• 1
  mircea lucescu;

  türk milli takımı teknik direktörü konumundasınız. türk futbolunu yöneten daha doğrusu kendilerince yönettiğini sanan bir grup insanı arkanıza alıp sağa sola atıp tutuyorsunuz. türk futbolunun bu halde olmasının nedeni arkanızda bulunan, sizin rahat rahat atıp tutmanıza imkan sağlayan sözde spor adamlarıdır. kim olduklarını felipe melo'ya sorun o size gösterir.

  "elimizdeki oyuncuları en üst seviyeye çıkarmak gerek. bunun için çabalıyorum. becerebilirsem ne güzel, beceremezsem güle güle." şeklinde bir açıklama yaptınız. milli formayı terleten oyuncu üst seviyeye milli maçlarda çıkmaz, üst seviyede olduğu için milli forma üstünde durur.

  "geldiğimden beri oynadığımız 13 maçın hesabını yapmamanız lazım. benim için başlangıç mart ayı. etkili oynadığımız çoğu maçtan galibiyeti çıkaramadık." dediniz. sizin için başlangıç mart ayı ise imzayı martta atarsınız. 2 maç 3 değil 13 maçtan bahsediyorsunuz. bu çocuklar boşuna mı koşturdu 13 maçta hesap sorulmayacak size, bu taraftar hobi olsun diye mi para pul emek harcayıp kazanırız ümidi ile maçlara geldi. biz bunun hesabını sorarız. adam gibi top oynayın fark yiyin kimsenin gıkı çıkmaz merak etme.

  "rusya maçında saha konfeti doluydu. yediğimiz ilk golde serdar aziz, konfetilerin üstünden atlamak zorunda kaldı. serdar'ın ayakkabısı konfeti doluydu." bu açıklamayıda fikret ormanın tavsiyesi ile dediğinizi düşünüyorum başka açıklaması olamaz.

  "yarın isveç maçında kalede sinan bolat oynayacak. kaleci yok ne yapalım." diyorsun. sen bu oyuncunun hocasının, adam senden forma bekliyor. sen çıkıp maçtan önce sinan'ı gömüyorsun. sinan top toplayıcı mı kaleci yok ne yapalım açıklamasını nasıl hangi yüzle yaparsın aklım almıyor. madem kaleci değil alma kadroya sinanı. onur kıvrak, serkan kırıntılı, harun, volkan babacan forvet mi onları oynat.

  başta söyledim yine söylüyorum.

  türk futbolu'nun sorunu yabancı sınırı değil, futbola yabancı olan sizlersiniz.
 • 8
  yerli futbolcu oynamıyor dediğin ligden, milli takım kadrosuna almadığın ozan muhammet kabak isimli yerli futbolcu arkadaşımız; türk futbol tarihinin en yüksek bedelli defans oyuncusu olarak (11 milyon euro) bundesliga'ya transfer oldu.

  demekki yerli futbolcu oynuyormuş da sen göremiyormuşsun.

  bu arada gözünün önünde, 17 kez maça çıkan ve hala göremediğin bu çocuk henüz 14 yaşında iken fatih terim tarafinfan keşfedilmişti. bu da burada dursun.