• 1
  galatasaray sözlükte en sık ve çok sorun çıkaran olayların listesini yazın deseler, ilk üçe yazacağım yazar tipi. bu eylemi gerçekleştirirken nasıl bir kafa içerisinde oluyor insanlar bilmiyorum ama kesinlikle hiç hoş değil. birinin girdisini beğenmedin mi veya takıldığın bir nokta mı oldu vesaire, git özel mesaj at arkadaşım, niye sol frame'e taşıyorsun adamı? hayır kime neyi kanıtlama çalışıyorsun? bu düpedüz nedir biliyor musunuz arkadaşlar, karaktersizliğin dik alasıdır. "ben bu adamı ve yazdığını beğenmedim, benim gibi düşünmeyenler varsa onlar da gelsin, bir güzel linç edelim, ağzını burnunu kıralım" demek değil midir? hayır, sizin sikko egonuz tatmin olacak diye birilerinin linç edilmesi mi gerekiyor? nasıl bir çekememezlik, aşağılık psikoloji var, ibretlik vallahi.

  yapmayın, ayıp, günah. *
 • 3
  bunu entryi sadece bugün olan hadiseden dolayı yazmıyorum. epey zamandır olan bir şey. kimi yazarlar sırf onunla aynı şeyi düşünmediğin için ya da girdiğin bir enrty onun hoşuna gitmediği için koşa koşa gidip o yazarın nick altına kafalarına göre istediklerini yazarak o yazarın zan altında kalmasına, etiketlenmesine ya da linç yemesine neden oluyor. bu başlıktaki ilk enrtyi giren arkadaşın dediği gibi "ben bu adamı ve yazdığını beğenmedim, benim gibi düşünmeyenler varsa onlar da gelsin, bir güzel linç edelim, ağzını burnunu kıralım" zihniyetindeki yazarların yaptığı hiç hoş değil ( bunu o ilk taşı atan, ortalığı bulandıran ve ortadan çekilen yazarlar için söylüyorum). o yazarın girdiği entryi hoşuna gitmediyse güzel bir üslupla mesaj yazıp düşünceni söyleyebilirsin ya da engelleyebilirsin. bugün senin başkasına yaptığın şey yarın seninde başına gelebilir. herhangi bir yazarın nick altına olumsuz şeyler yazılmasını doğru bulmuyorum ve sözlük yönetiminin bu olaya artık bir çözüm bulması gerektiğini düşünüyorum.
 • 4
  "seni babama söyyyliyyyceeem" tipi klavye tıkırdatıcılığının alfası. cadılar bayramı itemi tadı verdin ama evlaaat.

  sen saptıyor sıkıntı?
  söyleyeceksin to the galatasaray sözlük moderasyonu.

  o değil de, bir 7. nesil olarak hala köküme kibrit suyu dökülmemiş olması bence gözden kaçan bir detay. alayımızın köküne kibrit suyu, 8. jenerasyonlarla birlikte!
 • 5
  zaman zaman sözlükte şahit olduğumuz durum, özellikle teknik adam vs yönetim anlaşmazlıklarında daha sık yaşanıyor.

  ben nick altını daha çok tebrik, taziye amaçlı kullanıyorum; sırf spordaki görüşümüz uyuşmuyor diye gerçek hayatta tanısam çok seveceğim renktaşım kişileri sanalda tanımıyorum diye nick altına olumsuz yazarak incitecek değilim.

  zaten sırf bu yüzden çok yazar pilot yapılıyor, boşu boşuna kendinizi hırpalıyorsunuz.
  mesaj diye bir şey var arkadaşlar, gidin orada tartışın ama nick altı yazarak öfkenizi pekiştirmeyin derim :)