• 3
  --- alıntı ---
  kamuoyuna duyuru!

  sevgili galatasaraylı kardeşlerim,

  görev değişikliği ile ilgili olumlu görüşlerinize teşekkür ederim. son dönemde bazı arkadaşlarımızda oluşan olumsuz düşüncelere cevap vermek istiyorum.

  öncelikle galatasaray’ımızı bu kadar çok sevdiğiniz için teşekkür ederim. blmelisiniz ki sizdeki bu sevginin aynısı belki daha fazlası bende de var. ancak artık hırsımızın önüne mantığımızı koyacak kadar bilgi ve tecrübeye de sahibiz. otuz beş senelik tribün hayatımızda, görmediğimiz durum, çekmediğimiz zorluk kalmadı. geldiğimiz nokta ise galatasaray’a zarar vermeden ve kamoyundakı imajını zedelemeden gerekli hamleleri yapmaktır.

  adnan sezgini istifaya davet etmek bir tepkidir. frank rijkaardı istifaya davet etmek de bir tepkidir. tepki bazen galatasaray başkanının görev verdiği insanlara yapılarak da verilir ve hiç endişe edilmesin yerine de ulaşır. bizler ultraslan oluşumunu gerçekleştirirken, sizlerin hayallerinde bile tasavvur edemeyecek tepkileri vermiş insanlarla bir araya gelerek bunu gerçekleştirdik.

  sadece birileri ve şiddetten beslenen medya bunu istiyor diye yapmayız. bilinmesi gereken tek şey galatasaray menfaatleri başarısı ve geleceği ultraslan tarafından çok önemsenmektedir. skora göre tepki vermeyeceğiz. ancak bizim de çok rahatsız olduğumuz konular var. ve zamanı geldiğinde masaya nasıl sert bir yumruk vurduğumuzu göreceksiniz. dediğim gibi bu konuda zamanlama çok önemlidir.

  kulübümüzde başlanılmış ve proje aşamasında bir çok hayati konu var. yeni stadımızın bitmesi, riva projesi, florya projesi, küçük çekmece projesi, kalamış projesi ve şirketleşme ilk aklıma gelenler.

  sizleri bizlere güvenerek biraz daha sabretmeye ve yanımızda eskisinden daha güçlü bir şekilde olmaya davet ediyorum. gelenler de gelmeyenler de kardeşimizdir. biz sonsuza dek ultraslan bayrağını gururla ve bağımsız olarak dalgalandıracağız.

  yaşasin galatasaray
  yaşasin bağimsiz ultraslan!

  genel koordinatör
  oğuz altay
  --- alıntı ---
 • 4
  pazar gününü sabahtan maça kadar beraber geçirdiğim ve maça girdiğim, hoşsohbet, görmüş geçirmiş, alpaslan abiden sonra bu göreve layık olan ve daha geleli pek zaman olmamasına rağmen eskiye dönüşümüzün sinyallerini veren, güleryüzlü, anlayışlı ve kaliteli insan.

  14 sene şampiyonluk beklenen yılların çilesini görmüş, yurt dışında birçok stadı gezmiş, meşhur sabahlamalarda bulunmuş insan. saygı duyulası ve sevilesi abi.

  iyi ki geldin abi.

  toparla şu tribünü..
 • 5
  beşiktaş maçındaki kontra tezahurat olayından sonra tepkisini merak etmekteyim. malum daha önce şöyle bir açıklamaya imza atmıştı...

  (bkz: #515849)

  galiba ultraslan'ın liderleri kendi elemanlarına laf geçiremiyor. yoksa bu tarz bir açıklamanın üstünden bir ay bile geçmeden, dünkü rezalet yaşanmazdı...

  pardon ya unutmuşum. yaşasın bağımsız ultraslan falan filan hikayesi değil mi?
 • 11
  az evvel radyospor a telefonla bağlanıp aziz - arda polemiğine ultraslan olarak noktayı koyan kişidir.

  -dost düşman herkes bilsin ki ; arda turan canımızdır,gözbebeğimizdir.
  - medya da ultraslan adına asılsız söylemler bulunmakta. eğer amacınız doğru habercilikse resmi sitemizden ya da bana ulasabilirsiniz.
  2 gün sonra tbmm'de sporda şiddet konusunun tartışılacağı komisyona davet edildik. böyle önemli günlerde medyanın bu tip haberler yapması üzücü.
  - arda turan'a hitaben ; galatasaray kaptanına yakısır sekilde hareket etmesini bekliyoruz,diliyoruz.

  *
 • 21
  --- alıntı ---

  sevgili galatasaray'lı kardeşlerim,

  avrupa'nın en modern stadlarından birine sahip olmanın haklı gururunu bu akşam hep beraber yaşadık. bu stadın projesinden yapımına kadar geçen süreçte tüm emeği geçen kişilere, başkanlarımıza ve sayın başbakanımız recep tayyip erdoğan'a sonsuz teşekkür ve minnetlerimizi borç biliriz.

  özellikle batıya açılan pencere olan galatasaray'ımızın böyle bir mabede kavuşması için tüm bürokratik engelleri ortadan kaldıran, yapım aşamasında ise tüm birimlerin bil fiil 24 saat çalışması için gerekli talimatları veren, tabiri caizse bu stadın bitmesini belkide tüm galatasaray'lılardan daha fazla isteyen ve bekleyen başbakanımızın bugün stadımızda protesto edilmesi ne spor ahlakı ne siyasi görüş nede ezeli rekabetle adlandırlılabilir.

  daha düne kadar eski stadımızda şu yok, bu yok diye sitem edenler bize bu imkanın verilmesini sağlayan başbakanımıza ancak teşekkür etmeli ve alkışlamalıydılar. siyasi görüşleri için fırsat bekleyen bu aciz kişilerin türk misafir perverliğini ve ahte vefalarını tekrar gözden geçirmelerini şiddetle tavsiye ediyorum.

  başbakanımız sayın recep tayyip erdoğan'a tüm iyi niyeti ve katkılarından dolayı ultraslan olarak teşekkür eder saygılarımızı sunarız.

  oğuz altay
  ultraslan genel koordinatörü

  --- alıntı ---

  suç sende değil,seni oraya getirebilen zihniyette.
 • 23
  bir süre önce hakkında umutlu bir entry yazmıştım.
  şu an gündeme getirmek istemiyorum.
  çünkü bugün yapılan açıklamada altında imzasını görünce kendimi satılmış gibi hissettim.
  daha bir kaç gün önce asy'nin kapanış gecesinde başbaşa sohbet ettik.
  ultraslan karşı'dan girdik gelecek yıllarda ne olacağına kadar ayaüstü konuştuk.
  pırıl pırıl fikirleri, düzgün lisanı ve kendinden emin sözleri ile o yazdığım entry'i doğruluyordu.
  ama yanılmışım. sanırım ben eski bir tanıdığa benzettim.

  not: o eski tanıdık alpaslan dikmen'di.
 • 24
  --- alıntı ---

  değerli kardeşlerim,

  maçtan sonra bana gelen sayısız taraflı/tarafsız mail ve telefonda bugün yapılan protestonun nedeni ve sonucu ile ilgili çok büyük bir baskı oluşturulmuştur. her kesimden insanın ortak tavrı ve baskısıyla belki de biraz sert bir açıklama oldu.

  yapmış olduğum açıklamadan sonra üzülerek vermiş olduğunuz cevapları okudum.

  yazmış olduklarınızdan anlaşıldığı üzere siyasi bir protestodan bahsediyorsunuz. beni de, başbakanı alkışladığım ve alkışlatmak istediğim için akp’li olarak değerlendiriyorsunuz.

  bakın kardeşlerim; bunu söylemek istemezdim (çünkü spor ile siyasetin karıştırılması hiç doğru değil.) ama ben hayatımda hiç o partiye oy vermedim. çocukluğum chp’li bir ailede geçmesine rağmen ben mhp’liyim ve yazdıklarınız suya yazılmış bir yazı gibidir. üzülerek söylüyorum ki siyaseti sizler yapmışsınız.

  ultraslan’ın önlenemez büyümesini hazmedemeyen bazı insanlar ortamı daha da karıştırmak için akıl almaz senaryolar üretmektedirler. hatta ben istifa edene kadar yazı yazmayacak olanlarda varmış. 34 senedir bu renklere karşılıksız hizmet eden oğuz altay’ı bu şekilde konuşmak kimsenin haddine değildir. tüm fikir ve projelerinize açığım. tarihimizin en zor dönemlerini geçirdiğimiz bu dönemlerde ki çabamı bu şekilde değerlendirmek oldukça manidardır. çünkü biz kişileri konuşarak amacımızdan uzaklaşmayız. hepimizin bildiği bir söz olan; küçük beyinler kişileri, orta beyinler olayları, büyük beyinler davaları konuşur. bizim de öncelikli davamız galatasaray’ımızdır...

  bugüne kadar tribünümüzde hiç ama hiç bir zaman siyasi görüşler doğrultusunda davranılmadı.

  toki başkanı erdoğan bayraktar’ın konuşması yenilir yutulur ve hazmedebilir gibi değildir. kendisinin bu tavrını asla kabul edemeyiz ve ciddi olarak da kınıyoruz. dünyanın hiçbir yerinde bir açılış esnasında böyle bir konuşma yapıldığını zannetmiyorum.

  ancak bu konuşma protestonun hemen ardından yapılan bir konuşmadır ve ne olursa olsun çok da yanlıştır.
  bütün bunlar olduğunda şuan itibarıyla yine aynı şeyi söylüyorum; toki başkanı çok anlamsız ve yanlış bir açıklama yapmasına rağmen tüm şartlar göz önüne alındığında sadece bu maçlık tüm görüşlerimizi bir kenara bırakıp misafirperver davranıp alkışlayabilir veya en azından sessiz kalarak tepkimizi gösterebilirdik.

  bu olaylar bizlere yakışmadı. çünkü tüm dünya bu açılışa odaklıydı. açıkçası hepimiz sınıfta kaldık.

  bu durumu fırsat bilen insanların forumda nasıl yazılara imza attıklarını görüyorum. hani derler ya "internet çıktı mertlik bozuldu" diye...

  siyaset galatasaray’a fayda verirse alırız, eleştiri hakaret gelirse dimdik karşısında dururuz.

  herkes bu konuya nasıl yaklaştığını kendi içerisinde mahkemesini yapsın. herkesi vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum.

  ben bütün galatasaraylıların daha makul siyasetten uzak ve renk aşkıyla konuya yaklaşmalarını umut ediyor saygılarımı sunuyorum.

  oğuz altay
  ultraslan genel koordinatörü

  -- alıntı ---
 • 25
  değerli ua genel koordinatörü oğuz altay;

  derhal kendinizi lağvedin ve grubunuz tarihin tozlu sayfalarında yerini alsın. siz, galatasaray örf ve adetlerini unutmuş tamamen sokak serserileri gibi hareket ediyorsunuz. tribünler işgal etme yeri değildir, yepyeni koltuklara hunharca basıp onları kırmak galatasaray taraftarına yakışmaz. zaten maçlarda söylediğiniz mıy mıy tezavhürat, bırakın destek olmayı takıma köstek oluyor. eskiden ali sami yen cehennemdi, kimse çıkamazdı. şimdi ise herkes kolayca çıkabilir hale geldi. maç esnasında kendi futbolcusunu ıslıklamak nasıl bir taraftar anlayışıdır?

  grubunuzla ilgili görüşlerimi burada bitiriyorum, iyi günler.