resim
Omar Elabdellaoui
Takım:Bodø/Glimt
Mevki:Sağ Bek
Yaş:32
Boy:1.79
Uyruk:Norveç
 • 1152
  sözleşmesi tek taraflı fesih edilmiş bu da demek oluyor ki ne yazık ki sezon sonuna kadar olan alacağının tamamını ödeyeceğiz. normal şartlarda bir futbolcunun hak edişini sonuna kadar alması taraftarıyım ama bu durum tamamen farklı.

  demek ki basına çıkan haberler doğru ve taraftara şirin gözükmek için yaptığı "samimiyetsiz" açıklama olayın iç yüzünü bilen yönetim tarafından biran önce postalanmasına sebep oldu.
 • 1154
  yılbaşı gecesi attığı fişek gelip en sonunda yine bizim ardımızda patlamıştır. kendi hayat mottolarımdan biri olan iyilikten maraz doğar lafının bir kez daha tescilini yaşamamızı sağlamış eski sağ bek oyuncumuz. emeği geçenlerin eline sağlık.
  keşke 15 gün daha bekletip gidecek bir yeri kalmayınca sözleşmesini feshetseydik. yunanistan, belçika, rusya bir yerlere gidip bizden kaptığı piyangonun üstüne sözleşme artı imza parasını da alacak.
 • 1155
  kendisinin yaptığı anormal bir şey yoktur. ben de olsam paramı isterdim madem göndermek istiyorsun. profesyonel hayat.

  sen adam kendini sakatlayınca ve sular durulunca çat diye sözleşmesini feshetseydin. profesyonel hayat sonuçta. kendine bakamadı ve kendini sakatladı senin de feshetme hakkın doğdu. yapsaydın. 2020'li yıllarda hala daha bir futbolcunun vefa vs göstereceğini beklemek saçmalık.

  güzel ders verdin omar kardeş. güle güle.
 • 1158
  yakışanı yapmış olan futbolcu. sözlükte takımın en dokunulmazlarındandır bu hafta girilen olumsuz entryler aldatmasın, geçmişe doğru bakabilir meraklısı. geçtiğimiz yaz en kibar şekilde hakkında iki satır laf söyledik alınıp kırılanından tut ne ırkçılığımız kaldı ne de kulüp düşmanlığımız. 6 ay olsun indirim yapsın dediğimizde sen duruştan anlamazsın, hayatında o kadar parayı mı gördün de indirim bekliyorsun diye özelden darlayanlar ne hissediyor acaba merak ediyorum. (bkz: #3193511)
  hoş 2 saat önce bile aklanıyordu. neyse. kuruş bırakmadan gitmeyi seçmesi müstehak. hoş da oldu gerçekten. dediğiniz gibi kulübümüz güzel bir duruş sergiledi ve insancıl bir imaj çizdi. senelik 1.4m € ya böyle bir imajı da çizemezdik, yine haklısınız. kendisi de masum anlaşılan, cenk ergün filan yazmış koşun hadi entry girmeye.
  yaşadığı talihsiz olaydan alakasız olarak birden fazla kez covid geçirmesi ve bu sezon başı ilk maç öncesi ağrılarım var demesi de profesyonelliğini görebilene açıklar. sayesinde boey'i geri kazandık. hayata bambaşka pencerelerden baktığımızı varlığıyla bir kez daha kanıtlamıştır. taraftar desteğiyle aldığı son 1.4m € da kendisine bir ömür yeter.
 • 1160
  sözleşmesinin tek taraflı feshi boeyin sezon öncesi durumuyla birlikte düşünüldüğünde ortaya ufak çaplı bir skandal çıkıyor.
  önce boeyin üzeri çiziliyor, kampa götürülmüyor. omarın geniş kadroda yer alacağı tasarlanıyor.ligin başlamasıyla birlikte gözden çıkarılan boey, mevkisindeki oyuncular sakatlandığı için kendini bir anda ilk on birde buluyor ve umulmadık derece de iyi bir performans sergiliyor.
  sonra kadroda yer alması düşünülen omara, transfer sezonunun sonunda, biz aslında seni düşünmüyoruz kendine takım bul deniliyor.
  omarın da, boeyin de ne oldukları geçen seneden belliydi. hangisiyle devam edileceğine karar vermek çok zor olmasa gerek. eğer omar illa parasını istiyorsa lisansını çıkartma gitsin tek başına antrenman yapsın. neden sözleşmeyi tek taraflı feshediyorsun.
  sorumlusu kim bu işin? hoca mı, yönetim mi? umarım çıkar birileri açıklama yapar.
  olan, her zamanki gibi galatasarayın paralarına oldu.
 • 1163
  ben omar'da çok fazla kabahat bulamıyorum. herhalde içimizden herhangi biri 1 milyon euro kazanma imkanı olsa ölür ama yine de bırakmaz.

  bu arkadaş kendi evinde, futbol dışı bir ortamda, kendi hatasıyla yaralandı. kulübümüzün yapması gereken, kendisine manevi destek verip sözleşmesini feshetmekti. benim kızdığım nokta o dönemki teknik direktörün kulübün parasını kendi parasıymış gibi kullanmaya çalışıp futbolcunun maddi olarak yanında olması oldu.

  her zaman söylediğim bir şey var, futbol kulüpleri vakıf statüsünde değil de şahıs malı olsaydı kimse futbolcuya sahip çıkıyoruz ayağına yatamazdı * kulübümüzün paraları hep böyle böyle çarçur ediliyor, içim yanıyor be sözlük.

  https://twitter.com/...CBAN3OuRkqWHmOAxvVSw
 • 1164
  yiyenlere afiyet olsun futbolcusu.

  başından sonuna kadar alınması gereken ibretlerle dolu bir hikaye. kulübü yönetmeye talip olanlara şu süreci ders olsun diye analiz ettireceksin.

  bundan iki üç hafta önce leo dubois sakatlanmasa, omar kulüpte kalmış, boey de yok pahasına satılmıştı. teknik adam dediğin cevheri keşfeder, topçunun yemeği kaşıklayışından bir şeyler çıkarır. yönetim dediğin galatasaray’ın geleceğini düşünür. bu meselede teknik adam teknik adamlığını, yönetim yönetimliğini yapamadı. futbolu az bilmek yine yol, su, elektrik olarak bize döndü.

  sonuç mu? bal gibi de enayilik yaptık ve tek taraflı fesih ile beraber oynamadığı maçların primlerini bile çatır çatır ödeyeceğiz. hala şu pozisyonda omar’a destek veren olur eminim. iyilik bizde kalsın falan. aynen dostum aynen. omar sgk’lı işçi sonuçta.
 • 1165
  transfer sezonu başında takımda tutacağız deyip transferin sonunda göndermek istememiz doğru bir davranış değil kabul. fakat ne olursa olsun kendisi hoşgörülü yaklaşmalıydı. o zor zamanlarında sahip çıktık, kontratındaki bedeli ödedik, iyileşti diye maça çıkardık, ve en önemlisi insanlara tekrar futbol oynayabileceğini gösterdik. istesek çok rahat haklı fesih ile kaderine terk edebilirdik ama bu bize yakışmazdı. ben kendisinin fesih için kontratında yazan bedeli istemesini doğru bulmuyorum. o kadar sahip çıkılmanın karşılığı böyle olmamalıydı. yine de yolu açık olsun, sağlıklı mutlu bir hayat dilerim.
 • 1166
  fesih olayı yaşanmayıp kendisi ayrılsaydı da 2 yıldır kendisine verilen para yazık günahtı, şimdi de öyle. omar'ın yaptığı şeyin o gün de bir açıklaması yoktu, çok büyük sorumsuzluktu. bugün de öyle. omar ile o gün sözleşmeyi feshedip dışardan destek vermeliydik bu süreçte. bizimkisi vefa değil, enayilik oldu. o gün bunu söyleyenler, bugün ''profesyonel davranmıyoruz'' diyenlerin de muhtemelen içinde barındığı bir kesim tarafından sansürlendi.

  doğru soru omar'ın niye böyle yaptığı değil, galatasaray'ın 2 yıldır bu adama niye para verdiğidir. neyse, bize ders olsun. saçma sapan romantik anlayışları azaltır umarım bu ders.
 • 1168
  benim bu arkadaşla ilgili uzun zamandır merak ettiği bir konu var. şimdi bu arkadaş izin zamanında, yani iş saatleri dışında yaptığı bir aktivitede sakatlandı. o gün bugündür deniyor ki "galatasaray vefalı davrandı" vs. şimdi merak ettiğim konu, futbolcu saha dışı bir aktivitede sakatlandığı zaman kulübün sorgusuz sualsiz sözleşme fesih hakkı mı oluyor? ben buna pek ihtimal vermiyorum açıkçası ama bilmiyorum da bi yandan. bunla ilgili hiç örnek var mı? mesela adam evinde merdiven düştü, ayağını kırdı. ben senin sözleşmeni feshediyorum diyebiliyor muyuz? dediğim gibi bence diyemiyoruz ve bunca zamandır yaptığımız biraz sahte kabadayılık gibi. yine de varsa örneği görmek isterim açıkçası. bilen duyan yeşillendirebilir.

  edit:şimdi bir makale okudum. futbolcu kontrat fesihleriyle alakalı cas davalarını konu eden bir makale. orada kuralı net olarak yazmışlar; oyuncu eğer futbol dışı bir aktivitede sakatlanırsa ve oynamadığı süre 6 ayı geçerse kulübün kontratı fesih hakkı doğuyor. verilen örnekte ise, futbolcu trafik kazası geçiriyor, felç oluyor, kulüp de feshediyor sözleşmeyi. cas ise futbolcuyu haklı buluyor ama burda kulüp hata yapıyor, 6 ayın dolmasnı beklemiyor. yani cas'a göre adamın felç olup bırak futbol oynamasını bir daha yürüyemeyecek olması bile önemsiz, 6 ayın dolmasını beklemek zorunda kulüp. omar'a dönecek olursak, sözümü geri alıyorum, bayağı kabadayılık yapmışız ama omar efendi için para tatlı gelmiş.
 • 1169
  yollarımızı ayırdığımız futbolcu. ayrılıkla ilgili yaptığımız açıklamadan anlaşılan o ki kolaylık sağlanmamış. öyle olsa kendisine teşekkür edilir, kalan kariyerinde başarı dilenirdi. bu arkadaşın yaptığı kendi açısından mantık olarak doğru, ahlaki olarak yanlıştır. büyük ihtimalle kalan ömrümde ne türkiye ne galatasaray'la işim olur.zaten türkiye'de herşey 15 gün içinde unutulur diye düşünmüştür.
 • 1171
  yaşadığı olayı* avrupa’da herhangi bir takımda yaşasa anında kapının önüne konurdu. kendi imkanlarıyla da tedavi olmaya çalışırdı. bizim yapmamız gereken omar’ın sözleşmesini feshedip, tedavisine yardımcı olmaktı. o zamanki dinamikler, itibardan tasarruf olmaz felsefesi ile, bu duruma izin vermedi. ne diyelim geç oldu, güç olmaz inşallah.
 • 1174
  vefa dersi almamış profesyonellik dersi vermiştir.

  vefa böyle bir şey değil. vefa sana yıllarca herhangi bir branşta hizmet etmiş, sonra bir sebepten ötürü zora düşmüş kişilere gösterilir. böyle insanların yanında olunup maddi ve manevi destek verilir. 117 yıllık tarihinde böylesi çok vardır galatasaray'da. sırf birileri istedi diye daha dün gelmiş ve saçma sapan hareketi yüzünden kendini bu durumlara düşüren profesyonel bir yabancı oyuncuya vefa göstermek istersen o senden ders almaz böyle ders verir.

  ders olsun diye.
 • 1175
  kimse birileri istedi diye vefalı göstermemiştir kendisine, o gün o şartlarda hangi galatasaraylı olursa olsun aynı reaksiyonu gösterir, gereğinden fazlasını yapardı.

  omar the guardian'a röportaj verdiğinde "işte galatasaray budur" diyerek gururlanıyorsak işte o gösterdiğin vefadan dolayıdır.

  birilerinin, "birine" karşı kompleksinden dolayı galatasarayın kendisine sahip çıkması eleştirilen futbolcudur. doğruyu yanlışı ayırt edebilmek her insanda var olan bir özelliktir, profesyonelce* kullanmak gerekir.

  unutulmasın, o "birinin" yaptıkları, iyi kötü, her zaman hatırlanacaktır ama birilerinin bu nefreti "tavşan dağ hikayesi" olmaktan öte gidemeyecektir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın