• 46177
  "onyekuru soyunma odasında fırçayı yedi. tebrik edebilirsin saygı duyarım. ancak maç sonu herkesin önünde o hareketleri yapamazsın. sen adana demirspor'un ekmeğini yiyorsun. yapamazsın kardeşim. arkadaşların emek vermiş, sen bu hareketleri yapamazsın. git soyunma odasında konuş.

  "ne operasyonu yapılmış?"
  erden timur'un açıklamalarını da dinledim. ne operasyonu yapılmış? oynadıkları takım adana demirspor."
  murat sancak
  ethem sancak'ın kuzeni, sizin de devriniz bitiyor yakında inşallah.
 • 46179
  var mı çağırmıyor, hakem mi gitmiyor? daha önce var kayıtları açıklandı. bunu çok merak ediyorum. çağırmayan hakemler cezalandırılacak mı, bunu da merak ediyorum.

  sayın lale orta var hakemlerini alır, onlara neyin kırmızı kart olup olmadığını anlatabilir. biz de öğrenelim. ben bilmek istiyorum. 2 haftadır dubois ve mertens'in ayakları kırılabilirdi. ayaklarının kırılması mı gerekiyor kırmızı kart için?

  okan buruk
 • 46183
  "galatasaray'da boey de dahil olmak üzere kanattan top getirenlerin, icardi'ye kaliteli gol pası attıklarını düşünmüyorum. galatasaray'ın oyununun sıkışma sebeplerinden biri bu. topu adamın kafasına kondurduğun zaman nasıl aşırttığını ve vurduğunu biliyoruz"

  "galatasaray'da oyun sıkıştığında icardi'nin orta saha derinliğine gelip, stoperleri taşıdığı çalışkan bir oyunu vardı. şimdi kendisini o kadar güçsüz hissediyor ki stoperlerin kucağına bıraktı kendini. zor tabi. adamların bütün konsantrasyonu icardi üzerine"

  bülent timurlenk

  üstad yine doğru bir noktaya parmak basmış.

  elli kez yazdım ellibirinci kez ben de tekrar edeyim; lig bitecek ancak bekler kanatlar alayının asist sayısını toplasan ik elin parmak sayısını geçmiyor. üretkenlik çok ama çok eksik. ömer bayram bile arada iyi orta kesiyordu ancak bizim kanatların bu sene iyi orta kesti dediğim tek ortası yok aklıma gelen. galatasaray gibi bir takım için vahim bir durum.
 • 46186
  2 nisan 2023 fenerbahçe beşiktaş maçında arda'nın penaltı pozisyonu hakkında;

  "hadi halil umut meler, arda'nın kendini atmasını görmedi diyelim. e o zaman yukarıdaki balta nerede? ey lale orta, çıkıp şimdi de konuşsana. söylesene var ne iş yapıyor? haa bir organize mi var? kafanızda bir şey mi dönüyor. yahu bu pozisyonda var'a çağırmıyorsanız kafanızda sakatlık var. kadın mhk başkanı bana bir telefon açıp söylesene. zaten kadın getirip işi yumuşatıp tam örmeye çalıştılar."

  erman toroğlu
 • 46188
  fenerbahçeli bazı dostlara son tavsiyem şu olsun: bırakın artık tff, mhk, hakemler, rakipler, medya diye sanal düşmanlar yaratmayı... dönün kendinize bakın. bu takımın neresinde kalite var? bu takımda hangi futbol aklı var? kendi yanlış ve eksiklerinizin faturasını başkalarına kesmeye devam ettikçe şampiyonluk için daha çok beklersiniz.

  şansal büyüka
 • 46192
  "yönetim kurulumuz bu kararı verirken kamuoyunda bahsedildiği gibi alelacele bir karar almadı. özellikle, bundan önceki geçmiş uygulamalara baktık. 30 yıldan bu yana içtihatler oluşmuş durumda. 1989'daki samsunspor'dan başlayıp, daha sonra 1991 depreminde, daha sonra sel felaketinde, münferit deprem olaylarında tff yönetim kurulu hep aynı kararı almış. kamuoyunda bir kafa karışıklığı olmaması açısından şunun altını çizmek istiyorum; bir takım, herhangi bir şekilde deprem, başka konu olabilir ligden çekilirse ondan sonraki maçları otomatik olarak 3-0 hükmen mağlup olur. oynadıkları maçlar kesinlikle silinmez. bu maçlar tescil edilmiştir. bu maçlarla ilgili kırmızı kartlar, sarı kartlar, ödemeler olmuştur. hiçbir zaman olmamıştır. önümüzdeki yıllarda da olmaz."

  tff başkanı mehmet büyükekşi
 • 46193
  "biliyorsunuz, yönetim kurulumuz depremden hemen sonra 10 şubat'ta bir karar aldı. depremden etkilenen ve olağanüstü hal ilan edilen illerde ligden çekilmek isteyen kulüplerin taleplerini kabul ettik. oynadıkları maçları tescil ettik. ligden çekildikleri için bundan sonraki maçlarda 3-0 hükmen mağlup ilan edilmeleri kararını aldık. o tarihten itibaren lig devam ediyor. bu kulüpler 2022/23 sezonunda yapacakları maçlarda 3-0 hükmen mağlup ilan edildiler. toplam 9 takım ligden çekildi. hepsinin kalan alacaklarının çekilmemiş gibi ödenmesine karar verdik"

  "yönetim kurulumuz bu kararı verirken kamuoyunda bahsedildiği gibi alelacele bir karar almadı. özellikle, bundan önceki geçmiş uygulamalara baktık. 30 yıldan bu yana içtihatler oluşmuş durumda. 1989'daki samsunspor'dan başlayıp, daha sonra 1991 depreminde, daha sonra sel felaketinde, münferit deprem olaylarında tff yönetim kurulu hep aynı kararı almış. kamuoyunda bir kafa karışıklığı olmaması açısından şunun altını çizmek istiyorum; bir takım, herhangi bir şekilde deprem, başka konu olabilir ligden çekilirse ondan sonraki maçları otomatik olarak 3-0 hükmen mağlup olur. oynadıkları maçlar kesinlikle silinmez. bu maçlar tescil edilmiştir. bu maçlarla ilgili kırmızı kartlar, sarı kartlar, ödemeler olmuştur. hiçbir zaman olmamıştır. önümüzdeki yıllarda da olmaz."

  "uygulama son derece açık ve şeffaf. geçmişte de yapılan hep aynı. o zamana kadar oynadığı maçlar tescil edilmiş. herhangi bir sebep, deprem değil de başka bir sebep, örnek vermek gerekirse 3-4 hafta oldu, alanya kestelspor bir trafik kazası geçirdi. 9 oyuncusu yaralandı. bizden talepte bulundu. biz ona 'bu zamana kadar oynadığınız maçlar tescil edilir, isterseniz ligden çekilebilirsiniz. ya böyle devam edersiniz ya da çekilirseniz sizi küme düşürmeyiz." dedik.

  "biz şunu yaptık, yeni karar almadık. bu zamana kadar maçlar oynamış zaten, bundan sonra da oynayacakları maçlarda 3-0 hükmen mağlup oluyor. eğer herhangi bir mücbir olmasaydı bu takımlar 3-0 hükmen mağlup oldukları için küme düşerdi ligden çekilen takımlar. ortada bir deprem var. küme düşmeme konusunda onlara bir olanak sağladık."

  kulüpler birliği'nin bu konuda karar alma yetkisi yok. kararı tff verir. kulüplerin kararına göre bu iş olmaz. öyle olsa dahi bize cuma günü akşam müracaat oldu. 6 kulüp bunu istiyor. 11 kulüp, bunu tersi yönünde kararı var. kamuoyunu ne olur meşgul etmeyelim. olmayacak şeylerle kamuoyunu yönlendirip bu şekilde bir şeyin 'bekliyoruz, baskı yapıyoruz', bir yandan basından, bir yandan sosyal medyadan bu şeyleri yapmanın hiç kimseye bir faydası yok. ortamı gerginleştirmeden ligi devam ettirelim. futbolumuzun marka değerine zarar vermeyelim.

  "uzun zamandır üzerinde çalıştığımız bu önemli projeyle ilgili yaptığımız çalışmaları, gerçekleştirdiğimiz ziyaretleri, sizlerle ve kamuoyuyla paylaşmıştık. bugün detaylardan bahsedeceğim. kalıcı ve istikrarlı başarı istiyorsak, sorunsuz ve sonuç odaklı işleyen, sürdürülebilir bir futbol ekosistemi yaratmak zorundayız. tff olarak bizim rolümüz, futbol akademileri projesini sağlam bir zemine oturtmak ve uygulamasını sağlamak."

  az alkmaar'ı ziyaret ettik. az alkmaar'ın altyapı direktörü, "7 tane akademinin sahası var, yetmiyor bize. birkaç tane daha saha lazım" dedi. beşiktaş'ı ziyaret ettik, 1 sahası var, 250 tane çocuk antrenman yapıyormuş. giresun'da altyapı için saha yok. "7 tane saha niye yetmiyor." dedik. "bizim hayallerimiz var, a takımın yüzde 49'u altyapılardan. biz bunu 51 yapmak istiyoruz." dediler. "biz 11'in 6'sını altyapıdan yetişen oyuncular olmalı. biz zengin değiliz. 2 yılda mutlaka 20 milyon euro'luk oyuncu satmamız lazım" dedi. bana duvarlardaki resimleri gösterdi. bunu chelsea'ye, bunu arsenal'e, bunu manchester city'e sattık diyor, övünüyor. türkiye gibi bir ülke çok zengin, hollanda fakir! onlar ilk 11'in yüzde 51'i altyapıdan olsun, 20 milyon euro'luk oyuncu satayım diyor.

  biz hala ısrar ediyoruz yabancı alalım, milyon eurolar havada uçuşuyor, bonservis parası bir yandan, diğer yandan maaşlar. süper lig'de 300-500 bin euro'dan tutun, 5 milyon euro'ya kadar maaşlar gidiyor. transferlere bakıyorsunuz, 10-15 milyon dolarlar eurolar telaffuz ediliyor. buna son dememiz lazım. üretmeden tüketmek olmaz. üretmeden tüketirsek ekonomik olarak ayakta durmakta zorlanırız. aynısı futbolda da geçerli. önce üretmemiz lazım. bizim gibi 85 milyonluk bir ülkenin mutlaka çok iyi yetenekli çocukları vardır. projelerimiz var. çalışmalar devam ediyor. tam bitince paylaşacağız.

  kulüplerimiz ekonomik olarak zor durumdalar. borçları 25 milyar tl’yi geçiyor. faizi ile birlikte bu iki katına çıkıyor. futbol akademileri projemiz, işte bu yüzden kritik öneme sahip. hem altyapıda hem sportif başarıda hem de finansal açıdan ihtiyaçları karşılıyor.

  kulüplerimizin kendi altyapılarına kaynak ayırmalarını ve onları geliştirmeleri gerekiyor. altyapı akademilerinden yetişen futbolcuların, öncelikle kendi kulüplerinin a takımına yükselmelerini, bir sonraki adımda da yurt dışına transfer olmalarını istiyoruz.

  millî takımımızın başarısı da bu projenin sağlıklı yürüyüşüne bağlı. millî takımımıza her yaş kategorisi için oyuncu havuzu oluşmasını hedefliyoruz.

  bugüne kadar hem yurt içi hem de yurt dışı birçok ziyaret gerçekleştirdik. altyapı tesislerini inceledik ve görüş alışverişlerinde bulunduk. tüm bu ziyaretlerimizin amacı, türkiye’nin altyapı akademileri modelini geliştirmekti. kpmg ile birlikte sürdürdüğümüz strateji çalıştaylarımızda 13 mart 2023 tarihinde altyapı ve akademi çalışma grubu toplantısını gerçekleştirdik. türk futbolunda genç oyuncu gelişimini uluslararası standartlarda, sağlıklı ve sürdürülebiir bir akademi modeliyle oluşturmak adına, double pass firmasıyla iş birliği protokolünü sizlerin huzurunda imzalayacağız.

  double pass; fıfa, uefa ve çeşitli ülke federasyonlarıyla yürüttüğü eğitim ve denetleme çalışmalarıyla dünya çapında kenidi ispat etmiş, 20 yılı aşkın tecrübeye sahip bir şirket. premier league, bundesliga, us soccer, j-league, dbu, flamengo, hertha berlin, sc ınternacional, fc copenhagen ve daha pek çok saygın kuruluşla birlikte çalışmalar gerçekleştirmiş. undan sonra bu deneyimlerini ve uzmanlıklarını, türk futbolunun geleceği için kullanacaklar. sizlerin huzurunda kendilerini tebrik ediyor, iş birliğimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.

  şimdi ise double pass firmasıyla birlikte gerçekleştireceğimiz projemizin kapsamı hakkında sizleri bilgilendirmek isterim. öncelikle, yaş gruplarına özel kriterleri taşıyan antrenörler seçilecek. kulüplerde gerçek anlamda futbol akademileri kurulacak ve 6 ay süre ile antrenörlerin ücretleri tff tarafından karşılanacak. akademiler tff tarafından denetlenecek ve destek mekanizmaları denetleme sonuçlarına göre işletilecek. belirli kriterlere göre seçilecek antrenörler, kendi ilgili yaş gruplarına göre eğitim alacaklar. eğitimini tamamlayan antrenörler, eğitimini aldıkları yaş gruplarına göre çocuklarımıza ve gençlerimize eğitim verecekler.

  gelecek sezon süper lig ve tff 1. lig kulüplerine akademi zorunluluğu getirilmesi ile ilgili yönetim kurulu kararı aldık. bugün de kulüplerimize tebliğ edeceğiz.

  futbol akademilerinin finansmanında, hazine ve maliye bakanlığımız ilgili kanunu değiştirerek kulüplerimize stopaj iadelerini altyapı için kullanma zorunluluğu getirdi. kulüplerimize böyle güzel bir imkan tanıyarak türk futbolunun gelişmesine büyük destek veren başta sayın cumhurbaşkanımıza, hazine ve maliye bakanımız ile gençlik ve spor bakanımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

  diğer taraftan, genç futbolcu gelişimi kapsamında; 2023-2024 sezonunda süper lig’deki takımların, 2024-2025 sezonundan başlamak üzere katılabileceği b takımı uygulamasını da hayata geçiriyoruz.

  futbol akademileri projemizi başlattık. çıktığımız bu yolda futbolumuzun tüm paydaşlarının birlik ve beraberlik içinde ortak bir amaç için çalışacaklarına eminiz. şanlı cumhuriyetimizin ve federasyonumuzun 100. kuruluş yıl dönümünde, tüm camiamızı türk futbolunun geleceğini istikrarlı ve kalıcı bir başarıya taşımaya davet ediyoruz. bu önemli projeye katkı sağlayacak tüm paydaşlarımıza ve double pass firmasına çok teşekkür ediyorum.

  mehmet büyükekşi

  konu kapanmıştır.
 • 46194
  “zaten bir şey söylememe gerek yok. kupalar geride duruyor. ben sadece başarısızlıklardan sonra değil, çok büyük başarılardan sonra da telefonumu kapattım. geçen sene şampiyonluk gecesi kapattım. real madrid karşısında 33 dakika muhteşem oynamış bir takımın ondan sonra çözülmesi ve bu şekilde yenilmesi beni çok üzmüş olamaz mı? travma yaşıyor olamaz mıyım? ben insan değil miyim? karımla ve çocuklarımla görüşmezken telefonumu kapatamaz mıyım? bu mudur benim suçum? ben de bir insanım. o gelecek telefonların hepsi de 'üzülme sen bize lazımsın' diyecek olmasına rağmen kendi aileme de kapattım, evime de gitmedim."

  fatih terim - 31.11.2013
 • 46195
  sports digitale'nin sahibi murat zorlu: "galatasaray'ın florya arazisi işini, ali koç ve yönetiminin durdurmamış olması kabul edilebilir değil! burak elmas, fenerbahçe ile iyi ilişkiler falan deyip bizi uyuttu. zamanında seyrantepe'deki projeyi durdurmak için çok uğraştık!"

  https://twitter.com/...5OLrQtDUJ1w&s=19

  kanaldaki gs tayfanın(sinan yılmaz, erinç bilican, kerem övet, arada orhan uluca) başka yere geçmesini veya kendi youtube kanallarını kurmasını bekliyoruz.

  sizi izlemek için galatasaray düşmanlarına prim vermek istemiyoruz.
 • 46196
  erman toroğlu: (konu hakemler ve mhk olunca kendisi ne diyorsa inanırım, zaten cüneyt çakır ve serdar çakır konusunu ben de defalarca yazdım)

  merkez hakem kurulu başkanı sayın lale orta bir kukla! tff, hakemlerin başına aslında cüneyt çakır'ı getirdi.

  hakemliği cüneyt çakır ve babası idare ediyor! bunlara karşı olan grup var!

  karşı grup "biz hakemleri aşağıdan üniversite mezunu tabanca gibi hakemler' çıkaralım diyor. cüneyt çakır ve babası ise 'bizimkiler çıksın' diyor. bu kadar akraba, baba-oğul hakem olur mu ya?

  var hakemi alper ulusoy kör mü? penaltı olmadığını görmüyor mu? bir yere mi bağlı? bence bağlı!

  mhk başkanı lale orta, hakem ile var'ın ne konuştuğunu açıklasın, kim sahtekar görelim! haydi ya!

  mehmet büyükekşi geldiğinden beri kaç tane mhk başkanı değişti? mecbur lale orta'yı sezon sonuna kadar tutacak.

  lale orta'nın hakemliği neydi de mhk başkanı oldu? açıklamalarını görmüyor musunuz? lale orta bir maşa!

  bu hakemler hep torpille geldi. bunların içinde siyasiler de var. kulüp başkanlarıyla konuşun, hepsini biliyorlar ama açık açık konuşamıyorlar.

  yusuf namoğlu, serdar tatlı, ferhat gündoğdu, hakemlere operasyon yapacaktı ama gönderildiler. bu mhk başkanlarını, kulüp başkanları götürdü! neden? çünkü bazı hakemleri kullanıyorlar! herkes, her şeyi görüyor.
 • 46200
  "geçen sezon ki fb-bjk maçında larin elle oynadı diye penaltı verdim. benim açımdan kolunu ileriye doğru çıkartmış topu istop ediyormuş gibi gördüm. hakan ceylan'a, böyle gördüm, diğer açılardan nasıl gözüktüğünü görmüyorum, çok itiraz var, diğer açılarını görmek lazım dedim. hakan ceylan baktı baktı, tamam penaltıyı attırabilirsin dedi. tamam o zaman dedim. seminerde hakan ceylan'a, hakan farklı açılardan izleyip nasıl beni çağırmazsın? dedim. benim açımdan izlediğinde bu ne diyorum? "penaltı" diyor. 3 farklı açı daha var, onları benim görme şansım var mı diyorum? sen bana bu penaltıyı nasıl attırırsın? dedim. bugün ki aklım olsa, hakan ceylan, penaltıyı attır demesine rağmen bu kadar itiraz var deyip, gidip diğer açılardan da bakmak isterdim."

  fırat aydınus

  ve hala bu hakan ceylan denen fanatik, var başında karar verebiliyor???
App Store'dan indirin Google Play'den alın