• böyle bir transfer yapacaksan, bu futbolcu ile ilgili ortalama taraftarın göreceği ilk haber “galatasaray eskişehirspor’dan mehmet özcan’ı 800bin euro karşılığında kadrosuna kattı” gibi birşey olacak. böyle alttan bitirmediysen transferi geçmiş olsun, medyaya da düşürdüysen hele, satıcı kulübün taraftarı da kendi yönetimi üzerinde baskı kuruyor fiyat yukarı çıkıyor.
 • kendisinin mükemmel bir menajeri olduğu kesin. isminin bu kadar gündeme gelmesinin başka bir açıklaması olamaz. transferini isteyenlerin çoğu da oyuncuyu ne tanıyor ne de tam bir 90 dakikasını izlemiş. nedense bu kadar kaliteli oyuncu ancak ne 3 büyükler ne de başka bir takım ilgi duymadı. bildiğim kadarı ile teklif bile yapılmadı. yurt dışından da ilgi yok. buna rağmen sosyal medya ve sözlüklerde kendisinin ismi gündemden düşmüyor. ilginç.
 • videolarına bakarak nasıl vasat olduğunu anlayamadığım futbolcu. tam tersine videolarından müthiş bir yeteneğe sahip olduğu ve sezgilerinin çok iyi olduğu net bir şekilde görülüyor.

  ben hayatımda hiç izlemedim kendisini o yüzden video dışında zerre kadar yorum yapacak donem yok ama şu videonun 1.15 - 2.45 arasındaki müdahalelerini melo'dan bu yana kim yaptı takımımızda?

  https://www.youtube.com/watch?v=MZBZep_gA54

  kesinlikle gelmesini çok isterim.
 • yok mu yönetime fısıldayacak biri, şu çocuğu verilecek para kat be kat fazlasini kazandirir. ayrica kulüp potansiyelli genclere yatirimi bir strateji haline getirse ve her 3 transferden 1 i bile tutsa, zaten + ya geçersin. son 1 yilda resmi kayitlara göre 30 milyon tlkâr ettik, diagne'ye 13 milyon euro vermeyip de 6 milyon euro ya ayni işi yapacak birini bulsak, 45 milyon tl daha kar etmis olacaktik (bu yüzden bu diagne transferi tam bir iş bilmezlik, duşundukce sinirleniyorum arkadaş!), toplamda 75 milyon kâra ulasmis olacaktık , galatasaray gibi eksi 300 milyon öz sermayesi olan bir kurum icin 1 milyon tl daha kar etmek cok kritik. düsunsenize sermaye arttirimi yapmadan bu 30 milyon civarı kârlarla ancak 10 yilda sifirlayabiliyorsunuz. sadece bu yuzden bile bu tür genç yetenekler cok kıymetli.
 • kendisini hiç izlemedim o yüzden alınmalı mı alınmamalı mı bilmiyorum ama almak istersek ffp konusunun sorun olacağını sanmıyorum. seneye zorunlu satın alma opsiyonlu kiralarsın. bonservisine normalde vereceğin paraya 100-200 bin euro eklersin. bu durum eskişehirspor'un da işine gelir çünkü onlar için ek 200 bin euro büyük para. veya okan kocuk'ta olduğu gibi oyuncu kulübüyle anlaşır imza parası verirsin.

  ffpnin etrafından dolanalım demiyorum ama okan kocuk'ta olduktan sonra kulübümüzün bu duruma karşı olduğunu söylemek zor...
 • kendisinin gelmemesine üzülsem de en az 6 ay daha eskişehir'de oynamasına bir bakıma seviniyorum. böylece hoca taylan'a daha çok şans verebilir. ikisini aynı anda transfer etseydik kulübeye çakılı kalabilirdi en az biri. galatasaray'ın ara transferdeki ilk hedefi kendisinin bonservisini almak olmalı. kesinlikle çok başarılı olacağına inanıyorum.
 • benim gibi oyuncuyu hiç tanımayanlar için güzel bir analiz yazısı yazmış sinan yılmaz.

  --- alıntı ---

  mehmet özcan nasıl bir futbolcu? mehmet özcan artıları ve eksileri

  "türk futbolunda hürriyet güçer'lerden beri pek göremediğimiz top kazanan orta sahaların yenisi geliyor. mehmet özcan'ın en göze çarpan özelliği agresifliği ve top kapma hamlelerindeki başarısı. oldukça cesur, agresif ve iyi bir kesici. tabi bu özellikler iyi bir orta saha oyuncusu olmak için yetmez. bunun yanına başka melekeler de eklemeli...

  zeki bir genç olduğunu vurgulamak lazım. bu gelişim için gerekli özelliklerin başında geliyor. becerili olamadığı konuları biliyor ve yapamayacağı şeyleri zorlayarak gereksiz top kayıplarına neden olmuyor. basit ve akıllıca top kullanıyor. genelde risk almazken, boş pozisyon bulduğunda bekleri hücuma katan paslar da, forvetleri savunma arkasına kaçırabilecek ara toplar da gayet iyi şekilde atabiliyor. yani argo bir ifadeyle, kazma olduğu için zorunluluktan basit oynuyor diyemeyiz. oyun görüşü de, pas becerisi de, bir top kapan orta saha için gayet iyi."
  top saklama ve driplingleri abdülkadir parmak'i andiriyor

  "driplingleri, trabzonspor'da parlayan abdülkadir parmak'ı andırıyor. abdülkadir de bir önceki sezon 1. lig'de oynamışken, bu sezon trabzonspor'a rotasyonda büyük katkı sağladı ve büyük bir çıkış gösterdi.

  abdülkadir parmak hücumda daha kreatif, 8 ve 10 numara gibi pozisyonları daha iyi oynayabilecek bir oyuncuyken, mehmet özcan ise daha 6 numara ve defansif olarak daha güçlü bir oyuncu. yani birinin savunması, diğerinin hücumu daha iyi ama ikisi de dar alanda fiziksel zaaflarına rağmen oldukça iyi top saklıyor ve dar alandan driplinglerle çıkabiliyorlar. orta sahada kısa boylu olmak bir dezavantaj olsa da fazla top kaybı yapmamayı ve topu doğru yerlere sürüp rakiplerin baskısından kaçmayı biliyorlar. ikisinin de özgüveni oldukça yüksek."

  karakteri

  "eskişehirspor'u yakından takip eden, eskişehir'de yaşayan bir arkadaşıma mehmet'in karakterini de sordum. kulübe oldukça yakın olan bu arkadaşım mehmet'in yaşına göre çok olgun bir karakteri olduğunu ve şımarık biri olmadığını söyledi. bu da zekası gibi, gelişimi adına son derece gerekli şeylerden biri."

  eksikleri

  "artıları olduğu kadar önemli eksikleri de olan bir oyuncu mehmet. bu da son derece normal. sadece bu sezon oynamaya başlamış, ümit milli seviyesinde de fazla deneyimi olmayan bir isim. örneğin geçen sene eskişehirspor'dan beşiktaş'a gelen dorukhan, mehmet'e göre çok daha tecrübeliydi. 2 sezon devamlı 11 oynamıştı ve ümit milli takımda da çok sayıda maça çıkmıştı."

  "dorukhan'ın mehmet özcan'dan fazlası genellikle fiziksel özellikleri... dorukhan'ın dayanıklılığı, hızı ve gücü daha yüksek. mehmet agresif, top kapma becerisi çok yüksek ama o bölgede biraz daha hızlı ve çabuk olsa etkinliği çok daha fazla olabilir ve rakip orta sahaları hayattan bezdirecek bir adama dönüşebilir."

  "mehmet'in 1.75'lik boyu hava toplarında da önemli zaaflarından biri oluyor. savunmanın önünde oynadığı için hava toplarıyla çok muhattap oluyor ve hava toplarında kısa kalıyor. büyük ihtimalle beşiktaş veya galatasaray'da direkt savunma önünde tek başına oynamak gibi ağır bir yükü ona vermezler ve öncelikle yan rolleri oynar. bu da eskişehirspor'daki kadar hava topuna çıkma zorunluluğunu azaltır. öte yandan hava toplarında genellikle topları rastgele uzaklaştırdığını gördüm. bu da geliştirmesi gereken bir özelliği..."

  "öte yandan skorer bir oyuncu değil. bu sezon gol bulamadı. fazla gol pozisyonuna da giremiyor. bir 6 numara için doğal diyebilirsiniz ama iyi bir şutör de değil..."

  "gelelim en önemli eksiğine... mehmet maalesef fazla tek ayaklı bir oyuncu. sağ ayağına baskı yaptığınızda kilitlenebiliyor. solla pasları da şutları da sıkıntılı oluyor. sol ayağını acilen geliştirmesi gerek. hatta en çok bu eksiğini gidermek için çalışmalı."

  iyi bir yatirim olabilir

  "özetle mehmet, galatasaray veya beşiktaş'a transfer olursa, belki gelir gelmez takımın yıldızı olmayabilir ama iki takıma da rotasyonda güzel katkı sunabilecek ve gelişebilecek bir oyuncu olabilir. bence mehmet özcan, türkiye'de gelecek adına yatırım yapılabilecek oyuncuların başında geliyor.

  böyle agresif, çalışkan ve karakterli oyuncuların takımın çimantosu olma gibi bir özelliği de var. önder özen, benzer tipte bir oyuncu olan necip uysal için bu yakıştırmayı yapmıştı. beşiktaş'ın çimentosu demişti. şimdi galatasaray antrenmanlarında takımın yıldızlarına örneğin feghouli'ye, belhanda'ya, seri'ye selçuk inan gibi yaşlanmış ve ağırlaşmış bir oyuncunun baskı yapması ile 20 yaşında canavar gibi basan mehmet özcan'ın baskı yapması farklı oluyor. mehmet özcan gibi sert ve mücadeleci oyuncuların, takımın yıldızlarının form seviyesini de yükselteceğini düşünüyorum. net şekilde, belhanda'nın feghouli'nin daha sağlam idman yapmasını sağlayacaktır.

  ilk etapta mehmet özcan'dan beklenti ne kadar az olursa o kadar iyi olur. sonrasında, eksiklerini giderdiğinde enerjisi ve isteğiyle tribünlerin sevgilisi olabilecek bir genç..."

  --- alıntı ---

  https://www.futbolarena.com/...sfer-hedefi-373139h/
 • geçen sene dorukhan’ı almadık kaybedeceğimiz bir şey yoktu. bugün dorukhan bizde olsa çok rahat transfer tahtasını açmıştık. şimdi bu çocuğu alırsak kaybedecek bir şeyimiz yok ama kazanacağımız çok şey var. şöyle düşününce seneye her türlü 4 transfer yapacağız(bekler ve orta sahaya) bu çocuk üzerinden yapabiliriz her şeyi eğer ki kazanmayı başarabilirsek.
 • gelirse sezon boyunca hatırı sayılır ölçüde rotasyonda yer alacağını düşündüğüm genç defansif orta saha. az buçuk ofansif melekeleri olsa da işin müdafaa tarafında cidden çok etkili. top kapma ve alan parselizasyonu konusunda oldukça başarılı. sadece daha az top kaybı yapmayı öğrenmesi ve kas kütlesini artırması gerekiyor.