• 39278
  "türkiye'de kendimi bir yabancı gibi hissetmedim. bu ülkede ve bu kulüpte olduğum için gururluyum. ne zaman sözleşme yenileme zamanım gelse, galatasaray'da kalmak konusunda şüphe yaşamadım. galatasaray, beni asla satmayı düşünmedi. yaptığım çalışmalar ve emeklerim takdir edildiği için gurur duyuyorum. türkiye'de sadece galatasaray taraftarları için değil diğer tüm kulüplerin taraftarları için futbol çok önemli. buradaki herkes futbolla yaşıyorlar ve çok fanatikler.türkiye'de beni sokakta da tanıyorlar. beni seviyor, saygı duyuyorlar. türkiye'de bana bir yabancı gibi davranmıyorlar. başka bir ülkeden gelen biriyim evet ama bana bu ülkenin bir parçası, vatandaşı gibi hissettiriyorlar. çocuklarımın uruguay'da değil türkiye'de büyümesinden dolayı endişe duymuyorum. galatasaray'da kalacağım yıllara bağlı biraz bu durum. kailash'ın burada yeni ve güzel bir dil öğreneceğinden şüphem yok. bence, çocuklarım için türkiye'de büyümeleri iyi olur. kariyerim boyunca çok tutkulu şehirlerde oynadım. bir şeyleri başarmak için tutkunun gerektiği aşikar. türkler de çok tutkulu insanlar. hayatlarını galatasaray'a adayan insanlar var. sen bu kulüp için iyi işler yaptığın zaman seni de çok seviyorlar. seninle fotoğraf çektirmek istiyorlar. bu kulübü seviyorum. galatasaray taraftarı önünde 90 dakika oynamak her zaman nefes kesici olmuştur. claudio taffarel ile galatasaray'da çalıştım. kariyerime olumlu etkileri oldu. şu an sadece brezilya milli takımı'nı çalıştırıyorlar. taffarel, galatasaray'ın bir efsanesi. çünkü, türkiye'ye iki avrupa kupası getiren tek takımın önemli bir üyesiydi. onu hep dikkatle dinledim. türk taraftarların, dünya kupası sırasında uruguay'ı desteklemesi beni çok mutlu etti. bana sevgilerini ve saygılarını her dakika gösteriyorlar. onların sevgisi benim için çok anlamlı. aramdaki bağı ve sevgiyi, hissettiklerimi anlatmam kolay değil. sakatlığımı çok daha kötü bekliyordum. açıkçası biraz şaşırdım. 3 hafta sonunda koltuk değneklerini bıraktım. alçı olmadı, sadece bandajlar vardı. 3 hafta içinde her yere normal bir şekilde yürüyerek gitmeye başladım. 'uruguay'a ne zaman döneceksin sorusuna': "zamanı geldiğinde. bu hiçbir zaman yeterince açık değildir. fakat, galatasaray'da en azından birkaç yıl daha kalacağım garanti diyebilirim.''

  fernando muslera
 • 39279
  "gazetelerde birçok söylenti yer alıyor. işin doğrusu iki teklif aldım. biri kulübümden gelen sözleşme uzatma teklifi. diğeri de bir körfez ülkesinden gelen teklif. onu da dün reddettim"
  "türkiye bana çok şey kattı. burada fatih terim'e rakip oluyorsunuz. galatasaray maçından önceki gece sırf onunla tanışacağım için heyecandan uyuyamamıştım"
  "kulüpler büyük yatırımlar yapıyor. örneğin galatasaray'da yılda 2-3 milyon euro kazanan futbolcular var. burada teknik direktör olduğunuzu gerçek anlamda hissediyorsunuz"
  "bu kulübün(gaziantep fk) bütçesine göre sekizinci sırada yer almak önemliydi. federasyon, aldığınız her galibiyet için 500 bin euro ödeme yapıyor. başarılı bir sezon geçirdik. bir yıl daha sözleşmem var. sanırım astra'dan sonra ilk kez bir takımda bir yıldan daha uzun süre çalışacağım"

  marius sumudica
 • 39280
  "mensah konusu futbol gündeminin en gözde konusu haline geldi. konuştuğumuz kulüpler var ama anlaştığımız kulüp yok. teklif almaya devam
  ediyoruz. futbolcu da burada sanıyorum antrenmana çıkacaktır. mensah'ın içinden çıkılmaz bir sözleşmesi var. akıllara zarar 2.8milyon euro. normalde futbolcunun
  bonservisinin üzerindeki satıştan bir pay verilir. mensah konusunda miktarın yüksek olduğu yetmiyormuş gibi bir de yüzde 40'ı
  atletico madrid'e ait olunca o da miktarı artırıyor. pandemi nedeniyle kulüplerin zor günler geçirdiği dönemde bizim hedefimiz kulübümü en az şekilde zarara uğratacak ve menfaatinde olacak teklifi bulmak. bu transfer neye niyet edilerek yapıldı bilmiyorum ama 5,2 milyon euro'ya mal edip 7-8 milyon euro'ya kime satılacaktı bilemiyorum. iyi niyetlerle alınmıştır ama ortamlar onu getirmedi. inşallah içinden çıkmaya çalışıyoruz"

  berna gözbaşı

  söylediklerine bakılırsa piyasayı kızıştırıp en az zararla mensah'ı ellerinden çıkarmanın yoluna bakıyorlar. lütfen rica ediyorum, şu adamı almak için olmadık paralar dökmeyelim. bırakın, olmazsa berna başkan düşünsün, birazda biz tok alıcıyı oynayalım, yer yüzünde orta saha mı kalmadı?
 • 39289
  "sixt bize müthiş bir teklif yaptı. 2 yılda 40 milyon tl'yi aşkın fiyatla göğüs sponsoru, kardeş şirketi magderburger ise 18 milyon tl ile geldi. 60 milyon tl'yi aşkın bir katkı. bu örnek davranıştan ötürü teşekkür ediyorum"

  "lemina kardeşimiz bize hizmet verdi. bidiğim kadarıyla teknik ekibin planlarında yok. falcao ile devam edeceğiz. kendisi indirim de yaptı. seri için düşünüyoruz."

  "sevgili fatih hocamız resmi olarak arda'yı bizden istedi. biz de görüştük ve arda sağolsun, 'boş mukaveleye imza atarım' dedi. biz de fırsatı değerlendirdik."

  "bizim teknik direktörümüz, dünyanın en iyi teknik direktörlerinden biri. hocamızın söylediklerini dikkate alırız"

  "futbolcular önce galatasaray'a gelir, bizimle anlaşamazsa 2-3 kat fiyata başka yere gider. galatasaray, türkiye'de futbolun kıblesidir. önce galatasaray'a gelirler."

  "ben fenerbahçe ile yarışın içerisinde olmak isterim. beşiktaş ve trabzonspor ile aynı şekilde. bundan rahatsız olmam, zevk alırım. ama ben kuralları çiğnersem, şike yaparsam bana ceza verin.

  "dünyanın en büyük taşıt kiralama şirketlerinden olan sixt, bize müthiş bir teklifle geldi. 2 yılda 40 milyon tl'yi aşkın bir tutar ile forma göğüs sponsorumuz oldu. galatasaray ve türk futbolu adına kendilerine teşekkür ediyorum."

  "siz bir kural koyuyorsunuz, kafanıza göre değiştiremezsiniz. 'ben buna uymam, aşarım. cezayı da ödemem' diyemezsiniz. bunu fenerbahçe için söylemiyorum. biz kurallara uymak zorundayız. kurallara uyulmazsa anarşi olur."

  "allah bizi başkalarının anlaştığı futbolcuyu kandıracak durumdan korusun. ahmet'i kandıramaz, mehmet'i kandırabilirsiniz. siz bir futbolcuya 2-3 kat para ödeyip sonra 'bana ceza veremezsiniz' diyemezsiniz."

  mustafa cengiz
 • 39290
  "muslera ve selçuk'tan sonra ilk indirim yapanlar lemina ve seri'ydi. onlara teşekkür ediyorum"
  abdürrahim albayrak

  sürekli kiralık oyuncuların aidiyet hissetmediğinden bahsedip 19/20 sezonundaki başarısızlığımızı onlara bağlayanlar vardı. oysa dönüp gerçeklere bakıldığında seri ve lemina sezon genelde en iyi oyuncularımızdandı. maaşlarında da ilk indirimi yapanlardanmış. ikisine de teşekkür ediyorum. lemina ile yollarımızı ayırmışız, kariyerinde başarılar diliyorum. düşük bir ücretle 1 sezon daha denenmesini isterdim işin doğrusu. çünkü kulübü seviyordu ve sakat olmadığı sürece de hep elinden gelenin en iyisini verdi. seneye o bölgede tek olmasa ve yanında rotasyona sokacağımız bir oyuncu olsa 30 maça çıksa yeterdi.
 • 39291
  "futbol federasyonu başkanı olan beyefendi gelsin, kulüplerin bilançolarını verelim. limitleri belirleyebilirse sen benim yüzüme tükür. çok zeki, önemli bir mühendistir ama bunları bilmiyordur. niye? çünkü onun dışında bir olay. bu bankacıların yönettiği, federasyon'un seyrettiği bir olay. bir senedir söylüyorum, bu bankaların kulüpleri ele geçirmek için yaptığı bir şeydir. bunu çoğu insan yeni fark etti. bunun böyle olduğunu bir senedir söylüyoruz."

  "kulüpler şu an biraz daha makule gider diye düşündüler. basit bir örnek vereyim: bir hane halkı, 10 bin lira maaşı var. ne kredi kartı borcu, ne ev kirası var. diyorlar ki sen maaşının üçte birini harcayabilirsin. niye? bilinmiyor. çünkü niye öbür tarafta kredi kartı borcu, elektrik, su borcu var, evi kira. ona doğal olarak diyorsun ki 'sen gelirinin üçte birini harca, borçlarından haciz gelecek' buna eyvallah. maaşının bir kısmını harcamasına engel olabilirsin. ama borcu olmayan ne yapacak? gelirinin geri kalan üçte ikisini ne yapacak? federasyon'un bu konuda haberi yok! oyuncu sattım, sponsor buldum, seyirci geldi 100 lira kazandım. bunun 90'ını harcarım. sana ne? borcum harcım olur ayrı."

  "akıl alır gibi değil bu limitler. ligin borçsuz, harçsız iki tane takımı var. biri kasımpaşa diğeri göztepe. en düşük limit bunlar. kasımpaşa, '200 milyon gelir fazlam var, kasamda param var' diyor. akıl alır gibi değil! izandan uzak, her şeyden uzak. dünyanın en önemli matematikçisine ver, bundan mantık çıkaramaz. bunun tek mantığı var: aşağı sıra takımları asla güçlenemesinler! paraları da olsa... kasımpaşa, göztepe gibi takımlar güçlenemesin. üst sıralardaki takımlar da bankaların kucağında olsunlar, bankalar bunlara kayyum atayabilsin, hisselerini alabilsin, japonlara, çinlilere, katarlılara satılabilsin!. saçma sapan, bankacıların oluşturduğu bir kural bu. bankalar bir alacaklarını sağlama alıyorlar, iki sağlama alınmış alacaklarıyla kulüplerin yönetimini kucağa alıyorlar."

  "galatasaray ve trabzonspor'un karşı çıkması saçmalık! galatasaray 493 milyon tl ile rahat. geçen sene galatasaray hem uefa'ya verdiği sözleri tuttu hem seneyi kârlı kapadı. ilk günkü yazımda dedim ki 'galatasaray bize ne fenerbahçe'nin durumundan' demesin. seneye şampiyonlar ligi'nde yoksun sil 20-25 milyon dolar geliri. seneye aynı durumdasın. pandemi senesi, ekonomi ortada. seneye beter durumundasın. rekabet ayrı bir şey ama bunu reddetmesi akıl alır gibi değil. bu bela, hepinizin başına gelecek."

  fatih altaylı