• 1
  gün itibarıyla tff 2. lig beyaz grupta mücadele eden ve 18. hafta sonunda liderliği elinde bulunduran samsunsporun, 05.07.1997 doğumlu kalecisi.

  samsun'un terme ilçesinde doğup büyümüş ve termespor takımında futbool hayatına başlamıştır. aynı takımda profesyonel olduktan sonra bölgesel amatör lig'den o dönem üçüncü lig'de mücadele eden erbaaspor'a, ardından da memleketinin esas takımı samsunspor'a transfer olmuştur.

  çocuk "ben kaleciyim" diye bağırıyor resmen. alt ligleri takip etmeyi sevdiğim için birçok maçını izledim samsunspor'un. takımının bu sezon* çıktığı 18 maçın tamamında 90 dakika süre aldı. boyu 2.02 olmasına karşın refleksleri çok gelişmiş ve ayakları çok düzgün. takımı 18 maçta yalnızca 7 gol yedi ve konu özelinde elbette aslan payı kaleyi koruyan nurullah'ın.

  istatistiklerin dışında ancak sahanın içinde nurullah'ın amatör ruhunu, futbol tutkusunu ve yaşıyla ters orantılı öz güvenini rahatlıkla görebiliyorsunuz. maçları izlendiğinde kurtarışları ve kalecilik duruşu sonrası "baban da mı kaleciydi be aslanım!" ifadeleri rahatlıkla kullanılabilir, çünkü babası da samsunspor'un yıllarca kalesini koruyan rahmetli abdullah aslan'dı.

  hem dileğim hem de görüşüm ileride çok iyi yerlere geleceği yönünde. umarım çok başarılı olur.
 • 3
  2.02 boyunda, 22 yaşında, samsunspor'un kalesini koruyan file bekçisi.

  bu sezon 28 maçın 20'sinde gol yemedi, yediği toplam gol sayısı ise 11. kariyetinin geçmiş dönemlerinde de yedek kalmadı, 3. lig ve 2. ligde düzenli olarak forma giyiyor 3 senedir.

  refleksleri, çizgi kaleciliği ve yan topları gayet iyi. ki boyuna göre en büyük artısı bunlar. aynı zamanda soğukkanlı, eski takımında birçok penaltı kurtarışı da var.

  eksisine gelecek olursak, kendisinin ayağı öyle ahım şahım değil, kaleden defansçılarla çıkan, oyun kuran takımlar için yetersiz denebilir. ancak bunu da geliştirmesini muhtemel görüyorum. seneye kariyerine samsunspor ile ptt de devam ederse adından çok söz edilir gibime geliyor.
 • 4
  galatasaray için gönlümde yatan kaleci adayıdır.

  yalnız bir sorun var, muslera 34 yaşında ve muslera'nın da 40'lı yaşlarına kadar galatasaray kalesinde olmasını istiyorum.

  muhtemelen fenerbahçe'nin altay'ı şaibeli bir bedele sattıktan sonra sulanacağı oyuncudur.
  samsunspor'dan galatasaray bu oyuncuyu istese alison becker fiyatı geleceklerine eminim, fenerbahçe istese dayanışma gereği açıklanmayan sponsorluklar ile kapatılır bu transfer.
 • 5
  fenerbahçe'nin çok yüksek bir teklifte bulunmadığı sürece yalnızca başını alabileceği yetenekli kaleci. samsunspor için hem kaleci hem yatırım olarak çok değerli bir isim. yüksel yıldırım da kendisiyle ilgili planları olduğunu sık sık vurguluyor zaten. o yüzden düşük paralara yalnızca başparmağını verir fenerbahçe'ye. başı derken o anlamda.
 • 7
  samsunspor’un ciddi yatırım yaptığı yetenekli kaleci. potansiyeli yüksek, topu oyuna iyi soktuğunu düşünüyorum ancak samsunspor’un an itibarıyla ekonomik durumu iyi olduğu ve kendisine ciddi yatırım yaptığı için kapıyı uçuk bir rakamla açacağı kesin.
  bir de oyuncunun mental sorunlarının olduğunu düşünüyorum. bunu da aşar sıkı çalışırsa bambaşka bir noktaya gelebilir.
 • 8
  her yerde boyu 2.02m olarak geçiyor ama imkanı yok o kadar uzun olmasının. herhalde zamanında bir yere yanlış girildi, o bilgi öyle devam ediyor. tahminimce 1.96m falan bu çocuk.

  (bkz: seni ölçücem olum)

  ekleme: soldaki recep burak yılmaz 1.85cm, nurullah’ın 2 yanındaki veli çetin 1.93cm. bu çocuğun 2m veya üstü olması im-kan-sıııız.

  http://www.imgim.com/...0b-0640aeb0c84f.jpeg