• 33652
  "şu anda çok önemli bir dönemden geçiyoruz. bu dönemi en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. lige iyi başlangıç yapıp, ligi de iyi şekilde bitirebilmek için burada yaptığınız çalışmalar etkili oluyor. galatasaray'ın her zaman tek bir amacı vardır, hep en yukarıda olmak ve lider bitirmek. ne yazık ki şu an lider değiliz ama elimizden gelen her şeyi yapıp liderliği almak ve mayıs sonunda şampiyonluğa ulaşmak istiyoruz."

  "önemli sakatlıklar yaşadık ve önemli cezalar aldık. bunlar bizi ister istemez kötü yönde etkiledi. hedefimiz, artık bunları bir kenara bırakmak ve ligin ikinci yarısında arayı kapatıp tekrardan zirveye ulaşmak. hocamızın eksikliğini inanılmaz hissettik çünkü o bizim liderimiz. o sahanın kenarında olduğu zaman biz ekstradan bir güç duyuyoruz, performans gösteriyoruz. o olmadığı zaman ister istemez etkilendik. cezası kısa süre sonra bitiyor ve tekrar yanımızda olacak. onun da yardımıyla beraber çok daha iyi şeyler yapacağımızı düşünüyorum."

  "önceden yorum yapmak doğru olmayabilir ama ne zaman kendi sahamızda oynasak ekstra bir güçle beraber önemli sonuçlar alıyoruz. o yüzden mutlaka bir avantaj olarak değerlendirebiliriz ama bizim o maçlara en iyi şekilde hazırlanmamız gerekiyor. şampiyonluk yolundaki en önemli rakiplerimiz onlar. geçen sene nasıl taraftarımızın desteğiyle şampiyon olduysak, bu sene de aynı desteği bekliyoruz. bu zamana kadar destek gösterdiler bundan sonra da özellikle iç sahada oynadığımız maçlarda stadyumu doldurmalarını istiyoruz. deplasmanlarda zaten hep bizim yanımızdalar. hep beraber bütün olup, sezonunda sonunda bir şampiyonluk daha yaşarız diye ümit ediyorum."

  "o kadar büyük bir isimle çalışıyoruz ki hepimiz bunun farkındayız. italya'da ve galatasaray'da çok önemli işler başarmış biri. hepimiz bunu bildiğimiz için ve o da çok büyük oyuncularla çalıştığı için bütün tecrübelerini bize yansıtıyor. bizim ruhumuza ve beynimize girerek maça en iyi şekilde hazırlıyor. biz de elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. guardiola da dahil olmak üzere çok önemli isimlerle çalıştım ve fatih terim'i de bu isimlerin arasına kesinlikle koyuyorum. benim için çok önemli ve değerli bir hoca. çünkü ondan hala öğrenmeye devam ediyorum. her geçen gün, her geçen antrenman her geçen maçta bir şeyler öğreniyorum."

  "porto-benfica ve galatasaray-fenerbahçe, kendi ülkelerinin çok önemli derbileri ama bakıldığı zaman türkiye'deki taraftar profili daha fanatik olduğu için galatasaray-fenerbahçe derbisi olduğunu düşünüyorum."

  "sözleşmemin bitmesine 1.5 sene kaldı ve bu süreyi tamamlamak istiyorum. çünkü burada çok mutluyum, kendimi iyi hissediyorum. hatta tamamladıktan sonra yeniden sözleşme imzalayıp, umarım galatasaray'da devam ederim."

  fernando francisco reges
 • 33654
  ülke olarak çok zor bir dönemden geçiyoruz. özellikle türkiye'de yaşayan vatandaşlarımı artık ülkemde görmek istiyorum. biz ülkemizde daha mutluyuz.

  suriye milli takım kaptanı omar al-somah

  valla biz de artık ülkenize dönmenizi bekliyoruz. bir dönseniz biz de mutlu olacağız.

  edit: söz uydurmaymış. zaten gitme gibi bir niyetiniz olmadığını biliyoruz. mehmetçik sizin için can verirken siz burada denize girin, taksim'de bayrak açın, şov yapın mk vatansızları!
 • 33655
  tolgay, iyi bir oyuncu ama oynamadığı zaman mutsuz ve negatif oluyor. etrafını da kötü etkiliyor. tolgay'a 'gitmek istiyorum' dediğinde git dedim ama kaldı. ben de oynattım. sonra oynamayınca tekrar üzüldü. ayrılmasının doğru olacağını düşünüyorum.

  şener özbayraklı, türkiye'nin en iyi sağ beklerinden birisi ama görüşmemiz olmadı. tolgay'ın fenerbahçe ile görüştüğü yazılıyor. bizimkiler de takas değil para istiyorlar diye biliyorum. tolgay iyi bir futbolcu. alınırken, takas edilsin diye alınmadı.

  serdar aziz iyi bir oyuncu. galatasaray ile ilgili tam ne olduğunu bilmiyorum. daha önce de istemiştim o yüzden konuşulmasın diye şimdi aramadım. son durumunu görmek lazım. belki olur diyelim. transferi yönetim yapıyor. seçimi ben yapsam tolgay'ı neden bırakayım.

  şenol güneş
 • 33657
  şampiyonluk için 70 veya biraz altında puan yeterli olur.

  28-29.haftalarda önümüzdeki rakiple aramızda 4-5 puan fark varsa şampiyon oluruz. oradaki koşullar çok farklıdır. bu kehanet değil. 17 maçın puan hesabını yapsam çok şaşma payı olmaz. rakiplerimle ilgili yaptığım hesaplarda özellikle hiç şaşma olmaz.

  trezeguet'ye 11 milyon euro'luk bir teklif vardı, kabul etmedik. gerçekten önemli bir meblağ. hedefine ulaşmak, yoluna devam etmek istiyorsan o ayarda oyuncu alman lazım. alternatif olarak da tobias heintz'ı aldık 1 milyon euro'ya.

  mustafa denizli
 • 33659
  "burak'ın beşiktaş camiasına uygun olduğunu düşünüyorum. kendisi de beşiktaşlı ve bunu hep söylüyor"

  "kötü oynadık geri kaldık, aksini yapıp takımı olması gereken yere getirmemiz lazım. en azından oyun olarak en iyisi olmak zorundayız. sivas ve antalya maçı bizim için mucize maçlardı. 6 puan kaybettik. bütün bunlardan kurtulmanın şansı var. ikinci yarı ilk maç itibarıyla final gibi çıkacağız. biz kendi puanımızı aldıktan sonra bakmamız lazım. gerideyiz, puan alıp bakacağız"

  "burak'ın idmansızlığı önemli. çok yetenekli, gündemde olan bir oyuncu. transferiyle ilgili olarak ise burak ile ilk çalıştığım dönemden de biliyorum futbolu çok seviyor, işini severek yapıyor ve ait olduğu takımı da sahipleniyor. bulunduğu takıma elinden gelen katkıyı yapıyor. hatta parasını verip gelmişti o dönem de trabzon'a. gitti sonra, transfer ne gerektirdi bilmiyorum ama gittiği her yerde de başarılı oldu. insanlar eleştiri yapacaktır. ama bu kadar haksız yapılan eleştirileri doğru bulmuyorum çünkü her şeyini veren bir karakter. ben çalıştım daha önce de biliyorum. böyle bir oyuncunun bu kadar yıpratılmasını doğru bulmuyorum"

  "hemen parlar ama kalbinde kötülük olduğunu düşünmüyorum. takım adına her şeyi yapan bir futbolcunun yeniden istenmesi doğrudur. gittiği zaman da söyledim ben trabzon'a para kazandırarak gitti. ben de şartlar gerektirdi buraya geldim. böyle bir insanın burada olmasından ben gurur duyuyorum. türkiye'de iyi iki forvet kim derseniz bir burak, iki cenk derim. trabzon'a beraber gittik o zaman da. yine çekiniyordu. sonrasında da trabzonspor'a geldi. ama şimdi ayrıldı. beşiktaş'ta olsaydı önceden de isterdim onu ama messi'yi de isterim alamam. burak'ın beşiktaş camiasına uygun olduğunu düşünüyorum. kendisi de beşiktaşlı ve bunu hep söylüyor. ben de aynısını yapıyorum. trabzonsporluyum ben de. bunu söylüyor ama geldi. daha önce de gitti. o mu gitti, tutsalardı. bugün beşiktaş'ın bu şartlar içinde alabileceği en iyi golcü burak. şu anda beşiktaş ile idmanda olmayan vagner'den ucuz maliyeti. yere düşmüştü. olabilir, 'feda' döneminde bunu yaptı diye sürekli söylenmesine gerek yok. beşiktaş ile burak'ın kucaklaşacağını düşünüyorum. sabırlı olmak lazım. hakkılar, sebalar gibi olmaya süresi yetmez belki ama onlar gibi davranmak lazım. küçük eleştiriler var, biz de onlara katılıyoruz ve onların yapılmayacağı bir burak olacağını düşünüyorum. taraftarı da bildiği için, tanıdığı için daha kolay olacağını düşünüyorum. futbolun bu tarafında tartışma sebebi vardır. ben kendi adıma kolay kolay kimseye kefil olmam ama burak'a kefilim"

  "planlar aklınıza gelmediği şekliyle gelişebiliyor. şu an bulunduğum yerden memnunum. bu sezon sonu sözleşmem bitiyor. değerlendireceğim tabii ki teklifi. ben burada mutsuz değilim. oynadığımız oyundan, sonuçlardan mutsuzum. taraftarın, başkanın istediği gibi yapmak için elimizden geleni yapacağız. daha fazla puan alabilirdik ama çok basit hatalar yaptık. bunları konuşmanın gereği de yok yeniden. burada çalıştığım en uzun süreyi geçiriyorum. uzun süre geçirmenin yıpranması da var. ekonomik olarak krizin de futbol kulüplerinde fazla olduğunu biliyorsunuz. istediğiniz transferleri yapamıyorsunuz. onların takdiri nedir, bana geldiğinde düşünürüz, konuşuruz. beşiktaş yönetimi ve taraftarı beni istediği sürece gitmeyeceğim demiştim. istediği sürece buradayım. mukaveleyi değerlendiririz. gidersem de saygımla giderim. bu camianın sevgisini saygısını kazandığımı düşünüyorum. başkanla fikir ayrılıklarımız belki oldu ama kavgamız hiç olmadı. tartışmanın daha fazla yapılacağı seviyenin de en üste çıkması gereken dönemden geçiyoruz. az konuşuyorum, farklı yere çekiliyor. çok mutluyum, daha mutlu olmam için bir şey yapılırsa bakarız. kulübün şartları nedeniyle en doğrusunu yapabiliriz. burak konusunda da düşüncelerim vardı ama bugün oldu. burak'la çok uzun zaman konuşmadım, aradım. speküle edilmesin diye. ilk trabzon'a gittiğinde başkan bana mesaj attı, 'sen bu işlere girme trabzonlusun' diye. girmem, o yönetimler ve oyuncular arasındadır. ben burada çalışırken bugün de yarın da son günüm gibi çalışıyorum."

  şenol güneş