resim
Nicolò Zaniolo
Takım:Atalanta
Mevki:On Numara
Yaş:25
Boy:1.90
Uyruk:İtalya
 • 3929
  kesinlikle satmamız gereken futbolcu. aston villa'ya kiralandığında da kötü anlaşma diye yırtındı bir kısmımız ki şahsen ben baya bir ofsayt yedim. çünkü tutmazsa, satın almazlarsa elimizde patlayacaktı. şimdi yine kiraya verirsek ve performansı düşük olursa piyasası iyice düşer. kitleyecek takım bulamayız. umarım satarız. kiralamak çok akıl karı değil.
 • 3930
  https://x.com/.../1800999261749846055

  --- alıntı ---

  atalanta have made contact to sign nicoló zaniolo, he’s one of the names they have on shortlist.

  villarreal already asked for zaniolo and they had direct meeting to discuss deal, but atalanta have entered the race.

  decision time soon.

  --- alıntı ---

  fabrizio yazmış.

  kesinlikle kiralık değil satılık ya da zorunlu satın alma opsiyonuyla takımdan gitmeli. bu adam alelade bir altyapı oyuncusu değil sonuçta.

  edit: gereksiz bölüm çıkarıldı.
 • 3931
  çok büyük hayal kırıklığı olan ve kariyer yönetimini kimle planlıyorsa değiştirmesi gereken kişi.
  1 ön eleme sonrası madrid-city-münih vb. bir sürü takımla maç yapıp tekrardan piyasasını tekrar yükseltme şansını italyanın orta sıra takımlarıyla avrupa liginde yedekten 78. dakikada oyuna gireceği bir yola giriyor.
  24 yaşında olup 44 yaşında emeklilik planı yapıyorsa yolu açık olsun...
 • 3937
  belli ki italya’da yaşamak isteyen futbolcu. bizim bu tarz fırsat transferlerine girecek halimiz olduğunu düşünmüyorum. eğer bütçeyi ertesi sezona aktarma yöntemiyse bir şey söyleyemem fakat kar amacı güderek hareket edildiyse o ayrı. umarım kulüp ve kendisi için güzel bir formül bulunur. ben kendisinin 2.forvet pozisyonunda elit seviyelere çıkabileceğini düşünüyorum fakat burada iş karakterinde bitiyor. bu sebeple istediği coğrafyada top oynaması kendisine iyi geleceğinden italya’ya kiralanması halinde sükse yapabileceğine inanıyorum…

  hayırlısı…
 • 3938
  transfer edildiği zaman da bir kesim ifade etmişti; 15 milyon euro bonservis bedeli galatasaray için çok yüksek bir tutar. bu 15 milyonun 3'er milyonluk taksitler ile 5 senede ödenecek olması gerçeği değiştirmiyor. galatasaray'ın net 15 milyon euro ödeyebileceği futbolcunun hiçbir soru işareti barındırmaması lazım. zaniolo'nun galatasaray'a gelmeden önceki son 2-3 sezonu problematikti. arka arkaya iki tane çok ağır sakatlık yaşamış ve roma kulübünde istenmeyen futbolcu konumuna düşmüş bir futbolcu için ödemeyi taahhüt ettik biz 15 milyon euro'yu. yanlış yaptık. fenerbahçe maçında attığı iki gol için çok teşekkürler ama o iki gol 15 milyon euro etmez. zaniolo gerek mental olarak gerek fiziksel olarak güvenilebilecek bir futbolcu değil. sezonun yarısını küçük/büyük sakatlıklarla kaçıran bir futbolcu artık kendisi.

  şubat 2023'te sol bek, orta saha ve hatta forvet eksikliğimiz mevcut iken 15 milyon euro'yu bu kadar fazla soru işareti barındıran bir ofansif orta sahaya vermemiz hataydı. 2023 yazında "30 milyondan aşağıya olmaz", "yok, 35 milyondan aşağıya olmaz" gibi hayali beklentilere girmemiz de yanlıştı. "zaniolo bu, boru değil. adam wonderkid" denilebilecek yıllar 2020'de, 2021'de kaldı. biz ise 2024'teyiz. zaniolo da kötü ve istikrarsız bir 2021-2024 arası dönemi geride bıraktı. galatasaray için olabilecek en iyi senaryo, 2023 kışında roma ile anlaştığımız bonservisi karşılayabilecek bir takım ile el sıkışmaktır. 15 milyonluk bir teklifi bulmaktır en iyi ihtimal ama çok zor bu. zaniolo bir takıma kiralık gider ve aston villa benzeri bir peformans gösterirse, bonservisi 2025 yazında tek haneye düşer. bundan da zararlı çıkan biz oluruz. zaniolo ile başlayan; zaha, tete, ziyech gibiler ile devam eden "performans olarak pek istediğimiz gibi olmadı ama satarken kesinlikle zarar etmeyiz" tezinin de ne kadar yanlış olduğunu bir kez daha görmüş oluyoruz bu arada. zaniolo için 20'lere, 25'lere burun kıvrılıyordu hayal dünyasında ama gerçek dünyada bonservisini almaya niyetlenen kulüp bile yok. zaha örneğin en kötü senaryoda bile premier ligden bonservis getirip ayrılırdı galatasaray'dan ama zaha için de başladı "önümüzdeki sezon galatasaray'da kalacak, premier lige dönmeyecek" haberleri. tete için hala "x takım 10 verdi, y takım 12 verdi ama galatasaray en az 15 istiyor" masalları devam ediyor ama bu masalların sonunun da "tete kalacak, yeni sezona bomba gibi girecek" olması çok olası. ziyech de bir yere gitmeyecektir. dolayısıyla 2023 yaz transfer dönemini aklayabilmek adına ortaya atılan ve performans olarak bekleneni veremeyen yıllık maliyeti yüksek oyuncular için söylenen "satarken zarar etmeyiz" tezini bir kenara bırakmamız lazım çünkü bu isimler ile yolları ayırmamız gerektiğinde hiçbir şey hayal ettiğimiz gibi olmuyor. geçmişte de olmadı, bugün de olmuyor, yarın da olmayacak. çok dikkatli olmak lazım bu gibi konularda ama biz yine kafamızın dikine gideriz gibi geliyor. "satarken kesinlikle zarar etmeyiz". bu cümleye inanmak daha kolay geliyor insanlara çünkü, böyle olmamış bir sürü örneğe ve yaşanmışlığa rağmen.
 • 3941
  pek çok italyan oyuncu gibi yurtdışındaki yaşama adapte olamayan futbolcu. italyanların "mammismo" denilen çok kötü bir özelliği vardır, türkçeye ana kuzuluğu diye çevrilebilir. kaç yaşına gelseler de annelerinin dizinin dibinden ayrılamazlar. zaniolo'nun da annesi birkaç defa bizim maçlara gelmişti diye hatırlıyorum. hülasa, sadece türkiye'ye değil ingiltere'ye de adapte olamaması şaşırtmadı.
 • 3943
  halihazırda varolan kalitesini ve potansiyeli göstermeye gönlü olmayan futbolcu. tabiri caizse hiç acı çekmek istemiyor, kısa yoldan yolun sonuna varmaya çalışıyor. fakat görülüyor ki bu mümkün değil.

  örnek olarak, galatasaray'da bir sene kalıp şampiyonlar ligi meydan okuması gerçekleştirmeyi zaman kaybı olarak görüyor. taliplerinin seviyesine ve taliplerinin istekliliğine bakılınca da (çoğu kiralık aşk olarak bakıyor belli ki) gerçek dünyada kendini gördüğü seviyede olmadığı aşikar.

  böyle hikayelerin sonunda kendisinin kazandığı gs'nin kaybettiği bir seçenek yok. ikisi de kaybedecek ya da kazanacak. ne yazık ki zaniolo bunu görebilecek olgunlukta biri değil, bundan sonra da o olgunluğa erişebileceği konusunda ışık yok. zaten bu transferin sakatlıkla beraber en büyük riski de buydu.

  bizim için bonservis ücretinde tok satıcı olmadan elden çıkarmak riski artırmamak için optimum seçenek şahsi görüşüm. 15 milyon civarına satabilecek bir seçeneğimiz olursa, sat gitsin sat sat sat. lan olum yenisini alırız bi daha buluruz satın.
 • 3946
  italya'dan mümkünse italyan olmayan bir oyuncu ile takaslanıp vedalaşılması gereken oyuncu. bizde kalmak istemiyorsa yapacak bir şey yok. atalanta talipmiş kendisine söylenenlere göre. ihtiyaçlarımız doğrultusunda takas için yoklanabilecek bazı isimler;

  orta saha: ruben loftus cheek, ivan iliç, lazar samardzic, lewis ferguson, jesper lindstrøm
  sağ bek: michael kayode veya dodo
 • 3948
  kalmak istemiyor olabilir, ülkesine dönmek istiyor olabilir. menejerine söylesin, bonservisi için 20m euro'yu getirsin yolu açık olsun. aksi takdirde galatasaray a futbol takımı hangi gün toplanıyorsa, sağlık kontrollerinden vs geçiyorsa kendisini o gün galatasaray antreman kıyafetleriyle istanbul'da görmek istiyorum. sakatlığı var italya'da tedavi oluyor vs. haberleri okumak görmek istemiyorum. tedavi oluyorsa da gelsin türkiye'de olsun. italya'da psikolojik sorunları varken bonservisine 15m euro bağlamışız, 6 ayda mentalini toparlamışız, şampiyonluk yaşatmışız. anası babası uzun süre sonra ilk defa nicolo'yu mutlu görüyoruz vs demiş. beyefendi bu sene şampiyonluğumuzla ilgili tek bir paylaşım yapmadı. gelsin antrenmanını yapsın tedavisini olsun, bonservisine alıcı bulsun temelli gitsin. kiralık gideceğine göndermem top oynamak istemezse de kendi kariyerini bitirir yavaş yavaş.
 • 3952
  potansiyel “lorik cana’ya karşılık muslera” tarzı transfer öznesi futbolcu.

  15’e aldık, 7 kirasından kazandık.
  kaldı 8. 3 yıl daha kontratı var.
  italyada 1 yıl kontratı kalmış, değeri 10-15 olan, italyan olmayan bir oyuncu ile takas edilir.
  o oyuncuda gelir, muslera verimi verir. mis gibi senaryo..

  ama işte cenk ergün faktörü var. nasıl mundar edecek bakalım?
App Store'dan indirin Google Play'den alın