• 34451
  galatasaray'ı temsil eden herkese saygı göstermemiz gerekiyor. buradaki gündemin ana maddesi mali divan öncesi siz genel kurul üyelerini mali açıdan bilgilendirmek. maalesef insanların bir dikkat süreci var ve sizin de dikkatiniz dağılıyor. asıl dinlememiz ve denetlememiz gereken mali konular arkaya itiliyor. hiç kimseyi köfteye benzetmedim, neden üstünüze alınıyorsunuz? hiçbiriniz köfteye benzemiyorsunuz. ben kendime derim size yine demem.

  'ben galatasaray başkanı olarak ben beni eleştirenlerin de yanındayım. galatasaray var olma mücadelesi gösteriyor. eğer beka savaşı varsa, şu anda galatasaray için var. cas süresince çok hayati sınavlar verdik. şu anda borsanın en değerli şirketiyiz. bize karşı bütün tezgahlara rağmen, cas'ta davayı kazandık'

  141 üyenin galatasaray kulübüne yaptığı başvurunun reddedilmesi de divan kurulu toplantısında tartışmalara neden oldu. başkan mustafa cengiz, " bu konuda üyelik başvurusunda bulunan arkadaşların beşiktaşlı, fenerbahçeli olanların yer aldığı söylendi. araştırma yapıldı sosyal medyada... başvuruda imza atıp referans olan kişilere sorduk...hiçbirinin haberi yok... ayın 31'inde kapanıyordu. ancak 30'u gecesi hepsi tek dosya halinde geldi. imzaları görseniz imza değil. imza sahiplerinin haberi yok. ama şunu söyleyeyim. bizi dinliyorlarsa, 141 arkadaşımız kesinlikle üye olacaklar... gelin diyoruz, gelmiyorlar... biz ne yapabiliriz...."

  mustafa cengiz
 • 34454
  "iki haftadır futbol adına çıkıştayız. çok fazla gol çalışması yapıyoruz, inşallah bu sahaya yansır ve galibiyetle birlikte rahat bir nefes alırız"

  “takım planlamasını, duruş pozisyonunu iyi ayarlamak lazım, ona çalışıyoruz. yetenekli oyuncuları var, onlara karşı biraz temas oyununa çalışıyoruz. iki haftadır futbol adına çıkıştayız, hem içeride oynadığımız demir grup sivasspor maçı, hem deplasmandaki mke ankaragücü maçları. bu maçlarda çok pozisyon yakaladık, değerlendirdik de diyelim. daha iyisini yapmamız lazım. böyle maçlarda girdiğiniz pozisyonları yapamayınca, skora çeviremeyince sıkıntı başlıyor, oyuncuların biraz özgüveninde sarsılma başlıyor. çok fazla gol çalışması yapıyoruz, inşallah bu sahaya yansır ve galibiyetle birlikte daha rahat bir nefes alırız”

  “sivasspor maçında biliyorsunuz maçı kazandıran taraftarlar oldu. ondan önceki maçta da sıkıntı yaşamamıza neden olan taraftardı. demek ki iyi yapınca her şey doğru gidiyor, takımın özgüveni artıyor, oyuncuların iştahı, coşkusu artıyor. kötü gidince de takım zaten bunu kaldıracak güçte değil, o nedenle biz sivasspor maçındaki desteği, bize olan güvenlerini, desteklerini bekliyoruz”

  “en büyük özelliğimiz takım coşkusu. böyle kaliteli oyuncuların olduğu bir takıma temas etmeniz lazım. bunları yaparsanız, bir de girdiğimiz pozisyonlarda oyunun şeklini değiştiremiyoruz. çok pozisyona giriyoruz, atabilsek ondan sonraki planda o coşkuyu daha da artırabileceğiz. inşallah bu maçta, o şans faktörü bizden yana olur. takımımızın çok mücadeleci, çok koşan, çok isteyen, çok coşkulu oynayan kadrosu var. galatasaray’ın belli bölgelerde güçleri var, o alanlarda daha dikkatli ve disiplinli oynayıp zaaflarından da yararlanıp maçı kazanmak istiyoruz”

  “her an her şey olabilir. her takım her şeyi yapabilir. biz şu iki maçta bayağı çıkış yaptık diye düşünüyorum, mke ankaragücü maçını kazansaydık puan anlamında da biraz daha rahatlamış olurduk. biz galatasaray maçından sonra kolay bir fikstüre giriyoruz, maçlarımız kolaylaşıyor. rakiplerin maçları zorlaşıyor. puan puandır, içerideki maçları kazanacaksınız. her takım ummadığınız yerde ligi bitirebilir”

  “en iyisini yapmaya çalışıyoruz. oyuncularımızın hazır olanını oynatmaya çalışıyoruz. bu kadronun içerisindeki oyunculara adil ve adaletli davranmazsanız o zaman bu takım bütünlüğüne zarar verir, o bütünlüğü sağlayamazsınız. takım bütünlüğümüz iyi, sahaya da yansıyor. bizim üzüntümüz niye daha önce bu işleri halledemedik, birtakım maçlarda var’a ve şanssızlığa takıldık, penaltıları kaçırdık. biz hala oradayız, keşke onları aşabilseydik şu anda biz daha genç oyunculara öncelik tanıyan, altyapının gücünü ortaya çıkarmaya çalışan bir takım planlaması düşünmüştük. onu uyguluyorduk, biraz gecikti tabii”

  “genç oyuncular kaybolmadı tabii ki ama etkili olamadılar. benim beklentime cevap veremediler maalesef, şimdi onlar tırmalayacaklar yeni sezonda başlayacaklar. onlar bu işin, planın bir parçasıydı. onlar hiç etkili olamayınca biz o bölümde biraz etkisiz kaldık. birkaç tanesinin bazı şeyleri artıracağını düşünüyorduk, olmadı. artık onları yeniden planlamalarını kendileri yapması lazım. burada her türlü ortam kendilerini geliştirmeleri için müsait. sadece performans ile ilgili sorunu aşamadılar”

  “devre arasına kadar yusuf’tan hiç memnun değildim. hatta yönetime birkaç kez onun değişimi ile ilgili de talepte bulundum. devre arası kamp çalışmasında inanılmaz çalıştı. oyuncu hazırlandı. sonraki performansı üst üste artınca antrenman ve maçta, takımın değişilmez oyuncusu oldu. üzerine katması lazım. yusuf erdoğan tam hazır mı, üretiyor mu derseniz bana göre eksik şu anda. daha iyi isim yapabilir”

  samet aybaba
 • 34455
  "kulüpler finansal ve yönetimsel olarak eski düzende yönetilemez. bu sorun kulüplerin kendi içinde ve kulüpler birliği vakfı'nda da dillendirilmeye başlandı. cumhurbaşkanımız, gençlik ve spor bakanlarımız, hazine ve maliye bakanlarımıza arzlarımız oldu. onlar da konuya vakıf oldular. bu zamana kadar gelen; ben borçlanayım yeter ki şu takımı yeneyim diye yapılan pahalı transferler yapılmamalı ve bu düşünce gidilmemeliydi. aksi halde kulüp artık kendini çeviremez şu an olduğu gibi birçok kulübün batık şirket durumunda olduğunu görüyoruz. bunun çözümü için türkiye futbol federasyonu, kulüpler birliği vakfı ve kulüpler kendilerince çare aradı. en son gelinen noktada hükümet bu konuda milat başlatacak. kimsenin borcunu diğeri ödemeyecek ya da borcu silinmeyecek, borcu artmayacak. borçsuz kulübe borç gelmiyor. kişilere verilen ihtiyaç, konut veya ticari krediler nasıl yapılandırılıyorsa kulüplerin borçları da öyle yapılandırılacak. bankaya olan borçların yaklaşık yüzde doksanı istanbul kulüplerinin ve trabzonspor'un. yapılandırma sonrası kulüplerin gelirleri teminat altına alınacak. önümüzdeki seneden itibaren kulüplerin bütçeleri yüzde 30 ila 50 oranında daralacak. borcu olmayan kulüpten yüzde 10 civarında para alınacak oda yedek akçe gibi olacak"

  "yapılandırmadan sonra kulüplere gelen paranın bir bölümü otomatik olarak borca gidecek. kulüpler borçlanma da yapamayacak. bu nedenle ya ellerindeki futbolculara o kadar paraya ikna etmeye çalışacak ya da daha az maliyetli futbolcu transfer edecek. herkes aynı yapacağı için rekabette sıkıntı olmayacak. pahalı futbolcu alınamayacak, borçlanamayacak. borcu arttıran ya da yükümlülüğe uyulmazsa federasyon puan silme, liga almama gibi yaptırımlar uygulayabilecek"

  "kulüplerin borcu yapılandırıldıktan sonra kurallara uymayan kulüp başkanları ve yetkililer de sorumlu tutulmalı. başkan dahil yöneticiler müteselsil olmalıdır. kulüp başkanı kefil olup bu borçtan sorumlu olsun. yoksa borçlanmaya devam eder sonra bırakır gider, takım zarar görür. bu bakımdan onunda konulması lazım. türkiye futbol federasyonu, avrupa arenasında mücadele edecek olan takımların lisanslama yetkisini de istedi. tff, 28 şubat'a kadar süre istemişti; ama uefa 15 mart'a kadar süre verdi. uefa her yetkiyi tff'ye verdi, kendisi sadece denetleyici oldu. türkiye bankalar birliği'nin çalışması hazır. hazine ve maliye bakanımızdan randevu istedik. o tamam dedikten sonra imzalar atılıp bu iş tamamlanacak. o zaman ne olacak? eğer, borçlar yapılandırılırsa takımların hemen hemen hepsinin futbol piyasasına borcu kalmayacak. transfer nedeniyle takıma ya da futbolcuya borcu kalmıyor. 15 mart milat olacak. eğer biz bunları tamamlayamazsak iş gelecek sezona kalacak. gelecek sezona kalması demek hemen hemen her kulübümüzün avrupa kupalarına gidememesi ve borçlanan kulüplerin yetkililerinin gitmesi demektir. şuan takımlarımızda bulunan yabancılara aldıklarının yarısını vereceğini söylersek durmazlar. bana belli bir bütçe verilince ben mecbur alt yapıdan sporcu yetiştirmek zorunda kalacağım. isterse yabancı alabilme sayısı 24 olsun"

  "sadece mali sınırlamaları getirdiğimiz zaman yerlilerin sayısı direkt artacaktır. isim vermeyim bir takımımız maliyetli diye yabancı isimlerle yollarını ayırdı. alt yapıdan çıkarttıkları futbolcular çatır çatır oynuyor. biz diğer rakip takımlarla rekabet edebilme adına gençleri kadroya koyamıyorduk. ekonomik neden devreye girince herkes alt yapıya biz de karpuzatan tesisleri'mize daha fazla bakacağız"

  erol bedir
 • 34456
  manchester city'den ayrılarak galatasaray'a gittiğimde, sözleşmemde turnuvaya hazırlanabilmem için bir ay içinde en fazla üç maçta oynama maddesi ekletmiştim. yani birçok maçta yedek kulübesindeydim.

  brezilya basını bu durumu öfkeyle karşıladı çünkü anlamamışlardı. ama ben evde hazırlıklarımı yapıyordum. psikolojik ve fiziksel olarak hazırlanıp beslenmeme dikkat ediyordum. dunga da bunu biliyordu. türkiye'ye giderken de ona danışmıştım.

  city'de daha uzun süre kalabilirdim, sözleşmem devam ediyordu. galatasaray'a transfer olmak ve türkiye'de oynamak da çok iyiydi ama city'de daha uzun kalmam gerektiğini hissediyorum. zamanla kadroda kendime yer bulabilirdim. pişmanlığımın sebebi de bu.

  elano blumer
 • 34459
  --- alıntı ---
  uefa ile üç yıllık bir anlaşma yaptık, mayıs ayında bitiyor. 3 yıllık gelir gider tablosunda 30 milyon euro eksi yapma hakkımız var. bugün eksi 90 milyondayız. mayıs ayına kadar 60 milyon euro kar etmemiz lazım ki, böyle bir şey söz konusu değil.

  ceza almakla karşı karşıyayız fakat bunu hep beraber aşabiliriz. bizim kulübe koyduğumuz sermaye ve 18 bin ayrı küçük hissedarın katılımıyla koyduğumuz sermayenin bir kısmının uefa tarafından gelir olarak kaydedilme imkanı var.

  ffp konusunu aşamazsak, sadece ve sadece sattığımız kadar oyuncu alabiliyoruz hatta bir adım daha ileri gideyim, transfer yasağına kadar iş gidebilir. içinde bulunduğumuz mali tabloyu, sıkıntıları ve ffp cezalarını muhtemelen hep beraber çözebiliriz.

  kitlesel kaynak yaratma projemizi başlatıyoruz. inşallah sizlerin desteğiyle bu engelleri aşma imkanını sağlayabiliriz. dünyada bizim yapmak istediğimizi şimdiye kadar yapmış hiçbir kulüp yok. bizim yapacağımız kampanya, fenerbahçe'nin mali bağımsızlığı için bir adım.

  fenerbahçe, başarısı bir sezonluk maçların sonuçlarıyla ölçülecek bir kulüp değil. fenerbahçe, hepimizin bildiği gibi şampiyonluklardan ve galibiyetlerden daha büyük bir kulüptür. ben doğru yolda olduğumuza inanıyorum.

  hepimizin gurur duyacağı bir fenerbahçe'yi hep beraber yaratacağız. bunların da tohumları ekiliyor. inanın fenerbahçe'niz emin ellerde, inanın futbolda da önümüzdeki sezon çok güzel günler bizleri bekliyor.
  --- alıntı ---

  ali koç

  https://twitter.com/...199514329468929?s=19
 • 34462
  hakem kararları maçı çok etkiledi.
  taraftarımız çok iyidi. topa sahip olmamız lazımdı. ama lig genelinde hakemlerin maça etkisi çok.
  soyunma odasında(ilk devre) herkesin kafası öndeydi. sonuçta karşısındaki galatasaray ve iyi oyuncular var dolayısıyla da oyuncuların ürküyor. tabi biz gereken motivasyonu yaptık.
  samet aybaba
  bu adam süper lig seviyesinde teknik direktörlük yapıyor. ben daha ne diyeyim?
 • 34463
  "ilk yarının izahı zor. kötü oynadık, geriye düştük ama ilk yarının sonundaki gol bizi maça daha çok bağladı. ikinci yarı daha iyi oynadık. bursa'da 3 gol bulup, 3-2 kazanmak kolay değil. futbol sahada oynanan bir oyun. iyiyseniz, kazanırsınız. bugüne kadar hak etmediğimiz bir şey istemedik. ilk yarı kötü, ikinci yarı oynadık. puan sıralamasına bakmadan sezon sonuna kadar kazanırsak, nereye geleceğimizi herkes çok iyi biliyor. o inancımı kaybetmedim, oyuncularım da kaybetmedi. inşallah öyle devam ederiz. arada oynayanları ve oynamayanları analiz edeceğiz. aranın sonuna kadar daha iyi işler yapılması adına hazır olacağız.

  bursaspor kaybettiği maçların bir çoğunda iyi oynadı. hiç beklemediğimiz şekilde galatasaray 2-0 geriye düştü. üçten sonra dördü de atabilirdik ve rahatlayabilirdik. kritik maçları oynamak kolay değil ama kazanmasını bildik.

  emre taşdemir'i aldığımız zaman bir hayli papara yedik. sakat oyuncuyu alıyorsunuz denildi. bizi bilen galatasaraylılar bir durun, hoca almışsa bir bildiği vardır dediler. bunları diyenler bir özür dilese... ama onu da yapmıyorlar. galatasaray, emre taşdemir'i sıfıra aldı, o çocuk da ağzını açıp bir şey istemedi. %50, %60'ı ile oynuyor. her çıkışı sakatlığıyla ilgili değil, fiziksel ve kondisyon eksikliğiyle alakalı. elinden geleni yapıyor, allah da ona yardım etti. galatasaray da bir türk oyuncu kazanmış oldu."

  fatih terim
  17 mart 2019 bursaspor galatasaray maçı sonrası
 • 34466
  "bu pazar 2 şampiyon adayının maçlarını izledim. başakşehir gerçekten çok çok iyi oynayıp elinden gelen her şeyi yaptığı maçta 2 puan yitirdi. sadece visca'nın rahatlıkla hat-trick yapabileceği kadar çok pozisyon buldular. ceza alanında topla buluşma sayıları da 61.. bu inanılmaz rakamlara karşın 1 puanı son saniye penaltısı ile kazandılar. hemen söyleyeyim, bence penaltı kararı doğruydu.

  2 puan yitiren başakşehir'in ardından g.saray'ın iştahının artacağını tahmin etmiştik ama tersine bir başlangıç seyrettim. g.saray silik ve donuk oynuyordu. bursa ilk atağında muslera'ya takıldı ama ikincide golü buldu. saivet'in nefis golü pozisyon dışı beceri golüydü. devrenin son saniyesinde badou'nun golü gelmese g.saray maçı çeviremeyebilirdi. 2. yarı ise ligin 2. devresinden bu yana takımı taşıyan belhanda-feghouli ikilisi başrole çıktılar. feghouli takımın en yetenekli ismi. bu kalitesini form olarak yansıttığında takımı adına fark yaratan isim oluyor. nitekim attığı mükemmel golle g.saray'ı yeniden şampiyonluk potasına iyiden iyiye soktu.

  g.saray'ın duble yapacağını söyleyen bir yorumcuyum. başakşehir gerçekten iyi oynuyor. rakipleri g.saray değil de beşiktaş ya da f.bahçe olsa "şampiyon olurlar" derdim. ancak son düzlüğü iyi koşan bir rakipleri var. bu haftaki cezası nedeniyle oynayamayan emre için tam 1 aylık tatil imkanı oldu. belözoğlu kalan 8 haftada liderliğini sergilerse takımını taşır. avcı'nın da artık arda'nın ne uzar ne kısalır bir futbolcu olduğunu görmesi gerek. ligin 2. yarısına etkili başlasa da bu oyuncuda kendini verme sorunu var. elia'nın ve muhakkak adebayor'un kazanılması gerek.

  g.saray ise 3 haftalık araya moralli girdi. son 8 haftalık dönemde ise etkin medyasını ve lobi gücünü nasıl kullandığını göreceğiz. biz futbolseverleri şahane bir 8 hafta bekliyor.

  son notum da bursa'ya. bu kadro ile ligde kalırlarsa büyük iş yapmış olurlar".

  serdar ali çelikler*
 • 34467
  "galatasaray için karşılaşmanın önemi maçtan önce tescillenmişti. lider başakşehir’in puan kaybı ile önemli fırsat yakalanmıştı. fakat maçın başlangıcı ve ilk yarıdaki görüntü tamamen tersti. bursapor düşme hattında ve istekli olması gayet doğal. ama şampiyonluğa oynayan rakibi puan kaybetmiş bir takımın bu kadar umursamaz, bu kadar kötü, bu kadar ruhsuz oynaması akıl alır gibi değil. galatasaray, muslera ve ndiaye’yi çıkarırsak, ilk 45 dakikada yılın en kötü oyununu oynadı tüm takım olarak. inanılmaz kötü bir orta saha, her topu kaybeden bir onyekuru, ‘olmasa daha iyi’ dedirten diagne, rakibi yedek kulübesindeki arkadaşlarından daha iyi seyreden feghouli ve belhanda; yusuf karşısında çaresiz kalan, pas hataları yapan marcao ve luyindama, rakibin pas trafiğini ve golü izleyen donk. bir takımın ilk yarısını bu kadar kötü oynadığı bir maçı tek farkla geride kapatması bile şans. kısaca kâbus gibi bir ilk yarıydı. devre arasında takımın fay hattı ile oynayan fatih terim’in hamleleri sonrası üzerilerindeki tozları alınan ve silkelenen galatasaraylı oyuncular normale döndü. fabrika ayarlarına dönen onyekuru, devre arası güncellenen belhanda, dağınık görüntüden kurtulan luyindama ve marcao ile cezayir menekşesi gibi açan feghouli, savaşan sahin ndiaye ile maçı çevirildi. her ne olursa olsun, 2 farklı geriden gelmek bu dönemde kolay değil.
  son virajda olacak şey değil
  galatasaray’ın ön tarafında oynayan oyuncular, rakibe teslim olmadığı ve istekleri iyi olduğu sürece gol atamamaları imkansız. diagne problemini çözmek şampiyonluk düğümünü çözmek demek. galatasaray haftalardır kenar ve orta saha oyuncuları ile kazanıyor. bu istatistik, bir takımı şampiyon yapan kriterdir. fakat, öndeki oyuncu hem skor üretmede hem de oyun organizasyonunda yoksa problem var demektir. g.saray, ligin son virajında en çok katkı görmesi gereken oyuncuyu sırtında taşımak zorunda kalıyor.
  hakan ünsal*
 • 34468
  “bizim için çok zor bir maç oldu. çok önemli bir maçtı. kazandığımızdan dolayı mutluyuz. özellikle ikinci yarı çok önemli karakter ortaya koyduk. milli araya girmeden aldığımız bu galibiyet bizim için önemliydi. tüm takım arkadaşlarıma ve tüm çalışanlara teşekkür ediyorum ve bu galibiyeti armağan ediyorum.”

  papa alioune ndiaye

  17 mart 2019 bursaspor galatasaray maçı
 • 34469
  “çok önemli bir üç puan aldık, çok çok mutluyum. ilk yarı kötü oynadık diyemeyiz ama istediğimiz oyunu sahaya koyamadık. ilk yarıdan sonra içeriye girdiğimizde hocamız bize verdiği taktikler ve direktiflerle bu performansın yeterli olmayacağını söyledi. galip gelmemiz için bu performansımızın üzerine koymamız gerektiğini söyledi. hem hocamıza hem de yardımcılarına, bütün ekibe teşekkür etmek istiyorum. bizi ikinci yarıya en iyi şekilde hazırlayan herkese teşekkür etmek istiyorum. biz de ikinci yarı gereğini yaptık, son 45 dakikada gayet güzel futbol oynadık ve güzel bir galibiyet aldık. bütün takım arkadaşlarıma son dakikaya kadar gösterdikleri özveri ve mücadeleden dolayı teşekkür ediyorum. onları tebrik ediyorum, bu şekilde devam etmemiz gerekiyor. şimdi bir milli takım arası var, en iyi şekilde hazırlanıp kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz.

  maçın kırılma anı olarak ndiaye’nin golünü söyleyebiliriz. 2-0 gerideyken ilk yarının sonunda attığımız gol bize ikinci yarı öncesi güç ve motivasyon verdi.”

  henry onyekuru
  17 mart 2019 bursaspor galatasaray maçı
 • 34470
  “öncelikle bütün takım arkadaşlarımı tebrik etmek istiyorum. son dakikaya kadar inanılmaz mücadele eden bir galatasaray vardı. tabii ki kolay değil 2-0’dan geri dönmek. var sisteminin de bize bu maçta mutlaka yardımı oldu. 3-2’den sonra sahanın her yerinde 3 puanı savunan galatasaray vardı. bu tür maçlarda geri gelmek kolay değildir. mücadele gücü; hırsı, isteği, o ruhu ortaya koyabilmekti. bugün tüm takım arkadaşlarımla beraber son saniyeye kadar o hırsı, o isteği ortaya koyduğumuz için çok mutluyuz. sevdiğim, tabiri caizse aşık olduğum kulüpte 1 sene daha oynayacağım. bu çok büyük bir başarı. benim için çok büyük bir mutluluk. ümit ediyorum ki bu sene ve seneye de önemli başarılara imza atarım.”

  ryan donk
  17 mart 2019 bursaspor galatasaray maçı
 • 34471
  “bizim için çok önemli bir maçtı. rakibimizin de puan kaybı vardı o yüzden bugün kesinlikle üç puan almak istiyorduk. ilk yarıya bakıldığında alışılmış oyunun çok uzağındaydık. maçta gösterdiğimiz oyun anlayışı ve davranış olarak eskisinden daha uzaktık. 2-0 geriye düştük, bir tane kontra ataktan yediğimiz gol vardı. ilk 45 dakika bitiminde soyunma odasına girdiğimizde konuştuğumuz şey davranışımızı ve oyuna yaklaşımımızı değiştirmemiz gerektiğiydi. çünkü herkesin alıştığı galatasaray bu değildi. çok kötü oynamıyorduk, iyi de oynamıyorduk ama o davranışı değiştirdiğimiz zaman pozisyonlara da girdik. top da bizde kalıyordu. devre arasında soyunma odasında ne konuştuysak ikinci yarı sahada sergileme fırsatı bulduk. top daha çok bizde kaldı, daha fazla pozisyona girdik. çok anlamlı çok güzel bir galibiyete imza attık.

  10 tane gol pozisyonu da kurtarabilirsiniz, 10 tane hata da yapabilirsiniz. bu sadece kalecilikte değil, her sektörde böyle. hepimiz insanız, hatalar da oluyor iyi zamanlar da oluyor kötü zamanlar da oluyor. benim her zaman amacım takımıma yardımcı olabilmek, takımıma el verebilmek. bu şekilde olduğu zaman ben daha da mutlu oluyorum. gece uyuduğumda daha rahat uyuyorum. bugün de güzel bir maç oldu. şu anda şampiyonluk şansımız devam ediyor. rakibimizin arkasından emin adımlarla devam ediyoruz. zaman ne gösterir bilemeyiz. çok zor maçlarımız var, rakibimizin de çok zor maçları var. hedefimiz tabii ki sonuna kadar galatasaray’a yakışan şekilde mücadele etmek. galatasaray hep mücadele eden taraf olmalı, galatasaray hep önde giden taraf olmalı. biz de bunu yapmaya çalışıyoruz. şampiyon oluruz ya da olamayız, en azından sezon sonunda alnımız dik bir şekilde sezonu bitirmek istiyoruz.”

  fernando muslera
  17 mart 2019 bursaspor galatasaray maçı
 • 34473
  "* ...hayatımda daha önce hiç görmediğim şeyleri gördüm. imbula biri ona pas atmadı diye kendini oyundan çıkardı. gördüklerime inanamıyordum. sezon öncesi hazırlık maçıydı, yemin ederim. rekor transfer, 20 milyon muydu neydi?

  ceza sahası çizgisinde mi ne, charlie adam topu sürdü ve topu kesmedi, imbula kollarını havaya kaldırıp kulübeye doğru yürümeye başladı. mesafe uzun olduğu için öylesine yürüyor sandık, ona bakmıyorduk ama bir baktık taç çizgisinde, bir şey söylemiyor. sakatlık filan var herhalde diye düşündük. sonra kulübede fransızca küfür etmeye başladı, etrafa bir şeyler fırlatıyordu ama hala kimse ne olduğunu anlamadı. sonra oyuna başkası girdi.

  10 dakika sonra tekrar oynamaya karar verdi. rezalet burada. oyuna girdi ve yerine giren çocuğu oyundan aldılar. teknik direktörsen * buna izin verecek misin? oyundan ya hiç çıkmayacak ya da çıkıyorsa onu bir daha sahada görmeyeceksin.

  özetle böyleydi. kendini oyundan çıkardı, sonra kendini yine oyuna dahil etti. ve kimse ona bir şey demedi, 10 dakikadır oynayan zavallı çocuğu oyundan aldılar. gülmekle ağlamak arasında kaldım çünkü gördüklerime inanamıyordum."

  glen johnson
 • 34474
  “bu memleketin topraklarında kanlarını döken kahramanlar!
  burada, dost bir vatanın toprağındasınız.
  huzur ve sükun içinde uyuyunuz. sizler, mehmetçiklerle yanyana koyun koyunasınız.

  uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar!
  gözyaşlarınızı dindiriniz. evlatlarınız bizim bağrımızdadır.
  huzur içindedirler ve rahat uyuyacaklardır.
  onlar bu topraklarda canlarını verdikten sonra, artık bizim evlatlarımız olmuşlardır.”

  mustafa kemal atatürk
 • 34475
  cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan: "başakşehir de bursaspor gibi bu sezon şampiyon olursa bu bir devrimdir. illa on binlerin, milyonların değil izlediği takımlar değil. binlerin izlediği takımlar da şampiyon olabiliyormuş."

  "takımlarına milyon dolarlar harcıyorlar ama şampiyon olamıyorlar. başakşehir’i çok cüzi rakamlara kurdum sonucu görüyorsunuz."

  allah'ım sen mevzuyu biliyorsun. amin.