• 1
  bu sene üçüncü ligde mücadele eden şehrimin takımı.22 haziran 1967 kurulmuş renkleri yeşil beyazdır. teknik direktörümüz began çağlav'ın müzisyen olması nedeniyle hırvatistan millitakım teknik direktörü slaven bilic e benzetmekteyimdir. kendisinden yeni modriç ler yaratmasını bekliyoruz. ayrıca nijerya dan samuel isimli futbolcuyu kadromuza dahil ederek kendimize simsiyah* temiz bir sayfa açtığımıza inanıyorum. klübümüzün bir de marşı vardır onu da paylaşmak isterim.

  kar bora fırtına sükun bulacak,
  sana yıldırımlar selam duracak.
  heryerden inlesin gürleyen sesin,
  muğla`yı kartallar gibi beklesin.
  muğlaspordur gençler ocağı,
  şan,şeref doludur onun kucağı.
  biriz birliğiz muğla`lıyız biz,
  yeşil beyaz renklere aşık hepimiz.
  parola her maçta mağlup olmazlar,
  muğla`nın yıldızı yeşil beyazlar.
  ruhlarında ahlak ve spor yaşar,
  sahada bir coşar nehirler taşar.
  muğla kartalı gökte yükselecek,
  yemini var,her zoru mutlak yenecek.
  biriz birliğiz muğla`lıyız biz,
  yeşil beyaz renklere aşık hepimiz.
 • 3
  süper amatör küme mücadelesinde grubundan lider çıkmayı garantileyerek play-off lara kalmış memleketim takımıdır. fakat geleceğin slaven biliç i olarak gördüğüm teknik direktörümüz began çağlav yönetmin işine karışması ve gereksiz baskılar sebebiyle görevinden istifa ettiğin dün yaptığı basın toplantısında açıklamıştır. alacağı 16000 tl ücertini kulübe hibe ederek nazarımda yönetime ayarların en şahanesini vermiştir. kulübümüz futbolcuları da bu gelişme neticesinde yönetimi protesto ederek dünkü antremana çıkmamışlardır. play-off larda herşeye rağmen yolunuz açık olsun çocuklar.allah belanı versin yönetim.
 • 5
  benim dersler ilkokulda ortaokulda falan iyi olduğundan mıdır nedir 23 nisan'mış, 19 mayıs'mış bana hep şiir okutmaya kalkarlardı. hatta bırak şiiri sunucu bile yapmaya kalkışmışlardı mına koyim. lise son dışındaki çalışkanlık yarardan çok zarar getirirmiş geç anladım. işte hep kaçtım ben bana angarya gelen bu işlerden. hocam sesim kısık, hocam halam hasta, hocam lifim koptu. ulan lifim koptu bile dedim. yalnız bunların birinde acayip pişman oldum. törenler muğlaspor'un sahasında yapılacakmış. ildeki tek çim saha orası. daha çim sahaya ayak basmamış, çim sahada yürümek için can atan ben kazdığım kuyuya düşmüştüm. bayramda sırf meraktan tribündeki yerimi aldım. ağların kaldırılmamış olması yetmiyormuş gibi, benim ibne arkadaşlarım kalenin içine girip gol diye bağırıyorlar, yaramı daha da derinleştiriyorlardı. bu hazin hikayenin vuku bulmasından beri muğlaspor ile arama hep mesafe koymuşumdur. rıdvan'ı da bunlar çıkardı zaten.
 • 6
  muğla'da olduğum süre boyunca her maçına giderim. bu sezon bölgesel amatör 10. grupta mücadele ediyor takımımız. bu sene 3. lige çıkmak için de iddialıyız. http://www.mackolik.com/Takim/546/Muglaspor

  küçük bir anımı paylaşmak isterim. geçen sezon kış aylarında yine maça gittim. spor salonu tarafındaki tribün olan açık tribünün alt kısmındayız. maç 0-0 devam ediyor ve dakika 65-70 falan. gol gelmedikçe sinirler fırlıyor tabi. takım, bizim yakın olduğumuz kaleye atak yapıyor. bizim santrafor sanırım 3. ligden gelme yaşı ilerlemiş bir ağabey idi. yarı sahanın gerisine hiç geçmezdi. dakikalar geçtikçe de yoruluyor ve ofsayta düşüyor adam. bizim taraftaki yardımcı hakem de bizim yakın olduğumuz yarı sahaya bakıyor. 10 dakika içerisinde üst üste 2-3 defa ofsayt kaldırdı. tribün çıldırdı, yardımcı hakeme küfürün biri bin para. ben bir yandan maçı bir yandan da küfür edenleri izliyorum. adamlar çok iyi sövüyor. ben alışkınım tabi ama görseniz takdir edersiniz.

  en son bir ofsayt daha kaldırdı yardımcı hakem. kayış koptu bizim amcalarda. hemen yanımda da bir ağabey 6-7 yaşlarındaki oğluyla gelmiş maça. ağabey yardımcı hakeme bağırmaktan yanındaki oğlanı unutmuş vaziyetteydi. ama kendini kaybetmeden sövüyor yani, gayet profesyonel. çocuk da şaşkın bir şekilde babasının ceketi çekiştirdi "baba niye bağırıyorsun?" diye sordu. adam oğlanı aldı kucağına "söyle oğlum, ibne hakem de oğlum, kaç para aldınız de, bayrağını sikem diye bağır bakayım" dedi. ben ve benim gibi adamı izleyen bir kaç kişi kahkahayı bastık. çocuk neye uğradığını şaşırdı. tek kelime edemedi. indi babasının kucağından bir daha da sesini çıkarmadı. adam durmadı. "çocuk bile anladı senin ne mal olduğunu hoca. ofsaytın ne olduğunu çözdü bu çocuk, ama sen çözemedin".

  böyle bir anımdır bu. daha birkaç tane daha var. aklıma geldikçe anlatırım. imkan olsa da bir gün hep beraber bir muğlaspor maçına gitsek. muğla insanın futbola bakış açısını çok enteresan bulacağınıza eminim. bu arada o maçı da son dakikalarda bulduğumuz iki golle 2-0 kazandık.

  saygılar.
 • 7
  "kimse buranın 4 milyon yıllık tarihini ve ismini yok sayamaz. medeniyetin başkentidir burası. insanlar daha yerleşik hayata bile geçmemişken biz burada rakımızı yudumluyorduk" deyip şehirce aldığımız bir karardan sonra artık adı "karya sportif faaliyetler" olacak olan kulüptür.

  sponsorluk için efe rakı firması ile görüşeceğiz ancak geçtiğimiz pazar günü izmirspor'u 1-0 yendiğimiz için pek sıcak bakmıyorlarmış.
 • 8
  bölgesel amatör lig 10. grup'u 53 puanla lider bitirip şampiyon olmuş takımdır.

  bölgesel amatör lig 9. grup lideri kütahyaspor ile play-off oynayacağız. maç ayın 24ünde tarafsız sahada (ısparta'da) oynanacak. rakibimiz kütahyaspor kendi ligini domine eden (24 maçta 60 gol atmalarından da anlaşılacağı gibi) çok güçlü bir ekip.

  daha önce hazırlık maçında tokatlamıştık bunları. bir kere yaptık yine yaparız. haydi muğlaspor, seneye 3. ligde görmek istiyoruz seni. daha sonra basamakları teker teker çıkacağız.

  şehirdeki statımız 7500 kişilik (bir gün idmandan önce kendim saymıştım koltukları hehe) güzel bir stattır ama eskidi artık. bu yüzden yeni stat gerekiyor. lakin hükümet, "bir şehirden bize ne kadar milletvekili gelirse oraya o kadar hizmet yaparız" politikasında olduğu için yeni stat yapımı gecikecek. halbuki bol bol milletvekili aldıkları illerde boy boy statlar yükseliyor.

  kütahyaspor zor bir rakip olsa da bizimkilerin işi belli olmaz. umarım 3. lige çıkacağız ve "karbora fırtına sükun bulacak".
 • 9
  bal 10. grupta şampiyon olan memleketimin takımı. şimdiye kadar çoğu aydın'da olmak üzere 5-6 maçını izledim. maalesef ömrümüz gurbette geçtiğinden içeride tek bir maça gidebildim, o da aydınspor maçıydı amk. 4-1 yenilmiştik. bir de yıllar önce antalya'da 3. lige çıkma maçı izlemiştim ümraniye'yi 3-1 yenmiştik. her neyse... geçen hafta bir mucize eseri uşakspor'u 95. dakikada attığımız golle 3-2 yendik. bildiğim kadarıyla 3. lige çıkmak için 2 hakkımız var. inşallah kazanır ve çıkarız. bekle aydın geliyoruzz. yalnız nüfusu 60.000 olan şehre 5.000 kişilik yeni stadyum da yapılsa dolmaz o. zaten gidip görebildiğim kadarıyla şehrin yaş ortalaması da oldukça yüksek ve futbolla pek ilgili olduklarını sanmıyorum.
App Store'dan indirin Google Play'den alın