resim
Okan Buruk
Görev:Teknik Direktör
Takım:Galatasaray
Yaş:50
Uyruk:Türkiye
 • 11885
  yönetimde kim olursa olsun okan hocanın istediği transferleri yapmak zorunda. alelade bir durum değil gerçek manada hoca kimi hangi dakika istiyorsa görevdekiler getirmek zorunda. yalnız transfer kısırlığı da kulüp geleneği. fatih terim bile bu konuda yönetimlere diş geçiremiyordu. sonra da yönetimlere laf edince kötü adam ilan ediliyordu. şükür ki okan hoca geldi de takke düştü kel göründü.

  hoca açık açık transfer önceliklerini niteliklerini belirledi. şu saatten sonra top yönetimde. görelim bakalım fatih terim haklı mı değil mi? okan buruk da durumun ne olduğunun farkında sonuçta onun öğrencisi. şunu anlamamız gerekiyor. galatasaray yönetimleri galatasaray'ı yönetmeyi bilmiyor. bunu şimdisi için söylemiyorum genel söylüyorum.

  transfer dönemi devam ediyor. okan hocanın istediği adamları almaktan başka çaresi yok kimsenin.

  bu arada yönetime transfer için baskı yapamaz hele maliyet konusu; hiç girmez o toplara. çünkü iki gün sonra istediği adam kötü performans verir bu sefer kötü olan okan hoca olur. bunu bilecek kadar uyanık bir isim okan buruk.

  değişik bir çıkmaz, değişik bir ikilem, değişik bir paradoks.
 • 11886
  transfer döneminde kendi istediklerine aykırı hareket edilirse görevini bırakmasını istediğim teknik direktörümüz. dursun özbek yönetimi kendisinin kariyerinden daha önemli değil. kalkan olmaya kalkmamalı. hamza hamzaoğlu gibi yapmamalı.

  transfer dönemi başlayacak. göreceğiz bakalım 2 sene üst üste şampiyon olan hocaya verecekleri ayrıcalıkları.
 • 11888
  hamza hamzaoğlu gibi yapmaması gereken hocamızdır.

  hatırlarsanız, hamza hamzaoğlu önderliğinde 3 kupa kaldırdığımız sezonun ertesinde dursun özbek başkan olmuştu. hamza hoca sürekli "takımın dengeleri önemli" tarzı şeyler söyleyerek yönetimi koruyordu ama işin sonunda denge dengeoğlu şeklinde alaylara maruz kalarak gönderilmişti.

  yanlış anlamayın, burada okan hoca ve hamza hocayı karşılaştırmıyorum, karşılaştırsam okan hoca bin basar o ayrı, sadece çapsız dursun özbek yönetimini korumanın kimseye faydası olmadığını anlatıyorum. oğuz aydın'ı mı istedin?
  seve seve getireceksin diyeceksin. baktın olmadı yıldız transferi için fofana mı dedin? maliyet, şu, bu hiçbir hesaba girmeden onu alın diyeceksin.
  eğer korumaya kalkarsan, onlar kalır sen gidersin hocam çünkü bizde başarılılar gider, çapsızlar kalır.
App Store'dan indirin Google Play'den alın