• 1
    galatasaray yönetimlerinin özellikle yurt dışından yapılacak yabancı oyuncu transferleri için başvurduğu yöntem. oyuncu ve oyuncunun menajeriyle yapılacak görüşmeler için yönetimin basiretsiz kalması ve araya bir de türk menajer sokularak ona da komisyon yedirilmesi olayı. bir garip yöntem.

    18/19 ara transfer döneminde alan carvalho için özkan doğan yetkilendirilmiştir. kendisinin alan ile kavga ettiği ve 3 mn eur komisyon istediği türk basını tarafından yazılmıştır.

    ayrıca bkz: haim fresco.
  • 3
    bu konuda bir kaç kelam edeyim. öncelikle conte kardeşime bir cevap değil de, genel bir bilgilendirme yapmak istiyorum. hemen hemen her yabancı oyuncunun türkiye'de yetki verdiği bir menajeri oluyor. ondan hariç başka biriyle görüşme şansınız olmuyor. yani bir nevi her türlü kucağa düşmüş oluyorsunuz. tabii burda şöyle bir durum var. menajere ne kadar kaptıracağınız sizin bilginizle alakalı. yoksa menajer 2 m euro ister ama siz vermezsiniz. belhanda'ya 3,5 m euro maaş verirseniz, kazıklanmış olursunuz. diyeceksiniz ki o zaman belhanda gelmezdi. e orda da sizin sağlam yöneticiliğiniz ortaya çıkar. çıkıp ben bu paraya belhanda'yı almıyorum, daha genç, maaşı düşük ama bonservisi yüksek bir oyuncu alacağım diyebilirsiniz. yani menajerin sizi ne kadar kazıklayacağınıza siz karar verirsiniz. ayrıca dünya üzerinde her menajer için çakal diyemeyiz. işini düzgün yapan yüzlerce menajer vardır. velhasıl suç menajerlerde değil, yönetimlerdedir.