• 1
  braga'da forma giyen 24 yaşındaki karadağ'lı önlibero. transfermarkt verilerine göre değeri 3 milyon €.

  geçtiğimiz sezon toplam 36 maçta forma giymiş. bu maçlarda toplam 2 gol atıp 4 asist yapmış. ortalama sahada kalma süresi 78 dakika imiş.

  çıktığı maçlardan 18'i liga nos. attığı gollerin ikisini de ligde atmış, yaptığı 4 asistin ise üçünü ligde yapmış. ligde 8 sarı kart görmüş, 1 kırmızı kartı var o da 2.sarıdan.

  avrupa ligi'nde ise 11 maça çıkmış, yaptığı 1 diğer asist de burada. ligdekine benzer şekilde avrupa ligi'nde de 2.sarıdan 1 kırmızı kartı var. toplamda da 2 sarı kart görmüş zaten.

  defansif özellikleri ve sert oyunuyla öne çıkan bir isim imiş. boyu 1.84 ve hava toplarına iyi çıkıyormuş. fiziksel olarak da oldukça dayanıklı ve sert bir yapısı var anladığım kadarıyla.

  oyuncuyu çok fazla izlemedim, araştırmalarımı aktardım. ilgilenilebilecek bir profili var, benim izlenimim bu şekilde.

  http://scbraga.pt/...ads/2015/11/vuck.jpg

  edit: çıktığı maçlardan 2'sinde cm oynamış kalanlarında ise önlibero. mukayese açısından muadili stefan johansen'in bunun tam tersi bir profili var, önliberodan ziyade cm oynamış.

  not: bazen yeni bir oyuncu gözüme çarpınca hakkında bir sürü şey okumaya, videolarıı izelmeye çalışıyorum, statlarına bakıyorum, bulursam eleştiri okuyorum vs. sonuç olarak elimden geldiğince veri ve fikir elde edip buradan size aktarıyorum. itiraf edeyim belki yetkili biri görür ya da kulağına gider de çorbada tuzum olur diye umutlanmıyor değilim. örneğin bu çocuğu buraya şevkle yazdım, scout ekibi elindeki database ile çok daha sağlıklı veriler çıkartır tabi ki belki de ilgilenilir bilemem. benim için bir keyif.