• 2
  3 yıllık profesyonel sözleşme imzaladığımız 2000 doğumlu stoper.

  https://gss.gs/NTE.jpg

  kendisiyle ilgili 2013 yılında şöyle bir haber yapılmış: https://www.iha.com.tr/...an-o-secildi-265127/

  --- alıntı ---

  5 bin sporcunun arasindan galatasaray’a seçildi

  2000 doğumlu ogün çalışkan, futbola 2008 yılında çerkezköy fenerbahçe spor okulu’nda başladı. 2010 yılına kadar çerkezköy fenerbahçe spor okulu’na devam eden ogün çalışkan, 2010 yılından itibaren akademi futbol okulu’na devam etti. her iki ayağını kullanabilmesi, fiziği ve futbol yeteneği ile ön plana çıkan ogün çalışkan 2012 yılı sonunda galatasaray seçmelerine götürüldü.

  galatasaray futbol akademisi direktörü müfit erkasap ile altyapı antrenörlerinin gözetiminde yapılan seçmelerde ogün çalışkan, çeşitli yaş kategorilerinde 5 bine yakın oyuncu arasından başarıyla sıyrıldı. seçmelerde 6 aşamayı geçmeyi başaran ogun çalışkan, galatasaray u-13 futbol takımı ile antrenmana çıktı, ardından da galatasaray altyapısına seçildi.

  eğitimini büyükçavuşlu’da sürdüren ogun çalışkan haftanın üç günü florya metin oktay tesisleri’nde antrenmana çıkıyor. oyun zekası ve futbol gelişimi ile galatasaray u-13 futbol takımı’nın değişmez oyuncusu haline gelen ogün çalışkan, antalya’da düzenlenen uluslar arası u-13 futbol turnuvası’nda da sergilediği oyun ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. rusya, romanya, beyaz rusya, özbekistan, ukrayna ve türkiye’den galatasaray u-13 futbol takımı’nın katıldığı turnuvada ogün çalışkan tüm maçlarda forma giydi.

  ogün çalışkan, hedefinin galatasaray altyapısında başarı sağlayıp a takıma yükselmek olduğunu söyleyerek “hayallerimin ilk basamağında bulunuyorum. önemli olan bundan sonrasıdır. antrenörlerimin bana vereceği eğitim paralelinde kendimi her geçen gün geliştirerek üst takımlarda, sonrasında da a takımda forma giymek istiyorum. sonrası da her oyuncunun olduğu gibi milli takım’da forma giyebilmektir.’’ dedi.

  kendisine galatasaray’ın genç savunma oyuncusu semih kaya’yı örnek aldığını söyleyen genç yetenek, “antrenörümüz birkan bozkurt yönetiminde u-13 ligi’ne hazırlanıyoruz. takım arkadaşlarımla birlikte türkiye şampiyonluğu’nu kazanmak için mücadele vereceğiz.’’ diye konuştu.

  çalışkan, futbol okullarından antrenörü vedat çolak, abisi ümit bozkurt ile kendisi üzerinde emeği geçenlere teşekkür ederek “vedat hocam benim bu noktaya gelmemde büyük emek sarf etti. o’nun yönlendirmesi, abimin katkılarıyla bugün bu noktadayım.’’ diye konuştu.

  çerkezköy ticaret ve sanayi odası lisesi beden eğitimi öğretmeni ve aynı zamanda çerkezköyspor altyapı antrenörü vedat çolak, ogün çalışkan’ın galatasaray gibi büyük bir kulübe seçilmesinin çerkezköy’deki futbol potansiyelinin göstergesi olduğunu söyleyerek “ogün ve ogün gibi nice sporcuların daha iyi yerlere gelip türk sporuna hizmet edeceğine inanıyorum. ogün gibi gençlerin önünü açabilmek için çerkezköy’de futbol oynanabilecek koşulların, imkanların uygun hale getirilmesi gerekmektedir. “ dedi.

  futbol koşullarının iyileştirilmesine yeterli donamına sahip antrenörler eklenince çerkezköy’den bu tür iyi haberlerin her zaman geleceğine olan inancını dile getiren vedat çolak, sözü ogün’e getirdi.

  ogün ile futbol okulunda karşılaştığında ogün’deki yeteneği fark ettiğini söyleyen vedat çolak “ogün, yaş kategorisine kendi oyun kategorisine göre futbol becerisinin gerektirdiği yetenek tanımlaması içinde motorik ve kondisyonel ön şartları taşımakla birlikte teknik becerileri de gelişime yatkın düzeydeydi. kendisi ile çalışmış olduğum 4-5 yıllık süreçte bu özelliklerini daha üst seviyeye çıkartıp daha yetenekli olabilmesi için mücadele verdik.’’ ifadelerine yer verdi.

  ogün’ün hem galatasaray’da hem de türk futbolunda önemli yerlere geleceğine inandığını belirten vedat çolak “çizgisini bozmayıp, gelişimini sürdürdüğü müddetçe ogün çok iyi noktalara gelecektir. her iki ayağını da kullanabilmesi bir savunma oyuncusu için her zaman avantajdır. ogün de her iki ayağını kullanabiliyor. ogün’ün çok iyi yerlere çelmesinin ön şartı çok çalışmaktan geçiyor. ogün de antrenörlerinin direktifleri doğrultusunda çalışırsa bunu başaracaktır’’ şeklinde konuştu.

  çolak, beden eğitimi öğretmeni olarak amacının çerkezköy’de var olan mevcut futbolcu potansiyelini iyi bir şekilde değerlendirerek genç yetenekleri türk futboluna kazandırmak olduğunu belirterek “çerkezköy’deki yeteneklere katkı sağlayıp, hem çerkezköy’de futbolun ilerlemesine hem de türk futboluna kazandırmak istiyoruz. bunun için de iyi bir alt yapı donanımını sağlamaya çalışıyoruz.’’ ifadelerine yer verdi.

  --- alıntı ---
 • 9
  belki çok erken konuşuyorum ama 1-2 yıl içinde a takımda banko oynayacak seviyeye gelecektir. en önemli artısı sol ayaklı olması ve yaşına göre iyi olan fiziğidir. 15 ocak 2019 galatasaray trabszonspor u19 maçında kendisini dikkatle takip ettim. özellikle 1-2 pozisyonda ne yapacağını merak ettim ve beni hayal kırıklığına uğratmadı. böyle maçlar tabii ki ölçü olmaz ama birşeyler gösterir. bekleyip görelim.
 • 13
  marcao'nun yedeği rolünde çok rahat oynayabilecek oyuncu. bir video haricinde hiç izlemememe rağmen neden bu kadar kesin konuştum? çünkü arkasında bekleyeceği isim olan marcao'nun tek artısı kısa pasları. ne uzun pasları ne de top kontrolünü beğeniyorum. defansif yönü zaten çok yetersiz. bu yüzden bu kalibredeki bir isim ilk 11'in değişilmez parçasıyken ve de sürekli cezalı duruma düşerken, defansif yönünü hiç görmediğim ama pas kalitesini gördüğüm bir altyapı oyuncusunu ben olsam* en kötü yedeğe yazarım.
 • 14
  10 haziran'da yaptığımız minyatür pota yayınında kendisinin nerelerde olduğunu merak etmiştim. belki benim hayal ettiğimden çok çok kötü durumda bilmiyorum ama eğer kıstas ahmet çalık veya semih kaya ise, kendisi veya emin bayram da o kadar sol stoper oynar.
  süper mi oynarlar hayır ama yakacaklarsa en fazla ahmet kadar yakarlar. maç kaybetmek* tabii ki üzüyor ama hala ahmet'ten çıkış yapmasını beklemek daha da üzüyor.
  as stoper zaten olamaz, e yedek için de kendisi kadar oynayacak çocuklar elimizde var. niye 900 bin euro ahmet'e verelim ki?
  aynı düşüncelerim selçuk için de geçerli, sırf yılların hatrına bu yıl 4 milyon tl ödedik. ne yaptı? hiç bir şey... e atalay da o kadar yapardı.
  artık akıllanalım ya, hiçbir şey yapamayanlara para ödemeyelim...
 • 16
  inegölspor ile 2 yıllığına anlaşmış. bu kardeşimizde gayet iyiydi solak stoperdi. bu kardeşimiz bile değerlendirilmediyse altyapı benim için bitmiştir. bomboş. laf olsun diye var altyapımız. oynatmayacaksak neden bu çocukları 20'li yaşlara kadar eğitiyoruz ve 2,3. liglere bedavaya gönderiyoruz? birisi bunu bizlere açıklasın artık yahu. sinir olmamak elde değil. para basıyoruz ya elimizdeki potansiyelli topçuları da salıyoruz ortalığa! galatasaray'a olan hayallerim günden günde azalıyor. maalesef bi şey olmaz bizim kulüpten.

  kaynak: https://twitter.com/.../1297150219830939648