• resmi sitesinde(http://www.mustafaceceli.com) "10 ağustos 2012 cuma akşamı saat 22.00′da gs tv’de buluşalım." diye belirtmiştir.

  mustafa ceceli'yi tanıtmak istersek; http://c1208.hizliresim.com/10/8/bngzw.jpg
  2 kasım1980 ankara, keçiören doğumludur. ankara'nın önde gelen ceceli ailesindendir. küçüklüğünden beri müziğe merakı ailesi tarafından da farkedilmiştir. ankara üniversitesi veteriner hekimliği bölümünü 3.sınıfta yarım bırakıp yeditepe üniversitesi işletme bölümünü 7 yılda bitirmiştir. aranjör ve yorumculuğunun yanında oyunculuk kariyeri de olmuştur. evlidir ve 'arın' adında bir de oğlu vardır. sinan adındaki erkek kardeşi mustafa'nın orkestrasında yer almaktadır ve birbirlerine çok benzemektedirler. hatta bazı konserlerde sahnede ikisi çok karıştırılmaktadır.

  sanatçılar arasında ceceli'nin sezen aksu tarafından dile getirilen lakabı 'hacı'dır. nedeni de dinle ilgili yakından ilgilenmesi ve zamanında hacca gitmiş olmasıdır. mustafa çok uzun süre boyunca sezen aksunun sahnelerinde de görev almıştır, albümlerini de düzenlemiştir. ceceli'nin ilk sahnede şarkı söyleme olayı sezen aksu'nun ortaya ittirmesiyle olmuştur, ceceli bu ilk seferinde ilk olarak şarkıya girememiş sonrasında şarkıyı gözleri kapalı olarak seslendirmiştir. mustafa ceceli sezen'in ısrarı üzerine 'unutamam' şarkısını ilk olarak demo olarak okumuştur. etrafındaki herkesi sesiyle mest eden ceceli'nin sezen aksu tarafından bunu seslendirmesi istenmiştir. fakat daha sonra daha iyi bir kalitede söyleyemediği için albüme de bu ilk demo hali konmuştur. ayrıca konserlerinde de seslendirmekten bu yüzden kaçınırmış.

  günümüzde 3 tane albümü bulunmaktadır. bunlardan biri kendi adını taşıyordur, biri remix albümdür, diğeri de "es" adlı albümüdür. kendi adını taşıdığı ilk albümünü oruçluyken seslendirmiştir. seslendirdiği şarkıların büyük bir çoğunluğu sezen aksu'ya aittir. bunun yanında son albümünde nil karaibrahimgil, ravi incigöz, soner sarıkabadayı gibi sanatçıların sözleri de vardır.

  aranjörlük işinde ise herkesçe çok tutulan işler yapmaktadır. tarkan, ajda pekkan, emre aydın, sertap erener, sıla, murat boz, emre altuğ, aşkın nur yengi gibi sanatçılarla çalışmıştır. bunun yanında enbe orkestrası'yla düet çalışmaları olmuştur.

  mustafa 'unutamam' şakısıyla 35. altın kelebek “en iyi çıkış yapan solist’’ ve power türk video müzik ödülleri “en iyi çıkış yapan video klip” ödüllerini aldı. daha sonra 16.kral tv müzik ödülleri gecesinde ‘’en iyi erkek sanatçı’’ ve ‘’en iyi albüm’’ ödüllerinin sahibi oldu. 37. altın kelebek ödüleleri gecesinde ‘’en iyi çıkış yapan sanatçı’’ ödülüne layık görüldü.

  ayrıca mustafa bir çok müzik aleti çalabilmektedir. en çok sevdikleri piyano ve klavyedir. konserlerinde şarkılarının yavaş ve romantikliğinin aksine hiç yerinde durmayan sürekli hareket halinde olan bir ceceli vardır. çok dinamiktir ve izleyicilerini çok eğlendirmektedir. konser takvimi çok yoğun olan sanatçılardandır. üniversite şenliklerine çok değer veren ünlü hiçbir ili birbirinden ayırmazken ankara'ya yılda 2-3 defa gelmektedir.

  din ve bilimi bir arada takip etmeyi seven ve böyle olması gerektiğini düşünen ceceli islamiyet'e yaklaşımıyla da bir çok insanın sevgisini almaktadır. her türlü sosyal ve sanal alemde yerini alan ve hayranlarıyla içli dışlı olmayı seven biridir.

  özellikle dini konudaki modern ve felsefi yaklaşımları da beni çok etkilemektedir. sesine ve hayat tarzına saygı duyguğum ve bu kadar çok değer verdiğim neredeyse tek sanatçıdır. bu yüzden çok yakından takip etmekteyimdir.

  e daha ne diyelim adam bir de galatasaraylı. bir absürt nokta mustafa ceceli'nin annesi ve eşi ona her fb-gs maçından sonra fener forması giydiriyormuş.

  tasavvufi düşüncelerini dile getirdiği bir kaç video; http://www.youtube.com/watch?v=fj1_0groaOo http://www.youtube.com/watch?v=8rGzBrMFBkE