• 32926
  "sportif, mali ve idari olarak gelişimimizi sürdürdüğümüz süreçte bariz hakem hatalarına karşı gösterdiğimiz demokratik tepkilerin devamında federasyon kurulları tarafından ardı arkası kesilmeyen cezalara maruz bırakıldık. bu noktada; her attığımız adım öncesinde hem galatasaray’ın akil insanlarıyla hem de yönetimimiz içinde gereken değerlendirmeleri yaptık. haklı olarak gösterdiğimiz reaksiyonların, zamanlaması ve içeriği konusunda en küçük ayrıntıyı dahi göz önünde tuttuk.

  asıl olarak bu süreç, bizlere şunu göstermiştir: mali yapısı daha da güçlenen galatasaray, bu ülkenin en büyük sivil toplum kuruluşudur. insanlık tarihinin çok da sevimli olmayan geleneklerinden, meyve veren ağacın taşlandığı gerçeğinden de hareket ederek, açıklamalarımızı dahi belli bir kalıba sıkıştırma suretiyle değersizleştirme çabalarına kadar, her şeyin “galatasaray’ın nasıl önünü keseriz?” önermesinde saklı olduğunun farkındayız."

  g.saray pusu kültürünün esiri olmaz
  "113 yılı aşkın süredir, bu toprakların en değerli kurumu olan ve ülke sınırlarından dışarı çıkıldığı anda bu vatana dair akla gelen birkaç kavramdan biri olan “galatasaray” ne pusu kültürünün esareti olacak kadar güçsüzdür ne de esecek bir yelin kaldırdığı tozdan etkilenecektir.

  şu iyi bilinmelidir ki; bizler genel kurulumuzun bizlere verdiği yetki doğrultusunda ve galatasaraylılığın gereği olarak en başından bu yana hassasiyetle, camiamızın haklarını en doğru yolla savunmaktayız. attığımız her adımın farkında olarak ilerlemekteyiz. kendimizi savunmaktan da öte, gerçekleri göz önüne sermenin peşindeyiz. bize yardımcı olacak olan tek şey şu aşamada gerçeklerdir. stefan zweig muhteşem eseri satranç’ta yeryüzündeki en büyük kötülükleri tasvir ederken tüm olumsuzlukların kaynağının, sadece vahşet ve kötü niyet olmadığından dem vurur ve kişilerin kendi içindeki yenemedikleri zayıflıkları olduğunu söyler.

  galatasaray karşısındayken, yarışma duygusu içinde daha başarılı olma kaygısına anlam verebiliriz. fakat bu kaygı ile yaşayanlar, kendi içlerinde yenemedikleri zayıflıklarını örtmenin yolunun, “en tepedekini nasıl durdururuz” sorusunun peşine düşerek gerçekleşeceğine inanmaktadırlar."

  güzel günler uzakta değil
  "zor, her zaman olduğu gibi bir kez daha oyunu bozacaktır. bugün onların karşısında mali yapısıyla da yükselişe geçmiş bir galatasaray vardır. zor koşullar altındaki bir ekonomik süreçte, kaynakların doğru kullanımı ile göreve geldiğimiz günden bu yana 7 milyon tl artı veren finansal yapıya ulaştık. galatasaray’ın finansal büyüklüğü karşısında bu rasyonun yeterli olmadığı düşünülebilir. lakin bu süreç; yıllardır geleceğe ertelediğimiz iyi günlerin çok da uzakta olmadığı gerçeğini gözler önüne sermektedir.

  son olarak belirtmek isterim ki, ekonomisi daha sağlıklı duruma gelmekte olan galatasaray sadece türkiye’de yakalayacağı başarılarla yetinemez. her zaman ifade ettiğim gibi tarihimizden aldığımız ilham bizi avrupa’da kazanılacak başarılarla müttefik kılmıştır. o yüzden galatasaray’ın hedefi, sadece yerel lig mücadelesi değil, avrupa’da başarılı olmaktır. bu noktada camiamızdan ve taraftarımızdan isteğim, her alanda mücadele eden sporcularımıza her zamankinden daha çok destek olma gerekliliğidir. bir kez daha, bu arma ve bu renkler altında kenetlenerek başaracağız. çünkü biz galatasaray’ız.”

  mustafa cengiz
  galatasaray dergisi (aralık 2018)
 • 32939
  galatasaray'ın kurasından memnunum. bu kadro ile benfica, şampiyonlar ligi'nde geçen sezon 0 puan çekti. bu sezon da sadece aek'yı yendi. kendi liglerinde de 4. sıradalar. benfica çok büyük bir kulüp. gelenekleri olan bir takım. avrupa'da 10 kez final oynamış bir ekip. müthiş bir stadı var. onları kenara bırakıyorum. son 2 senedeki kadrosu aynı.

  yetenekleri oyuncuları tabii ki var. ancak benfica, galatasaray'ın oynadığı porto'dan daha iyi bir takım değil. tam kadro bir galatasaray, forvet transferi yapacak bir galatasaray, benfica turunu geçer. ancak portekiz'deki maçlar her zaman zordur."

  güntekin onay

  (bkz: 17 aralık 2018 uefa avrupa ligi kura çekimi)
 • 32940
  "benfica eşleşmesi güzel bir kura oldu. inşallah bu turdan çıkacağız. galatasaray, kupaların takımı. bu kuradan yüzümüzün akıyla çıkacağımızdan eminim."

  transfer ile ilgili olarak,

  "yönetim olarak sportif başarı için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. yönetim olarak her şeyi yapmaya çalışıyoruz. galatasaray taraftarının özlediği başarılar gelecek"

  başkan yardımcısı yusuf günay
 • 32941
  "beşiktaş karşılaşmasında ne yazık ki iki puan kaybetmiş bulunuyoruz. bu puan kaybında maçın hakemi halil umut meler ve var hakemlerinin de payı olduğunu düşünüyoruz.

  rodallega’nın pozisyonu net penaltı. maçın hakemi, var odasından pozisyonun penaltı olup olmadığı yönündeki uyarıyı bekliyor. ’penaltı değil’ denilince oyunu başlatıyor. gidip izleme gereği bile duymuyor. adriano ve caner’in pozisyonları dünyanın her yerinde kesinlikle kırmızı karttır. adriano’ya kart bile verilmezken, caner’in pozisyonu sarı kartla geçiştiriliyor. yediğimiz ikinci golden önceki pozisyonda ise faul var. hakemlerimizin bunları görmemesi gerçekten şaşırtıcı. eğer bu tip kritik pozisyonlarda da devreye girmeyecekse, var neden var?

  adriano’nun yaptığı faul sonrasında vahid amiri’nin ayağının iki yerinde delik oluştu. caner’in abdülkadir’e faulü sonrasında ise oyuncumuzun burnunun üstünde açılma oldu. soyunma odasında dikiş atıldı. sosa ve zargo’nun çekilecek mr sonrasında durumları netleşecek.

  bu sezon bir başka maçta böyle bir uzatma verildi mi bilmiyorum, hatırlamıyorum. belki de sezonun en tempolu, topun en çok saha içinde kaldığı maçta 7 dakika uzatma vermek neyin nesi? sadece bir kez var’a gidilen karşılaşmada 7 dakika uzatma verilmesine çok şaşırdık. bizim gibi futbol kamuoyu da şaşırdı.''

  16 aralık 2018 beşiktaş trabzonspor maçının ardından trabzonspor futbol şube sorumlusu haluk şahin

  beter olun. 28 kasım 2018 kulüpler birliği vakfı açıklamasına imza atmayı biliyordunuz.
 • 32944
  ali koç: gerekirse avrupa'ya gitmemeyi göze alıp gelecek sezonda şampiyon olacak kadroyu devre arasında kurmak istiyoruz.

  “maksadımız ingilizler gibi toplu bir halde oynamak, bir renge ve bir isme malik olmak ve türk olmayan takımları yenmektir.“ -ali sami yen

  ah başkanım ah, şu çakma vizyonistler birazcık seni anlayabilseydi... rahat ve huzurlu uyu.
 • 32945
  "evet fikir değiştirdik. o an doğru olan oydu. ersun hoca planlarımızda yoktu. niye yoktu? medyada bir kampanya yapıldığını düşündük. neden yabancı hoca istediğimi söyleyeyim. ne yazık ki spor medyamız spora katma değer yaratmaktan ziyade, daha çok olumsuzluğu öne çıkaran, 5-6 kişinin kurguladığı bir dünyada sevdiğini parlatan, sevmediğini yıpratan bir dünyada olduğu için ben yabancı hocayı tercih etmiştim.hocamla (ersun yanal'la) her şeyi konuştuk, bizi tatmin etti. hata yaptıysak hata yaptık ama şimdi yeni bir başlangıç yaptık. çok kötü gidiyorduk. bütün alternatifleri irdeledik ve türk liginin dna'sını bilen, fb'lilik ruhunu aşılayabilecek, psikolojik açıdan da en fazla etki yapacak birini düşündüğümüz zaman ersun hoca'dan başkası çıkmazdı "

  ali koç
 • 32946
  "ffp çerçevesinde bizim harcayacağımız 11.9 milyon euro var. hocamız gelmeden önce transfer konusunda planlamamız vardı. bunların bir kısmı satın alma ve kiralamaydı. bize en çok uyan model 18 ay kiralama sonrasında satın alma opsiyonlu transferdi. ağzımızla kuş tutsak bile ffp kurallarına uyamayacağız. 60 milyon euro kar etmemiz lazım."
  ali koç

  sorarlarsa galatasaray battı dersiniz.
 • 32949
  “birçok pozisyona girdiğimiz bir maçtı. eğer bu pozisyonları değerlendirebilsek farklı bir maç olabilirdi. 1-0’ı geç bulduk. 1-1’den sonra maç biraz heyecanlandı ama skoru korumasını bildik. genç oyuncularımıza teşekkür ediyorum, iyi mücadele sergilediler. yunus’a ayrı bir parantez açmak istiyorum, onu da tebrik ediyorum. yunus gol attığı için biz de çok mutlu olduk. keçiörengücü hiçbir zaman oyunu çirkinleştirmedi. bizimle beraber top oynamaya ve hücum futbolu oynamaya çalıştı. onları tebrik ediyorum.

  mustafa ve ali yavuz bizimle beraber antrenmanlara da çıkıyorlar. mustafa daha çok genç bir oyuncu, henüz 16 yaşında. onun önünde çok uzun bir yol var. ali yavuz’un da önünde çok uzun bir yol var. celil, yunus gibi genç oyuncularımız sürekli a takım ile beraber çalışıyorlar. herkes fırsatını bulacaktır, herkes forma şansı bulacaktır. oyuncularımızın da bu fırsatları en iyi şekilde değerlendireceğine inanıyorum.

  biz içeride dışarıda her maça kazanmak için çıkıyoruz. sonuçta 1-1 berabere kaldık, pozisyonları değerlendirebilseydik çok daha farklı bir maç olabilirdi. biz her zaman sahaya 3 puan için çıkıyoruz. bu maç berabere bitti ama sonuç olarak tur atladık, önemli olan da buydu.”

  ümit davala
App Store'dan indirin Google Play'den alın