• 1
    1972 yılında kurulmuş gaziantep süper amatörde mücadele eden takım. mustafa cengiz başkanın ikinci takımı. mustafa cengiz galatasaray'a başkan seçildikten sonra ziyarette bulunup spor malzemesi yardımı yaptığı takım. sosyal medyada ve az da olsa sözlükte başkanı eleştirirken 'nizipli şöyle nizipli böyle' hatta kendisi türk olmasına rağmen 'allahın nizipli kürdü' gibi ifadelerle itibarsızlaştırmaya çalıştığı başkan.

    nizip türk, kürt, arabın bir arada yaşadığı,iş ortaklığı yaptığı, kız alıp verdiği , toplumda ırk muhabbeti yapmanın ayıplandığı multikültürel bir şehirdir ve şehirin kimyasında bir arada yaşama kültürü ve hoşgörü üst seviyede hatta öyle ki 50 binden fazla suriyeliye karşı ötekileştirici vakaların minimum yaşandığı bir şehirdir. bir nizipli olarak bu eleştirileri yapanlara sadece acıyorum. mustafa cengiz'i icraatlarından dolayı eleştirebilirsiniz ama şivesinden veya memleketinden dolayı eleştirenlere tahammülüm hiç yok . batıdaki bir takım insanların doğu algısı çok rahatsız edici. aslında mustafa cengiz'i bu şekilde eleştirenler ülkeyi bölüp toplumu ayrıştırıyor ama ortamlarda en şahin milliyetçi kesiliyor. allah ıslah etsin onları.
  • 2
    güzide şehrimin amatör ligde oynayan takımı. yıllardır bir üst tura çıkamadılar. gerçi bazı yıllar çok yaklaşmışlar ama söylentilere göre maçı vermek daha mantıklı gelmiş ve çıkamamışlar bir üst lige. ben maçlarına giderken bir taraftar grubu yoktu ama şimdilerde "yeşil güç" diye bir oluşum var ve sanırım her maç destekliyorlar. şehrin maddi anlamda potansiyeli yüksekken şehrin takımının yerlerde sürünmesi üzücü bir durum. son olarak zamanında alt yapılarına kaydolup futbol oynamak istemiş seçmelere katılmıştım. başarılı olmama rağmen babamın izin vermemesiyle sukut-ı hayale uğramıştım.