• 4
  kendisini tanımam etmem. ama belli konularda yazdıkları kendini anlatıyor. yine de önyargılı olmak istemiyorum. buradaki yazarların çoğu senin fikrinin karşıtı. senin yazmana bir şey demiyorlarsa onların sana verdiği oy hoşuna gitmeyince mağdurum ayağına yatmayacaksın. fikirlerinin ardında duramayacaksan git inci sözlükte veya farklı forumlarda yaz. bu arada ben de senin #2148917 girdindeki fikre karşıyım.
 • 10
  açılım sürecinde bu hassasiyeti gösterdi mi acaba bizim gösterdiğimiz? biz o gün ne dediysek bugün de aynı tepkiyi koyuyoruz ama şimdi kendileri yerli ve milli oldu biz vatan haini olduk.

  siyasi değişimler ile fikirleri değişen yazarlardandır. yarın reisleri oy için kürt açılımı yapınca yine analar ağlamasına başlar.
  eskiden de teröristti bizim için deniz naki şimdi de. biz de değişim olmaz.
 • 11
  kendisinin listelediği insanlar içindeyim ama içinde olmamdan çok yaptığı listelemeden rahatsız oldum. bir entry ile insanları terörist kalıbına sokup devam etmiş kendisi. yaptığı şey rahatsız edicidir. boğazımıza kadar politize olduğumuz bir ortamda ortak sevgi ve amaç ile buraya giriyoruz. normalde yan yana bulunmayacağımız insanlarla sohbet ediyoruz. ha çok rahatsız olduysak da engelleyip hayatımıza devam ediyoruz. sevgili muhammet ben senin arkadaşın değilim, senin gibi düşünmek zorunda da değilim. profiline girdim evet oyu vermişsin bana göre de bu ülkemizi çok geriye götüren bir şey idi ne yapayım senin entrylerini ifşalayıp "böyle aptallarla birlikte olmak istemiyorum" mu diyeyim?
 • 13
  zamanında evet demeyenlere terörist muammelesi yapmış yazar. şimdi de ifşa ve nefret söylemlerine başlamış. sorsan sözlükte siyaset yapılmasına karşıdır.

  herkes kendi fikrini belirtebilmelidir. bu hak anayasamız tarafından korunmaktadır. nefret söylemleri ve hainlikle suçladiği yazarlar ne bölücülük yapmiş ne de herhangi bir tahrikte bulunmuşlardır. sadece fikir veya yorum yapmışlar. buda herkesin hakkidir. katılırsın katılmazsin o ayrı birşey. ama sizden olmayan herkese, eğer yasal olarak bir suç işlenmedi ise, sadece fikrinden dolayi terörist ve hain demek, yanlışdir ve bana göre nefret söylemi sebebiyle uçurulma sebebidir.
 • 14
  apo, onun takipçileri, deniz naki cigeri beş para etmez insanlardır. kendisinden bir de çözüm süreci boyunca oy verdiği siyasilerin apo hakkında ki açıklamarını da dizmesini bekliyorum.

  sana gelecek olursak;

  korkuyorum birader. evet senin gibilerinden aslında korkak bir adam filan da değilimdir. bağcılarda büyüdüm. hasımlarımın beni okulun önünde, evimin önünde, sokağımın başında beklediği günlerde bile sizden korktuğum kadar korkmuyordum. onlarla savaşacak gücüm, çevrem vardı çünkü. ama sizinle yok lan. en ufak bir fişlmeinize bakar çünkü bütün olay. derdini bile anlatamadan hapiste bulursun kendini. cidden sizden korkulur.

  eminim o entry'i yazarken şu mevzulardan ilham almıştır;

  http://www.mynet.com/...i-koydular-3427430-1

  http://www.sozcu.com.tr/...rda-bulundu-2191046/

  arkadaşların ıp adreslerini aldın mı ?
 • 15
  zamaninda, bu bir ifsa degildir dedikten bir satir sonra insanlari ifsalayan sözlük elemani.

  ifsa'nin da ne demek oldugunu bilmiyor zagaaaarrr..

  edit: kendisinin varligi vatanseverligin ayaga düstügünün kanitidir.

  edit2: hani ise yaramayacagini biliyorum ama bir baska vatan haininin* siirini de duvarina asayim söyle. bakar bakar kimin vatansever oldugunu anlar bu genc kardesimiz.* *

  https://youtu.be/xrY2RW30zMY
 • 17
  "bu bir ifşa değildir" diyerek aslında yaptığı şeyin ifşa olduğunu çok iyi bildiğini gösteren, hakkında aslında tek kelime edilmesi bile gerekmeyen fişçi, ifşacı bir zat.

  bunlar düşmansız yaşayamazlar çünkü varlıklarını kendi kişisel, insani, entelektüel vs birikimlerine değil, karşılarında düşman belledikleri zümrelere borçludurlar.

  bunlar sivas'ta insanları gaza getirip yaktıran neslin ürettiği davranışlar.
  yakında kapı falan işaretleyip ava da çıkabilir.

  kendisini bir psikologa görünmeye davet ediyorum zira bu yaptığı normal bir psikolojinin ürünü değil.
 • 19
  deniz naki denen terör sevici hakkındaki görüşlerimi belirtmiştim (bkz: deniz naki/#1927540)

  ancak arkadaşın yaptığını doğru bulmuyorum. yazdığı entry'nin sonucunda ne yapmamız gerekiyor? bunları yazan arkadaşlar o an için durumun farkına varamamış olabilirler. iyi niyetle yazmış olabilirler. bunlar hedef gösterilmelerini haklı kılmaz. ha konunun kendisine gelirsek, deniz naki teröristtir, bugün kendi ağzıyla söylemiştir yalnızca. terörü de teröristi de kollayan düşmanımdır.

  unutulmaması gereken diğer mesele, akıl ve vicdan sahibi olmak zorunda olan insanımızın sağa sola nutuk atmadan önce kendini bir tartması, geçmişte yaptığı yanlışların farkına varıp başkalarının da yanılabileceği gerçeğini kabullenmesidir. aksi halde habur'dan teröristleri geçiren, devlet televizyonunda alenen kürdistan kelimesini kullanan beyefendiye yetmez ama evet diyen arkadaşı da linç etmemiz gerekir.
 • 20
  moderasyon tarafından silinen bir entrysinde deniz naki ile ilgili olumlu yorumda bulunan yazarları afişe etmiş yazar.

  küfür etmeden entry girmek neden bu kadar zor anlamış değilim. takvim gazetesi, güneş gazetesi ağzıyla köpek, şerefsiz gibi laflar söylenmeden bir kişi eleştirilemiyor mu?

  daha yazacak çok şey var ama bende bunları yazacak büzük yok. hakim bunlardan, savcı bunlardan, cadı kazanı kaynıyor, altına bunun gibiler odun atıyor, çıkıp dünya dönüyor diye bağırsan ne fayda...

  sen en iyisi beni de ekle listeye adıyla zıt hoşgörüsüz muhammet.
 • 21
  kendisi ve şakşakçıları bu ülkenin ihtiyacı olmayan nobranlardır, çıkardığı linç listesi kültürünün gereğidir kendisi gibi düşünmeyen düşmandır ve yok olmalıdır bu seviyeden başka bir şey beklenilmesi yanlış, suç bireyseldir işleyen dışında akrabası, savunanı, seveni suçlanamaz hedef gösterilemez bunun gibi evrensel değerleri anlamları mümkün değil, medyanın pompaladığı dışında bir şeyi anladıklarını da görmedim çıkardığı ve benzer zihniyetli tiplerin alkış tuttuğu listede yokum, yazıların çoğuna da katılmıyorum ama lütfen beni de engelleyin vasıfsız ve içi boş şovenistleri etrafımda görmek istemiyorum.
 • 22
  bomboş bir yazı yazmış, ifşacılık yapmaya kalkmış, bugünlerin tetikçisi, sözde kendini onurlu sayan sözde vatandaş. insanların vatandaşlığını sorgulayabilmek ancak bu kadar kalitesiz bir kitle tarafından yapılabilir. bu insan da o kitlenin bir mensubu belli.

  not: bu adam kimdir ki birilerini terörist, vatan haini gösterme hakkına sahiptir?

  lütfen bu adama haddini bildiriniz.
 • 24
  http://gss.gs/YaT.jpg

  diğer sosyal medya alanları gibi buranın da çöplüğe dönüştüğünü bize göstermiş yazardır. kendisi evet'çiymiş bilmem neymiş çok sorun değil de bu bir ifşa değildir dedikten sonra yazdıklarıyla kafatasının içinde beyinden başka şeyler taşıdığını kabul etmiştir. o listeye benim de bir entry'mi koymuş. buyurun buradan okuyabilirsiniz; (bkz: #2256975)

  birilerinin köpeği olup; onların a dediği her şeye a diyip, b dediklerinde de b demek vatanseverlik olmuş. son zamanlarda sözlükte gördüğüm en büyük terbiyesizlik.
 • 25
  önedit: yaptığını doğru buldum, yanlış buldum entry'si değildir. sadece "ifşa" kelimesine karşı yazılmış bir entry'dir bu. yoksa tanımam etmem kendisini, ne yazdığı zerre umurumda değil. bu entry'nin tek amacı, normal hukuk düzeninde direkt olarak suç sayılan ve ağır sonuçları olan "ifşa etmek" eyleminin, bu kadar rahat ve alakasız bir yerde kullanılmasıdır. cadı avı dersiniz, doğru. linç etmek dersiniz, doğru evet. sosyal bir lince sebep oluyor yazdığı entry'yle. amma velakin karşı taraf (malum yazar) nasıl bir haksız linç yapıyorsa, kendisine de aynısı yapılıyor. hassas bir dönemde, hatta bazılarının daha da hassas olduğu zamanlarda insanları ifşacı, terörist, fetöcü, akp'li, alevi, şu bu diye yaftalamak bence bokların farklı renkleri.

  "ifşa" kelimesinin anlamını dahi bilmeyen sözlük yazarlarının nick altına nefret kustuğu yazar.

  ifşa etmişmiş. yok daha neler. ifşa ne demekmiş? açalım bakalım tdk'dan:

  "gizli bir şeyi ortaya dökmek, açığa vurmak, yaymak, ilan etmek, afişe etmek, reklam etmek."

  bu adam sizin özel mesajlarınızı mı bulmuş? hayır.

  bu adam sizi twitter, facebook mesajlarınızı mı ele geçirmiş? hayır.

  bu adam sizin sosyal medyada yazmadığınız şeyleri mi koymuş buraya? hayır.

  he ifşa etmiş. he şerefsizmiş. ifşa etmemiş, yazılanları gösterip düşüncelerini belirtmiş. haklıdır, haksızdır, zkmde değil.