resim
Mauro Emanuel Icardi Rivero
Takım:Galatasaray
Mevki:Santrfor
Yaş:31
Boy:1.81
Uyruk:Arjantin
 • 10364
  suno ai adlı arkadaşın kendisine şu şarkıyı yaptığı arjantinli aşk adam. kendisi land of san siro falan dedi ama ben artık gala yaptım. *

  https://twitter.com/.../1783239992665362727

  dribbling down the field
  like a bullet he flies
  ıcardi on the pitch
  with that fire in his eyes
  a master of the game
  he knows no defeat
  with his skills and his flair
  he's the one you can't beat

  sharp as a knife
  his touches so precise
  he weaves through defenders
  leaving them mesmerized
  with every goal he scores
  he makes the crowd cheer
  ıcardi's the legend
  he's the one we revere

  from argentina's fields to the land of gala
  ıcardi's got the passion
  he's got the heart to show
  he leads his team forward
  with strength and grace
  ıcardi's the captain
  he sets the winning pace

  sharp as a knife
  his touches so precise
  he weaves through defenders
  leaving them mesmerized
  with every goal he scores
  he makes the crowd cheer
  ıcardi's the legend
  he's the one we revere

  from argentina's fields to the land of gala
  ıcardi's got the passion
  he's got the heart to show
  he leads his team forward
  with strength and grace
  ıcardi's the captain
  he sets the winning pace
 • 10368
  pedagojik açıdan bakarsak wanda nara’yla yiyişme videosu sonuna kadar doğrudur. çocuklar zaten neyin ne olduğunu biliyorlar, internet herkesin elinde, kimse birbirini kandırmasın, varsın uygulamasını da icardi’den öğrensinler. aşk adamı dedik işte aşk adamı. mafya dizilerinde birbirini kıtır kıtır doğrayan tiplerden, her gün haberlere düşen absürt şiddet olaylarından daha fazla zarar vermiş olamaz çocuklara. bu arada batuhan karadeniz kendisini eleştirmiş, tabi ülkede serserilik serbest ama aşk yasak, bırakın kardeşim bu ayakları. çocuklara şöyle harika örnek olmuştu mesela ama öpüşme yoksa sıkıntı yok değil mi? “kültürümüzün” en önemli parçalarından biri de saygısızlık herhalde biz bilmiyoruz.

  https://www.internethaber.com/...yip-etti-321378h.htm
 • 10369
  eşi wanda ile paylaşılan öpüşme videosu ülkeye uygun olmadığı gerekçesi ile sözlükte dahi eleştirilen futbolcumuz. ülkeye nasıl uygun değil mesela? anayasamıza mı aykırı? hayır, değil. çocuklar görürmüş vb. arkadaşlar çocuklar zaten bu öpüşme sahnelerini televizyonda dizilerde vb. görüyor. kaldı ki çocukların 13 yaşından sonra falan elbet bu tarz videoları kendi isteğiyle izlediği de oluyordur. hepimiz o yaşlardan geçtik. böyle bir öpüşme sahnesini ergenken hepiniz izlemişsinizdir. mesela şu video çoğu gelişmiş ülkede gündem olmaz. ama nedense bizde ortalık yıkılıyor. ben de böyle şeylerle gündem olmasını istemem icardi'nin ama karışmayı da doğru bulmuyorum. adamı rahat bırakın. hayat onun hayatı. biz sahadaki işini nasıl yapıyor ona bakalım.
 • 10370
  çocuklar üzerinden eleştirilmesi komik olan oyuncu. bir kere çocuğun eline telefon verirseniz ulaşamayacağı şey yoktur. çocuk derken kastınız lise öğrencileriyse diyecek bu daha da komik. ayrıca bize gelmeden önce şöyle pozları olan oyuncu

  https://staticfanpage.akamaized.net/...oto-hot-1200x675.jpg
  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/...18yWWmVULDF6gg&s
  https://phantom-marca.unidadeditorial.es/...7/16825720358051.jpg
  https://img.allfootballapp.com/...zNw4LWa0533.jpg.webp
 • 10371
  eşiyle öpüştüğü video mu gündem olmuş şimdi de? puuu rezil herif sen nasıl eşinle öpüşüp sosyal medyada paylaşıyorsun çocuklar görüp ahlakı bozulursa ne olacak. bir dakika ya çocuk yaşta bir kişinin sosyal medyada ne işi var abi. çocuk dediğiniz 15-16 yaşlarsa başka yerde söylemeyin gülerler.

  ya çocuk falan neyse de toplum ahlakımız ne olacak? bizim ülke dinamiklerimize uygun değil böyle şeyler!!! doğru ya bizim dinamiklerimize uygun olan şeyleri sabah müge anlı da falan görüyoruz. nedense bu toplum çocuk evliliklerine, yurtlardaki çocuk istismarına, tarikatlarda yapılan tecavüzlere falan hiç sesini çıkarmaz. ahlakın sadece cinsellik olarak algılandığı toplumlar kendi ahlaksızlığıyla çürümeye devam edecek. maalesef biz de o toplumlardan biriyiz. ilk kez mi çocuklar, toplum öpüşen bir çift görmüş. dizilerde kadına şiddeti, mafyacılığı, cinayeti, tecavüzü gören çocuklara-topluma bu mu fazla gelmiş.

  bir dönüp aynada herkes kendine baksın. ama dev aynasında değil.

  tanım: aşk çocuğu, galatasarayımızın süper starı.
 • 10372
  wanda nara'nın yeni şarkısı amor verdadero için icardi ile birlikte çektiği klipten bir bölüm yayınlamış.

  herkes ayağa kalkmış. sanki duşa girip üçünçü bir kişiye kamerayı verip "biz duşta öpüşürken bizi çek de şu bir insanlarla paylaşalım" demişler gibi yorumlar yapılıyor. arabistan mı kardeşim burası? itirazı olan izlemez. wanda bikini ile fotoğraf atsa sıkıntı yok ama klipten kocası ile öpüştüğü bir bölümü atınca kınanıyor. sanki sadece türkiye'de yayınlanıyor bu klip. reklamını yapmış. bunu alıp türk aile hayatına bağlamak gerçekten inanılmaz.

  bu millet akıllanmaz kardeşim. bu kadar at gözlüğü ile yaşanmaz. ben bilemem senin hayat görüşünü ama seni rahatsız ediyorsa bakmazsın, görmezsin. sen ahlak bekçisi misin?

  edit: kimseyi takmaması gereken aşk adamı.
 • 10378
  instagram hesabı olan bir küçük çocuğun göreceği ilk cinsel içerikli (!) video icardi'nin videosu olmayacağı için eleştirilmesi abesle iştigal.

  eğer "çocuklar icardi'yi idol olarak görüyor, ondan örnek davranışlar sergilemesi beklenir" derseniz de, videoda adam karısıyla öpüşüyor. irfan can kahveci gibi küfür etmiyor, mert hakan yandaş gibi tehdit etmiyor, mafyavari davranışlar sergilemiyor. ortada herhangi bir ahlaka mugayir durum yok yani.

  kaldı ki çok daha ahlaken sorunlu meseleler, mesela cinayet, tecavüz, kadına şiddet ya da genel olarak şiddet ve zorbalık gibi eylemler her gün türk televizyonlarında prime time'da yayınlanıyor. tepkinizi gidip onlara gösterseniz enerjinizi daha iyi yerlere yönlendirirsiniz.
 • 10379
  ıkinci evliliğini yaptığı karısı, ilk evliliğinden olan oğluyla (üvey annesiyle) kaçan ve yanında kızlarını da götüren (bu ikilinin de çocuğu olsa olacak akrabalık bağından beynim yandı) adamın günlerdir tv pogramlarında hem de gündüz kuşağında konuşulduğu ülkemde, karısı ve çocuklarının da annesiyle öpüştüğü video ile ahlakımızı bozan sporcu... yerseniz...
 • 10381
  bahsedilen videoyu yayınlamakla iyi yapmadı. ben olaya çocuklar ile olan müthiş iletişimi açısından bakıyorum. özellikle ebeveynlerin rahatsızlığı nedeniyle yeni nesli galatasaraylı yapma misyonu ve çocuklar ile güzel ilişkisi, bazı ebeveynlerin baskısı ile bozulabilir. böyle paylaşımlara devam ederse insanlar çocuklarına icardi forması alırken eskisi kadar rahat olamayabilir. bence yönetim tarafından uygun bir dille kendisine durum açıklanmalı.
 • 10382
  mauro icardi'nin çocuklar için bir idol olması bence de güzel. çocukların onu örnek alması, sporcu olmak istemesi falan gayet iyi. ancak icardi'nin ben çocuklara yol gerçek yol gösterici olacağım şeklinde bir açıklaması yok gördüğüm kadarıyla. yani bizim nezdimizde yanlış olan, bizim açımızdan uygunsuz bulunan paylaşım icardi için olmayabilir. adamın bu ülkenin çocuklarının seveceği içerikler üretme gibi bir iddiası da sorumluluğu da yok. paylaşım bence de biraz agresif ancak icardi zaten hep böyle biriydi ve paylaşımını benim düşünceme göre düzenlemek zorunda değil. ben rahatsız olursam takip etmem olur biter. suç icardi'de değil. öte yandan çocuklarının sosyal medya ve medya bileşenlerine ulaşmasını sınırlamak ve kendilerine göre sakıncalı içerik olarak gördükleri içeriklerden uzak tutmak ebeveynlerin görevidir. instagramda öpüşen insan görüp psikolojisi bozulabilecek çocukları her şeyden önce ebeveynleri takip etmeli ki çocuk kendine göre safezone'da kalsın. o nedenle bu paylaşım nedeniyle eleştirilmesinin yanlış olduğunu düşünüyorum.
 • 10383
  elestirildigi iddia edilen klip ile turkiye'nin son 22 yilda nereden nereye geldigini gostermesi adina turnosol olan futbolcu.

  elestiri getiren muhafazakarlar ve ahlak bekcileri, 80'leri de, 90'lari da yasadi halbuki. yasamayan elestirenler ise zaten gerici rejim ile buyumus yasi ufak olanlardir. onlarin da ozel hayatlarinda ne yasadiklari zaten herkesin malumu.

  riyakarlik.
 • 10384
  kendisinin videosundan rahatsız olanların izlememesi gereken başlıca diziler ve programlar şu şekildedir.

  aşkı-memnu (izledim.)
  yalı çapkını (izlemedim ama biliyorum tek kaşlı bir arkadaş tuttuğunu götürüyor. aşçı, uşak fark etmiyor.)
  yaprak dökümü (izlemedim, biliyorum. enişte baldız ne ararsan var.)
  kurtlar vadisi (izledim.)
  esra erol ile her türlü program (sosyal medyadan skeç gibi önüme düşüyor.)
  müge anlı ile her türlü program (sosyal medyadan skeç gibi önüme düşüyor.)
  gelinim mutfakta (evdeki yaşlılar izliyor.)
  1 kadın 1 erkek (izledim.)
  muhteşem yüzyıl (zorunlu göz ucu takip.)
  med cezir (izledim.)
  fatmagül'ün suçu ne (zorunlu göz ucu takip.)
  ezel (izledim.)

  kan, şiddet, +18, arsızlık, yüzsüzlük, cinsel taciz, hemcins seviciliği, ensest ilişki gibi bütün hayatın akışında olan ancak toplum tarafından hoş karşılanmayan şeylerin legal olarak işlendiği diziler ve programlar. üstüne bir de gerçek hayattan uyarlanmıştır dedin mi tadından yenmiyor.

  peki icardi ne yapmış? banyoda su akarken karısıyla öpüşmüş.
  bugün titok denen bir uygulama var. oraya gir hangi duş, hangi öpüşme? zaten kitlesi de belli. yani yok toprakmış yok örf ananeymiş bunları söylemek kıskançlıktır, özentiliktir. aksi benim için düşünülemez.
  instagram'da gezerken yoga yapan hatunlara bakmak serbest, telegram'da eskort kovalamak serbest ancak icardi karısını öptü diye kültür sorunu. hadi abi hadi işimize bakalım.
  şampiyon olacağız daha.
  tek hedef konsantrasyon ile şampiyonluk.
 • 10386
  kendisinin paylaştığı videodan rahatsız olanların videoyu izlememe, takip etmeme, videoyla karşılaştığında kaydırmaya devam etme ve hatta ileri giderek hesabını engelleme gibi şansları bulunan süperstar.

  bu ülkede öyle bir güruh var ki her şeye burnunu sokacak, her yerden bir mağduriyet hikayesi yaratacak. ulan arjantinli adamın sizin çürümüş ahlaki değerlerinize uygun şekilde yaşama mecburiyeti mi var? vay efendim çocuklar görecekmiş de yanlış etkileneceklermiş. televizyon izlememiş olsak, internet kullanmıyor olsak hak vereceğiz. televizyonu, interneti sussun diye açıp kontrolsüzce karşısına oturttuğunuz veletlerin gördüğü en hafif şey icardi'nin videosu olur. 2000'lerde çocukluk-ergenlik yaşayanların tamamı 2 girls 1 cup izleyerek büyüdü bu ülkede.* vallahi hiçbirimize de bir şey olmadı.
 • 10387
  eşcinselliğin arttığı ülkemizde aile kavramını yücelten ailenin bir erkek ve bir kadının birleşmesinden oluştuğunu anlatan icardi'ye aile ve sosyal politikalar bakanlığının ne zaman plaket verip teşekkür edeceğini merak ediyorum. gençler üzerindeki etkisi bilinen fenomen futbolcumuz hem türk gençliğini çarpık ilişkilerden koruyarak hem de ülkemizin beka sorunu nufüsunun azalma durumunun önüne geçmek için aktif bir savaş vermektedir. çarpıştığı bütün cephelerde kendisine kuvvet diliyorum.
App Store'dan indirin Google Play'den alın