• devlet görevini kötüye kullanmaktan tutuklu bulunan galatasaraylı eski siyasi.

  işin ilginci bu adamı "adamın ham maddesi" vs diye savunan, öven taraftarın 3 temmuz 2011'den beri tutuklu bulunan aziz yıldırım'a destek veren fenerbahçe taraftarını eleştirmiş veya eleştirebilecek olması. tutarsızlık omuz boyu.
 • galatasaraylı olması beni zerre kadar ilgilendirmeyen, görev aldığı dönemlerde arkasında yüzlerce faili meçhul bırakmış ve bir çok vahşete göz yummuş siyasi şahsiyettir..
  derin yapılanmaları galatasaray'a fayda da sağlamasın..
  bizden öte dursun böyleleri..

  ayrıca illa galatasaraylılığından dem vurulacaksa, 2000 yılındaki fenerbahçe kongresinde "bir gün herkes fenerbahçeli olacak" şapkasını taktığını da hatırlatmak isterim..
  kaynak: http://webarsiv.hurriyet.com.tr/...000/02/21/182739.asp

  edit: ekleme ve imla
 • kendisi hakettigi kadar uzun sure cezaevinde kalmamakla beraber, devlet içinde çete olusturup, yoneticiligini yapmaktan hukum giymis bir sabikalidir. henuz haklarinda hicbir mahkeme karari bulunmayan eski futbolcularimizi kulup uyeliginden atanlar tarafindan hala bu kulubun uyesi olarak tutulmasi, kulubumuzu yoneten zihniyetin ne kadar iki yuzlu, ne kadar yaranmaci, ne kadar galatasaray degerlerinden nasibini almamis, fikri, vicdani ve irfani kiralik insanlar oldugunu gostermektedir.
 • http://spor.mynet.com/...istesine-alacak.html

  haber doğruysa ve kendisi galatasaray yöneticisi olursa üyeliği sonrası ikinci bir rezalet daha gerçekleşecek. bin operasyon yaptık diye övünen, yüzlerce insanın yargısız infazının, kaybedilmesinin sorumluluğunu doğrudan veya dolaylı olarak taşıyan bir şahsı galatasaray gibi her görüşten milyonların desteklediği bir takıma nasıl yönetici yaparlar aklım almıyor.

  dursun galatasaray'ı daha ne kadar rezil edebilir diyordum ki, rezilliğin sonu yokmuş onu anladım.
 • 1000 operasyon yaptık açıklaması ile türkiyedeki faili meçhul * cinayetleri üstlenmiş eski emniyet müdürü, vali, içişleri bakanı, parti başkanıdır. keşke galatasaraylı olmasaydı dediğim şahıstır. fatih terim ve futbolcularımızla kurduğu yakınlık sebebiyle beni rahatsız eden kişidir. derin devletin en derin yeridir, galatasaray gibi bir kulübün herhangi bir ferdinin ilişki içinde olmaması gereken kişidir, ayrıca galatasarayımızdaki en sevdiğim futbolculardan sabri sarıoğlu'nun nikah şahitliğini yapmıştır.

  galatasarayımıza ve galatasaraylılara yakışmamaktadır. galatasaray susurluk değildir, galatasaray siyaset değildir, galatasaray türkiye'dir, türkiye'deki her renk, her inanç, her siyasi görüşe bağlı kişi galatasaraylı olabilir, galatasarayımız ve onun fertleri bu toplumsal duyarlılıkları dikkate alarak her siyasi görüşe, inanç biçimine tarikata, partiye, siyasetçiye eşit mesafede olmalıdır. bu bakımdan galatasarayımız ile mehmet ağar veya onun gibi isimlerinin birlikte anılması kazanç değil kayıptır.

  edit: noktalama işaretleri.
 • tartılışmaya değer bir adamdır. ulan kulübü federasyon toplantılarında mafyatik, doksanlarda doğudaki fail-i meçhullerin, yargısız infazların olduğu zamanlarda iç işleri bakanı olan, sedat bucak'la, çakıcı'yla ciddi ilişkileri olan bir adam temsil ediyor "siz bunu niye tartışıyorsunuz, anlamıyorum!" diyorsunuz. yaşınız 25'i geçmediyse balık ve bol protein yiyin bunun niye tartışıldığını anlamıyorsanız. belki işe yarar.
 • adı galatasaray ile aynı cümle içinde yer alınca utandığım, sarı-kırmızı'nın daha çok kırmızısını seven, onu da kan tonunda seven kirli bir insandır. galatasaray sevgisini sorgulamamakla beraber elinden milyon dolarların ekmek su gibi geçtiği günlerde galatasaray'a en ufak bir katkısının olmadığını eklemek gerek...
 • katiller, kirliliği gün gibi ortada olanlar, camianın önemli bir bölümünün nefret ettiği adamlar galatasaray'ı savunamaz. kirli düzene kirli adamlarla karşı konulamaz, kirli adamların desteğiyle temiz bir düzen kurulamaz. sırf galatasaraylı diye mehmet ağar'a dilenemem ve dilenen galatasaray yönetimini de kendi adıma protesto ederim. temiz futboldan,ahlaktan,etik değerlerden bahsedip sonra lobi,kongre taktiği gibi bahanelerle mehmet ağar'ı ali sami yen'lerin kurduğu kulübün delegesi olarak seçen galatasaray yönetimi samimi bulunmaz,ben de bulmam. batıya açılan pencere diyip temsilci olarak mehmet ağar'ı seçmek ironinin dibine vurmaktır,itin köpeğin ağzına kemik vermektir! mehmet ağar şöyle güçlü adam,böyle etkili adam, dinsizin hakkından imansız gelir gibi nedenlerle savunarak bu duruma onay veren ve destekleyenler yarın suyun karşı yakasından gelecek salvolara şimdiden cevap hazırlasın bence. yüzyıllık kültür,eğitim ve spor ocağı ; adının üzerinde her türlü gölgenin bulunduğu adamlarca temsil edilemez...
 • türk futbolundaki mevcut pislik ortamında, galatasaray'ın menfaatlerini savunamayan yönetim içinde veyahutta şikeye şaibeye bulaşmış, taraflı tff yönetimi kadrosunun içinde görmek istediğim derin bir abidir.

  göklerden eksi yağacak belki üzerime, ama bu derinlerin derini abimiz bizim hakkımızı yedirmez, yedirmeyeceği gibi de ortalığı ite çakala bırakmaz.
 • umarım söylentiler yalandır, şikeyi affetme toplantısında delege olarak bizi temsil etmez. kulübümüzden yalanlama gelmemesi de çok acı. bugüne kadar ağır yenilgiler aldık zaman zaman, ligi 8. bitirdik, hiç birisi beni bu söylenti kadar üzmedi. 10 sene şampiyon olmayalım ama bu tarz adamlarla galatasaray'ın adı yan yana yazılmasın.
 • zalimler tarafından temsil edilerek istediğini elde etmeyi içine sindirenlerin delegemiz oluşunu garip söylemlerle savundukları adamdır. beyler, bu formayı metin oktay giydi ise mehmet ağar savunamaz! mehmet ağar savunacaksa, bu forma metin oktay'ın giydiği forma olamaz! bu kadar basit. benim yüreğim sızlar, faili meçhullerin hesabı verilsin evvela. idealist gençlermiş de, şöyleymiş de, böyleymiş de...

  bizim anladığımız galatasaray, fikri hür vicdanı hür insanların galatasarayı. benim gönül verdiğim formanın hakkını, zalimler savunamaz.
 • maça giderken ki hangi maç oldugunu yazmak, sonra bunu yıldızlı bakınız vermek öyle zor geliyor ki; faşist moderasyon istifa. maç (bkz: 25 ocak 2012 galatasaray ankaragücü maçı) delikanlı gibi bakınız verdim, bakınız. neyse, bir dolu hata yapmakla birlikte devam etmek istiyorum entrye, moderatör olduğum ve silinmeyeceğine güvenerek.

  mehmet ağar'ın galatasaray delegesi olduğunu öğrendim. twitterda bir dolu sert tepki verildiğini gördüm. çok şaşırmadım. twittera göre dijital olarak 14:32'de "mehmet ağar güzel seçim olmuş, dinsizin hakkından imansız gelir" yazmışım.

  bu kadar mantıklı tepkiye ragmen neden acaba?

  hadi beni boşverin, 3 temmuz 2011'den beri yaşadıklarınızı dogru yorumlayın isterim. fark ettiniz mi, adamlar o kadar fütursuzca, o kadar rahat, kimseyi siklemeden işlere girişmişler ki. adamın umurunda degil, federasyon başkanına, başka kulüp başkanına küfürler edip duruyor. istedigi maçı, istedigi gibi baglamak için herkesle konuşuyor. aziz yıldırım denen fenerbahçe başkanı türk sporunu parmagında oynatıyor. fark ettiniz mi?

  ne istiyorsunuz anlamıyorum ki? elit elit köşemizde bekleyelim mi? yoksa karşılıgını verelim mi? fm'de böyle şeyler yok mu? bence güncellenmesi lazım. bütün dünyada var bu. fm denen oyunun sahipleri bunu oyuna ekleyebilir mi, yer mi? o tazminatları verebilirler mi?
  river plate düştü ya geçen sezon, bilmem kaç yıldır onları kurtarmak için arjantin'de ne numaralar çekildiginden haberiniz var mı? ich'e sorun o size anlatsın.
  arada fark var, river plate şike yüzünden düşme durumuna gelmedi. ama türkiyede aynı ayak oyunları her halukarda oynanıyor. siz şimdi mehmet agar'ı begenmiyorsunuz ya, onun gibi adamlar bize lazım.

  size lazım degil mi? o zaman fever pitch'deki* paul'un kupa maçında başına geldigi gibi mahallenizin takımı reading'i tutun abicim. galatasaray sizin hayallerinizdeki takım olamaz. kendinizi kandırmayın, beni zaten kandıramazsınız.

  ben bu takımı* öyle de böyle de sevdim. ne oynadıgım takımları ne memleketimin takımını*, ne de başka bir takımı galatasaray gibi sevmedim. metin kurt'la hakan şükür'ü ayrı görmedim. bu çok sert oldu lan.
 • mümkün olduğunca 26 ocak 2012 şike kongresini canlı olarak takip etmeye çalıştım. kendisini yayında göremedim. umarım basında geçen haberler doğru değildi ve kongreye katılımı gerçekleşmemiş üyedir. yok bu şekilde güçlü olmaya çalışıyorsak, ismi daha karanlık işlere karışmış kişileri üye ve yönetici yapalım. hatta mahkeme kararı temyizde bekleyenleri değil direk suç işleyen kişileri alalım daha güçlü oluruz. yok yok biz ilk onbire en iyisi iki tinerci koyalım. bu şekilde sırtımız hiç yere gelmez. masa başı oyunlarınada mı giriyoruz nedir.
 • mademki en kötü en kirli adamı bulan kazanıyor bu oyunlarda ne diye suyun öte yanındaki adamları kirli işlere bulaştınız futbolumuzu kirlettiniz diyerek yargılanmasını istiyoruz. size göre oyunun kuralı gayet basit yukarıda arkadaşında belirttiği gibi "istediğimizi alabilmek için her yol mubah"anlayışı içerisindeyseniz adamların yaptıkları işlerde tam sizin söyleminizle aynı ayarda değil mi ? öyle kazanılacak galibiyetler.haklar varsın olmasın ama yüzümüze,parçalı'mıza leke sürülmesin diyenlerdenim.
 • http://spor.haberturk.com/...262-dua-et-misafiriz

  öncelikle (bkz: #1028750) fikirlerine fazlasıyla saygı duyduğum bir adamın yazdıkları bunlar. yoksa mehmet ağar'ın siyasi görüşünü bile bilmem.

  son bir aydır türkiye gündemini oluşturan haberlerin biz okurlara ve izleyicilere ne şekilde aktarıldığı herkesin malumudur. türkiye gündemi bir kenara da, artık bu link olarak verilen spor içerikli haberlerin de bir inandırıcılığı kalmadı benim gözümde. kesin yargı şudur ki, insanlar artık bir şeylere inanmak için inanıyorlar. hiçbir haberin gerçeği yansıtıp yansıtmadığından emin olunamıyor. en azından ben inanmıyorum. şunu da ekleyeyim; bu sözlüğü artık sadece yazarların düşüncelerini okumak için ve düşüncelerimi ortaya koymak için kullanıyorum.

  bu habere iki farklı açıdan yaklaşabilirim. birincisi şudur ki; türkiye'nin zirvesinde tek başına yer alan galatasaray'ı, fatih terim-ünal aysal polemiklerini haber ederek bitirmeye çalışan medya, umduğunu bulamamış ve son dönemdeki başarılarda büyük pay sahibi olan ünal aysal'ın karşısına, yine iyi bir galatasaraylı olan mehmet ağar'ı çıkarma çabasına girişmiştir. doğru veya yalan haber, orasını bilemeyiz en başta da söylediğim gibi, ancak haberin amacına ulaşamayacağı kesindir.

  bir diğer noktaysa; medyanın galatasaray adını kullanarak para kazanmayı gözetmesidir. fenerbahçe'nin hali ortada. her gün aynı haberi yapmaktan bıktılar anlaşılan. beşiktaş desen; yaptığı transferler dahi gazetelerde bir günden fazla yer almıyor.

  şimdi benim bu kahpelere söylemek istediğim şu: lan bitirmeye çalıştığınız takım üzerinden para kazanmayı bırakın amk. ne zaman biteceksiniz? futbolun üzerinden ne zaman çekeceksiniz kirli ellerinizi? insanların büyük bir bölümü size inanmıyor ve inanmayacak. yaptığınız haberlerle ancak fikri hür olmayan insanları kandırabileceğinizin hala farkına varmadınız mı? kahpeler. kah-pe-ler!