• 2055
  özel hayatında bilgili, entelektüel bir insan olabilir ancak futbol bilgisinin son derece yüzeysel ve popülist olduğunu düşünüyorum. ayrıca fatih terim’e karşı kişisel antipati duyduğundan dolayı, hiçbir yerde fatih terim’i ‘ama’sız överken göremezsiniz. aynı zamanda genç bir milli takımın temellerini oluşturan lucescu’nun ülkeden gönderilmesine vesile olan gazetecilerin de bayrak taşıyanı olmuştur.
 • 2056
  emre özcan: şenol güneş türk futbolunun en başarılı 3 teknik adamından biridir.
  mehmet demirkol: onların arasında da sürekli pozitif futbol oynatan tek isimdir.

  3 senede belli bir seviyenin üstündeki takımlara karşı oynadığımız sürüyle maç arasında pozitif futbol oynadığımız neredeyse tek maç bile yok ama şenol hoca sürekli pozitif futbol oynatıyormuş. şenol hoca'nın milli takımı 3 senedir savunmasına güvenen, hücumda organize üretimi son derece kısıtlı olan, attığı gollerin neredeyse tamamını da duran top, rakip savunma hataları ve uzaktan şutlar kaynaklı bulan bir takım.

  demirkol'un bu gerçeklere rağmen böyle bir yorum yapması çok ciddi bir akıl tutulması. yine, yeni, yeniden...
 • 2057
  1990'ların milli takımı için tarihin en iyisi dedi ve feyyaz ile aykut yedek kalıyordu dedi. kesinlikle katılmıyorum. milli takım tarihinde hiçbir zaman şimdiki gibi bir kadro kalitesine sahip olmadı. şöyle diyeyim, bu takımın santraforu burak yılmaz eğer çin ve fransa yapmamış olsa zaten lig tarihinin gelmiş geçmiş en golcü oyuncusu olacaktı.

  sürekli potansiyel yetenek üzerinden değerlendiriliyor ki bu bence çok hatalı bir tavır. sergen yalçın müthiş bir potansiyel olabilir ama sahaya yansıyan şey alex ile hagi ile kıyaslanamazdı. dolayısıyla sergen'in olduğu bir kadro için tarihin en iyi 10 numarası vardı diyemezsin benim için. önemli olan sahaya ne yansıdığıdır. mevcut takım stoper tarihimizde daha iyisinin denk gelmeyeceği bir stoper hattına sahip. kulüp performansları avrupa seviyesinde 2 kaleciye sahip. orta sahada her türde oyuncu var, hepsi avrupa'da forma bulabilecek adamlar. bana göre tek zayıf halka okay ki ona da ihtiyaç yok zaten bu kadroda. bunlardan verim alamamak hocanın beceriksizliğidir.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!