük? kan tahlili ve virüs testleri biraz tuzlu olduğundan önce antibiyotik ile enfeksiyonu dışlayalım dedi. direkt olarak testleri de istesem, eğer kedimde varsa kurtulma şansı artar mı? lütfen kedisi olan, bu hastalığı yaşayan, veteriner olan birileri bana akıl versin.

  diyeceksiniz ki kardeşim insanlar ne dertlerle uğraşıyor sen ne diyorsun. ben en yakınlarımı insanların illet hastalığına kaptırdım, bir kedi için üzülmem sanıyordum ama insanın evladı gibi oluyormuş sözlük. sürekli bir şeyler yedirmeye çalışıyorum, yattığında nefes alıp veriyor mu diye kontrol ediyorum. gerçekten çok çaresiz durumdayım. onun böyle eriyip gittiğini, mutsuzluğunu görmek çok harap ediyor.

  kusura bakmayın, öyle işte...

  edit: birazcık toparladı gibi, yarından itibaren bağışıklığı için kendimce çözümler üreteceğim. inşallah atlattığını da buraya yazmak nasip olur.

  edit2: buraya yazmayı unutmuşum. atlattı sıkıntılarını. inşallah birlikte geçirecek daha çok yıllarımız var. sağolsun 1 hafta delidana gibi koşturmamın, üzülmemin sonunda iyileştiği an teşekkürlerini iletti.

  http://gss.gs/3lQ.jpeg
  http://gss.gs/BW8.jpeg
  http://gss.gs/KhT.jpeg
 • 6
  (bkz: #2623314)
  (bkz: #2621280)

  kara baht seksin diye 5 farklı kombinasyonda iddaa oynamış (0/1,1/1,2/1,h1,ms1) fakat harçlıksız kalarak yüzyılın cezasını yemiştir. 25’ine kadar yardımcı olmak isteyenlere hesap numarasını mesaj olarak gönderebilir. :(

  not: 1-1 olduktan sonra eğer maç dönerse toplam elime ne kadar para geçer diye hesaplarken tekrar gol yedik. :(

  edit: bkz ekleme
 • 9
  (bkz: #2627096)

  bugün; bana yaklaşıp "maçı nerede izleyeceksin? zaten yenileceksiniz ben size söyleyeyim izlemesen de olur..." diyen gevşek bir beşiktaşlı arkadaşıma "galatasaray'ın olduğu yerde her zaman umut vardır." şeklinde verdiğim cevap sonrasında bu arkadaşın "fatih terim gibi konuşma" demesini takiben, şahsıma yukarıdaki entry ile birlikte bir kez daha umut aşılayan ikinci (birincisi murat ulusan'dı) renktaş.

  (bkz: 21 şubat 2019 benfica galatasaray maçı)

  sinerji...
 • 10
  (bkz: #2628938)

  bu yazar benim arkadaşımmış da haberim yokmuş. *

  kendisi sevgili yapınca yazmaz etmez falan ama delikanlıdır. baktım biri var sürekli yıkık yıkık şeyler yazıyor. hiç düşünmedim kendisi olacağını. dedim koçum biz de bu yollardan geçtik. anlattım bak böyle böyle yapacaksın dedim. sağol abi teşekkürler tavsiyelerin için dedi. konuşma bitince kendi kendime güzel çocuk beeeğğ mutlu olsun dedim. baktım ki bu bebeymiş.

  not: bizde hikaye çok koçum. tanıdık gelebilir çoğu. ama hepsi gerçek. biz sözlük ağlama duvarlarında değil gece yarıları puslu yağmurlu sokaklarda çok ağladık, yağmurlara karıştı gözyaşımız. eee on direge acilan orta nerede kalmıştık :d *

  edit: şimdi uzun zamandır yazmıyordu sözlük sayesinde yazdı ya bu, bir sevgili yapar yakında sonra sözlük sevinme duvarı'nı meşgul eder bize de yazmaz. kendisi de böyle bir adamdır :(