• 37076
  “ben sözlerime başlamadan önce şunu söylemek istiyorum. ben ve ailem çok zor günler yaşadık. huzurlarınızda sevgili mustafa cengiz başkanımıza ve yusuf günay kardeşime bana her gün, her an verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. hakikaten aile düzenim bozuldu. türkiye’yi terk etmeyi bile düşündüm. çok acımasızca eleştirildim. ben bu kulüpte çok uzun yıllar hizmet ettim, ömrüm olduğu müddetçe etmeye de devam edeceğim. tekrar açık ve net şekilde söylemek istiyorum. sevgili mustafa cengiz başkanıma bana verdiği yetki ve her an verdiği destek için teşekkür ediyorum. başkanım benim bu kadar arkamda durmasa bana yetki vermeseydi falcao burada olmayabilirdi. başkanıma ve yusuf günay’a teşekkür ediyorum.

  adam gibi adam falcao. birinci gün sarıldık, kucaklaştık. galatasaray’a gelmek için ne kadar çırpındığını gördüm. muslera’ya ve mert’e sürekli kendisini arattım. o sağlam durduğu sürece desteğimizin hep onunla beraber olduğunu söyledim. allah’ın izniyle galatasaray formasını giyeceğini kendisine ilettim. o da çok sağlam durdu. tekrar huzurlarınızda falcao’ya ‘i love you’ diyorum ve teşekkür ediyorum.”

  abdurrahim albayrak

  “başkanımız mustafa cengiz ve ikinci başkanımız abdurrahim albayrak ile birlikte tarihi bir gün yaşıyoruz. insanın hayatında bazı önemli anlar olur, bu bizim için böyle bir an. falcao’nun transferi ilk gündeme geldiğinde sayın başkanımız, abdurrahim bey’e bu işi bitir dedi. şu an bu sürecin sonuna geldik. o kadar mutluyuz ki, büyük bir çaba sarf edildi. sayın başkanımızın idealindeki bu ekip galatasaray’a bir dünya yıldızı kazandırdı. ben sayın başkanımıza, sayın ikinci başkanımıza bütün galatasaraylılar adına teşekkür ediyorum. iyi ki abdurrahim bey var yoksa bu iş kolay kolay olacak bir iş değildi. falcao transferi bütün galatasaraylılara hayırlı olsun.”

  yusuf günay

  “falcao’ya hoş geldin demek istiyorum. galatasaray çok önemli bir oyuncu kazandı. galatasaray’ın tarihine baktığımızda hep böyle büyük oyuncular var ve listeye bir yenisi daha eklendi. başkanımıza, abdurrahim bey’e, yusuf bey’e, emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. ben elimden geldiği kadar destek olmaya çalıştım, diğer taraftan fatih hocamız da çok istiyordu kendisini. benim verebileceğim destek sadece onunla konuşma kısmında olabilirdi. hemen hemen her gün falcao ile konuştum. hocam da bana soruyordu neler olup bitiyor diye ben de kendisini bilgilendiriyordum. burada en büyük teşekkürü hak eden başkanımız mustafa cengiz, abdurrahim bey, yusuf bey ve yöneticilerimiz… monaco ile görüşmeleri onlar yaptı, özellikle abdurrahim bey’e de bir parantez açmak istiyorum. diğer taraftan falcao’ya da teşekkür etmek istiyorum. o da çok dik durdu, her zaman buraya gelmek istediğini söyledi. konuşmaya başladığımız ilk günden beri hep galatasaray gibi büyük bir camiada forma giymek istediğini söyledi. o da çok dik durdu. milli takımlar seviyesinde ne yazık ki kendisinden çok çektim ama artık aynı takımdayız, aynı soyunma odasını paylaşacağız. bu kadar büyük bir futbolcu ile aynı soyunma odasını paylaşacağım için çok mutluyum.”

  fernando muslera
 • 37088
  "önemli olan yağmur yağdığı zaman şikayetçi olmak yerine, yağmur yağdığını bilmek ama gerekirse de söylemek lazım. şemsiyeyle yola çıkarsınız ıslanmamak için ama yağmur yağdığında söylersiniz. yağmur yağıyor diye söylediğiniz zaman, adam beni ördek yerine mi koyuyorsunuz diyorsa o adamın kendi şüphesi ile ilgilidir, ona biz bir şey söyleyemeyiz."

  şenol güneş
 • 37089
  “az zamanda çok işler yapmaya çalıştık ve umarım başarılı olduk. özellikle fatih terim hocamız liderliğinde vereceğimiz ve geçen sezonlara göre çok daha zorlu geçecek gibi gözüken yarışta şampiyon titrimizi korumayı diliyoruz. bunun için teknik heyetimizin çok geniş bir kadroya ihtiyacı var. hem şampiyonlar ligi'nde hem süper lig'de hem de türkiye kupası'nda. üçü de bizim için çok değerli. diğer bütün takımlarla şampiyonluk için bir savaş, bir mücadele vereceğiz. galatasaray dünya çapında bir takım, bir dünya devi. lemina ve getirdiğimiz diğer tüm oyuncuları finansal fair-play'in izin verdiği ölçülerde, yani optimum noktalarda bir araya getirmeye çalıştık. neredeyse reenkarnasyon gibi bir kabuk değiştirdik. buna da mecburuz, kendimizi yenilemek de zorundayız, çağa uymazsak geride kalırız. bu bir yarış. süper lig çok saygın bir lig, öncelikle lig, sonra da dünyanın tepesine çıkma konusunda en önemli yarış olan şampiyonlar ligi'nde lemina gibi değerli oyuncuların bizimle olması bizi çok mutlu ediyor. transferlerimiz bizi seçerken, ki rakiplerimiz lütfen alınmasın, maddiyattan değil öncelikle bizi, galatasaray adını seçtiler. bizim yürüyüşümüze ve bulunduğumuz kulvarlara saygı duydukları için geldiler. bu sadece lemina'da değil tüm transferlerimizde de biz buna şahitlik ettik. zaten ödediğimiz ücretlerde ve bonservis durumlarından bu anlaşılabilir. kendisine tekrar hoş geldin diyor, başarılar diliyorum. onun savaşçı karakteri ve fair-play ruhuna uygun duruşu galatasaray'a yakışacak.”

  mustafa cengiz
 • 37090
  "as forvet vedat değil dedin sonra gittin mevlüt’ü aldın kötü oyuncu olmasa bile beklenti bu değil. taraftar ses etmedi. adamlar falcao alıp yedeğine andone koyuyor. sen bu adamlarla baş etmek isteyip ersun hocanın ısrarla istediği sol beki alamıyorsun."

  “20 atıp gelen diagne, galatasaray’da 10 attı ama bu goller beleş diye adamı paketleyip falcao’yu aldılar. galatasaray’ın başarı kültürü buradan geliyor. fenerbahçe’de olsa 30 gol atmış adama sallıyorsun derler.”

  serdar ali çelikler
 • 37094
  "bu bütçe ile daha iyi bir takım kurulamazdı. orta saha ve hücum hattına bakılınca fatih terim'in elinde çok opsiyonlu çok fazla iş yapacak takım oluştu. 4-4-2'de oynar, 4-3-1-2, 4-3-2-1, 3'lü savunma da oynar. ön tarafta çok seçenek var say say bitmiyor. taylan'a bakıyorum mesela ligin yarısında oynar, yedek oyuncu değil bence, avrupa da ki gidişe göre çok oynar. hoca yine disipline sevk edilmiş, tabi ki hakkını arayacaksın ya, bir itiraz varsa tabi ki hoca bunu seslendirecek."

  mehmet demirkol
 • 37096
  "türkiye’nin bu denli büyük ve coşkulu taraftarlarının olduğu bir takıma gelmek, benim adıma önemliydi. kariyerimin bu döneminde ihtiyacım olan bir durumdu ve bu fırsatın kaçmasına izin veremezdim. ben ve ailem için için yaşadıklarımız şimdiden unutulmaz şeyler. monaco’ya minnettarım. fakat orada miadımı doldurmuştum. başka ülkelerden, başka takımlarında teklifi olmasına rağmen galatasaray’ın ilgisini öğrenmemle beraber taraftarlar ve yöneticiler tarafından bana gösterilen sevgi, açıkcası kalbimi satın aldı. ben, kalp ve tutkudan yana bir adamım, kendimi galatasaray ile özdeşleştirmem de bu sebepten. karşılanmam unutulmazdı. artık sadece oynamam, keyfini çıkarmam ve goller hediye etmem gerekiyor. iyi bir takım kurduk, umarım hedeflerimizi gerçekleştiririz."

  radamel falcao garcia
 • 37100
  hem dünya’da hem türkiye’de böylesi büyük bir kulübün , böyle etkili bir kadronun parçası olmak çocukluk hayalimdi ve bunu başarmış olmak benim için gurur verici. burada, galatasaray ailesinde olmaktan ötürü yaşadığım mutluluğun tarifi yok. aileme, üzerimde emeği olan tüm hocalarıma, takım arkadaşlarıma teşekkür ederim. ayrıca destekleri ve hoş geldin mesajları için taraftarımıza da teşekkürü borç bilirim. şimdi şanlı parçalı formanın hakkını sonuna kadar verme zamanı!

  taylan antalyalı