• 3
  kendisinden rahatsız olduğum yazar. geleli 2 gün oldu, bir sürü oyuncu başlığına transfer edelim diye yazıyor. yazdığı oyuncular pastore, bony, zaha, balotelli diye gidiyor. kulübün durumu ortada. tamam bunu düşünmüyorsun anlıyorum ama sezon devam ederken bari böyle konulara girme. anlıyorum yazmak, fikrini belirtmek yada fark edilmek istiyor ama biraz sakin olmalı. bunu da normalde buraya yazmam ama dün attığım mesaja cevap verme tenezzülü göstermedi. umarım heyecanını üstünden atar ve sözlüğe iyi katkı verir.
 • 4
  kendisinin yazı tarzını, ekşi sözlükte bulunan fanatik yazarların yazılarına benzettiğim renktaşım. agresif usulü ve kayıp zamanlı girdileri beni bu düşünceye sevk etti. biraz daha sakin olmasını öneririm. örneğin; “ yasin var diyenin ağzına 7 numaralı forma ile vururum.” tarzı yaklaşımlar pek hoş değil. elbet yasin de alternatif o da var diyenler olabilecektir. ancak mecaz dahi olsa kişisel görüşünden dolayı birinin ağzına vurmak kimsenin haddi değildir. ayrıca bu tip söylemler zamanı gelir hukuken de problem çıkarabilir. dediğim gibi biraz sağduyu ve sukunet bu anlamda sözlüğe iyi gelecektir.
 • 6
  hayatında 1 kez bile fm ve benzeri oyunlar oynamamış kişidir. tavsiye ettiği oyunculara gelince; güncel mali yapımızda bu oyuncuları almanın mümkün olmadığını bilmek ile birlikte; vakti zamanında bony 13 milyon euro, zaha 3,8 milyon euro ve balotelli bonservissiz transfer olurken, totalde 16,8 milyon euro tutan bu transferlerin neden düşünülmediğini sorguladığı için eleştirilmektedir. mevzu bahis dönemlerde 16,8 milyon euro'dan çok daha fazlasının çarçur edildiği de hepinizin malumudur.

  bu oyuncular dışında pastore için ise, çaptan ve gözden düşmüş bir oyuncunun, transfer ihtimali olup olamayacağını merak etmiştir. sneijder'in zamanındaki transferine bakarsak, o kadar da ütopik görünmemektedir. tabi bunlar naçizane tavsiyedir. maddi konuları elbette hiç birimiz bilemeyiz.

  ayrıca sezon devam ederken transfer çalışması yapılmaz diye bir kural varsa da bilgilendirilmesi gerekmektedir. zira koca bir yaz beklediğimiz k.asamoah transferini, italyan basınına göre tam da şu günlerde fc inter kulübü neticelendirmeye çok yaklaşmaktadır. aynı şekilde barcelona da tam da bu günlerde arthur için gremio ile satın alma opsiyonu anlaşması imzaladı.