• 39053
  "hedefim avrupa'da forma giymek. okan hoca da futbolculuk zamanında italya'da oynamış bir futbolcuydu. söylemlerinden ve tecrübelerinden faydalanmaya çalışıyorum. sık sık okan hocayla konuşuyoruz. bana, gideceğin yer avrupa, diyor ve bunu başaracağımı düşünüyorum."

  "izlerken ingiltere ligini çok seviyorum ama bana uygun olan ispanya ligi. bana ve türk oyunculara ispanya liginin daha uygun olduğunu düşünüyorum. avrupa'ya gittiğimde daha iyi işler başaracağımı düşünüyorum."

  "güzel bir gol oldu ama top bana gelmeden golü düşünmüştüm. düşündüğümü yaptım ve gol de oldu. gol sonrası sevincim de sinirli bir sevinçti. o zaman asker selamı konuşuluyordu. çok üstümüze gelmişlerdi. hırslıydım ve mert (günok) ağabeye de söylemiştim, 'bugün bir gol atayım yine asker selamı vereceğim' demiştim. kesinlikle pişman değilim. yaptığım kötü bir şey değil. askerlerimize destek veriyoruz. savaş olsun diye bir düşüncemiz yok. hiçbir zaman da savaş olmasın. biz sadece teröristlerle mücadele eden askerlerimize destek veriyoruz."

  "gençlerbirliği altyapısından a takıma çıktığımda o dönem takımda yer alan hurşut meriç o tarz çalımı çok yapardı. ben de ona bakarak öğrendim. maçlarda onun yaptığı hareketler aklıma geliyordu, sonrasında da yapmaya başladım ve herkes de çalımı yemeye başladı. şu an antrenmanlarda da yapıyorum ve onlar da bu çalımı yiyor. 1-2 tane daha hareket ekleyebilirsem daha güzel olacak. antrenmanlarda çok yapmıyorum. ilk geldiğim zaman ferhat ağabey vardı, ona yapmıştım ve gülmekten antrenmanı yarıda bıraktık. antrenmanlarda çok yapmıyorum. avrupa maçlarında daha çok deniyorum."

  "aslında iki sezondur güzel gidiyoruz ama sonunu getiremedik. belki taraftarımızın olmayışı etkiliyor. oyun içinde düştüğünde taraftarın seni ateşliyor. geçen sezon galatasaray iç sahada bütün maçlarını kazandı, kötü oynasa bile taraftarları onları ateşliyordu. bizim öyle bir artımız yok. 28-29'uncu haftaya kadar çok iyi bir oyun oynadık. sonrasında takım olarak bir düşüş yaşadık. o düşüş yaşanırken de desteğimiz yoktu ve düşüş sürdü. taraftarımız olsaydı geçen sezonu belki de 30'uncu haftada bitirebilirdik."

  irfan can kahveci
 • 39055
  fenerbahçe başkanı ali koç'un açıklamalarına çok üzüldüm. oyun oynarken kural değişmez dedim. bir bilgisi yok veya yanlış yönlendiriyorlar tarzı bir şey söyledi benim için. yalan söylüyor dedi... play-off sezonu incelendiğinde ilanın çok geç yapıldığı görülecektir. bakın o sezon playoff bilgi verilmeden düzenlenmiş ve plana alınmıştır. 5 mayıs'ta sonraki sezon resmen açıklanmış, 25 ağustos'ta da playoff kuralı getirilmiştir. bunlar tff sitesinde vardır. biz birden öğrendik. boynumuz kıldan ince dedik, oynadık, şampiyon olduk. ama kural sezon içinde değişti.

  önceden bilgi verilmeden play-off ilan edilmiştir, daha acısı şampiyonlar ligi'ne katılım ilgili ile statü de değiştirilmiştir. bu kuralı, yayıncı kuruluş ve tff değiştirdi. peki şunu merak ediyorum; fenerbahçe'ye ne oluyor? fenerbahçe'nin bu konuda ne gibi bir durumu var? bu kararda fenerbahçe'nin bir dahli var mı ki savunmaya geçiyor? neden? play-off oynanmasına siz mi ön ayak oldunuz? play-off ile ilgili sözlerime yalan söylüyorsunuz ya da yanıltıyorsunuz gibi bir lafı bir kulüp başkanına yakıştıramadım. ben başka bir kulübü suçlayıp yalancı durumuna düşmem.

  10 bin euro! ben de şaşırdım! biz menajerlere 13.6 milyon euro para ödedik, 100 milyon tl ödedik. tff internet sitesinde yazılıp yazılmaması beni ilgilendirmiyor. bunun tff tarafından yayınlanmasını isteyen zaten benim. kim inanır benim 10 bin euro verdiğime? şeytanın aklına gelmeyecek şeyler... kalkmış diyorlar ki menajerlik giderlerini futbolcu parasına koymuş olabilirler vergi kaçırıyorlar diyor. hayret ediyorum hayret. ben yüz yıl düşünsem bu kadarı aklımaz gelmez. kişi herkesi kendi gibi bilirmiş. pes vallahi pes.

  mustafa cengiz
 • 39059
  "bu süreç benim performasımı etkilemedi. sonuçta o benim tercim değildi. o dönemin şartlarında bana yapmam gerekilen şey altyapısından yetiştiğim kulübün yöneticileri tarafından söylendi. ben onu tercih olarak yapmadım, büyüklerimin bana söylediği bir görev olarak gördüm ve gerçekleştirdim."

  1 milyon euro karşılığında fbahçe'den boluspor'a transfer olan ertuğrul taşkıran
 • 39061
  "her zamanki gibi başarıyı yakalayabilmek için kirli oyunlara başvuran, aslında bu ülkenin güzide kulüplerinden biri olan fenerbahçespor'un giden başkanları ile gelen başkanları fark etmiyor, hepsi aynı üslubu kullanıyor."

  "2011'de fenerbahçe, trabzonspor'un şampiyonluğunu çaldı. bu ülkede hukuk, adalet olmuş olsaydı, insanlık olmuş olsaydı, zaten siz o çaldığınız şampiyonluğu kendi ellerinizle iade ederdiniz."

  "fenerbahçe bu sezona kötü başlamasına rağmen sihirli bir el ile şampiyonluk potasına girdi. 'acaba şampiyon olamaz mıyız' endişesiyle yine kirli oyunlarına başladılar."

  "neymiş? trabzonspor, sırtını devlete dayamış. bu ülkede spor kulübü olarak da devletten en çok faydalanan sizlersiniz (fenerbahçe), grup (koç grubu) olarak da bu devleti sömüren grupların başında gelirsiniz."

  "dünyayı yöneten emperyalist güçleri bir ahtapot olarak düşünün. siz (koç grubu) de o ahtapotun ya kolu ya da bacağısınız bu ülkede. o emperyalist güçlerin her ülkede kolları var."

  "bu ülkede kirli oyunlarınızla manşet atıp, iktidar değiştirdiniz. ama herhalde gücünüzü kaybettiniz. çünkü recep tayyip erdoğan, dünyadaki emperyalist güçleri nasıl sükut-u hayale uğrattıysa, ezberini bozduysa, sizin de ezberinizin bozulduğu anlaşılıyor."

  "trabzonspor'un tarihinde, trabzon şehrinin tarihinde kirli ilişkiler hiçbir zaman olmamıştır. trabzon insanı merttir, yapacağı her şeyi açık yapacak kadar da cesur ve yüreklidir. ama siz bunlardan anlayamazsınız."

  "emperyalist güçlerden aldığınız güçle bu ülkede yaptığınız ayak oyunlarının sonu geldi. iki kardeş kaldınız. biriniz araba tekerliği, biriniz direksiyon. bu milleti hala süreceğinizi mi sanıyorsunuz?"

  "trabzonspor ile oyun oynamayı bırakın. 2011'de şampiyonluk çaldınız. şimdi belki trabzonspor'u kendinize rakip görüyorsunuz. şimdiden trabzonspor'un önünü kesmek için ayak oyunlarına başladınız."

  trabzonspor'un eski başkanı ibrahim hacıosmanoğlu
 • 39062
  15 ocak 2020 bb erzurumspor beşiktaş maçı öncesi maç saatine ilişkin:

  "alanya en güzel iklimlerin birinde 16:00'da oynadı maçını. şu an hava -8 derece, maç saatinde -9,-10'u bulacak. maçları siz mi böyle ayarlıyorsunuz bilmiyorum ama ne insanlık adına, ne sporcu sağlığı adına doğru değil, reyting uğruna maçın bu saatte oynanması."

  abdullah avcı

  ek: 3 mart 2019 bb erzurumspor galatasaray maçı'19:00'da oynanırken kimse sesini çıkarmamıştı. o zaman neredeydiniz sayın avcı? o zaman sporcu sağlığı, insan sağlığı yok muydu? o zaman ses çıkarmazsanız, şimdi böyle dolaşıp sizi bulur işte bunlar.