• 2901
  size bir sır vereyim: sosyal medyaya ve taraftarın görüşlerine o kadar değer veriyorlar ki, eğer fatih terim'le bir şekilde yollar ayrılırsa onun yerine gerçekten yenilikçi bir teknik direktörün gelmesi ve sistem kurulması için bir ihtimal varsa o da kendileridir çünkü taraftar kimi isterse onu getirecekler. fatih terim giderse galatasaray'ın kaderi galatasaray taraftarının ellerinde olacak. takımın başına ya "yeni igor tudor" gelecek, ya "yeni jürgen klopp". bu iyi mi kötü mü siz karar verin.

  edit: en ofsayt entry'lerime girmiş. ilginç...
 • 2902
  kendilerini sevmeyen galatasaray taraftarı görmedim. doğru yolda olduklarını düşünüyorum.

  galatasaray yönetimi, yeri geldiğinde kendi kararlarını alabilecek iradeye ve güce sahip olmalı. yoksa işler çığırından çıkar. bülent korkmaz'ı kadro dışı bırakacak iradeye nasıl fatih terim zamanında sahip ise çünkü takımın teknik direktörü ve yetkiye sahiptir... galatasaray başkanı da yeri geldiğinde uygun bir dille takımın efsanesi olsa bile teknik direktörü uyarabilir. çok çok normal ve olağan bir durum ki olabilecek en nazik şekilde her durumu idare etmiştir bu yönetim. futbol dünyasında yönetimi güçlü olmayan bir kulüp çok zorlanır. bunu en iyi bileceklerden biri fatih terim'dir. ben fatih terim'in mustafa cengiz yönetimini öyle veya böyle sevdiğini düşünüyorum. insan sevmediği bir çalışma ortamında 1 dakika kalmaz. hatırla ve sözle olacak işler değil bunlar. çünkü sevgi ve saygının olmadığı yerlerde, kurumlarda, kulüplerde ve ortamlarda başarının olmayacağını bilir. eğer fatih terim, bu yönetimle devam ediyorsa mutlaka başarılı olacağını düşünüyordur ve bu da aslında çok da memnuniyetsiz olmadığını gösteriyor. bir kaç ufak konuya sinirlenmiş olabilir ama hayatta bunlar var. bu tecrübedeki insanlar orta yolu bulmalı ki bence bulacaklardır.

  (bkz: 2019-2020 sezonu)
 • 2903
  galatasaray spor kulübünün şansı olduğuna inandığım yönetimdir. dik duruşları,galatasaray'ın hakkını sonuna kadar savunmaları,ekonomik olarak mümkün olan(hataları olsa da) en iyi hamleleri yapmaları ve bu zamana kadar futbolda hocayla uyumlu bir biçimde başarılı olmaları bu örnek göstermenin sebepleridir. fakat son günlerde karşılıklı olarak yapılan konuşmalarla tüm camianın sinerjisini hem kendileri hem de hoca yerle bir etmiştir. genelde bu kadar iyiyken böyle krizleri doğurması da zaten kulübümüzün şahsına uygun bir davranış olarak ortada durmaktadır. arda olayında sonuna kadar haklı olmalarına rağmen son toplantıyı yapmalarını onaylayamıyorum,ama yapıldı. ne olacak şimdi? bu takım nasıl şampiyon olacak?transferler için teknik heyet kiminle iatişare edecek,çünkü görüldü ki başkan yardımcıları da yönetimden ayrı tavır sergilemiyor. bu durumun sonunda, sırf bu inatlaşmalar ve bundan sonra gelmesi muhtemel başarısız sonuçlar sonrasında hali hazırda ellerini ovuşturan eski zihniyetlilerin ibra konusunda kulübe sıkıntı çıkartmayacağını kim garanti edecek?ibra olunmazsa yönetim değişikliği sonucunda yeniden eski zihniyetli insanların kulübü idare etmeyeceğini nereden bileceğiz?bu soruların cevabını kim verebilir?o yüzden bir şey söylemek istiyorum. zaten kulübün bu borç sarmalından çıkması çok zor gözüküyor ve sonu belli bir yola doğru gidiyoruz,bence şimdiden bunun altyapısını hazırlamalıdır bu yönetim ve kulübün geleceğini kurtarmalıdır.sahipsiz veya herkesin sahibiyim dediği bir şirket sürekli kötü idare edilebilir ama takdir edersiniz ki sahipli bir şirkette bunu yapamazsınız.uzun yazdım ama biraz kısaltayım,artık dünkü olaydan sonra bu yönetime kişisel tavsiyem galatasaray'ın bugününü değil geleceğini planlamak,hem de şimdiden.yoksa o geleceğimizi de bırakmayabilir bize bazıları.allah yardımcımız olsun,zor zanaat galatasaraylı olmak ama insan yüreğine söz geçirebiliyor mu ki?