• 4
  sacramento'nun yönetim şeklinden ve zihniyetinden ne derece nefret ettiğimi daha önce defalarca dile getirdim: https://rerererarara.net/...ento+kings/@magician (bkz: #1982729) başka başlıklarda da dile getirdim ama hangileri olduğunu şu an hatırlamıyorum.

  özetle sacramento berbat bir takım sahibine ve takımın neredeyse tüm saha dışı kararlarını emanet ettikleri berbat bir yönetici olan vlade divac'a sahip. takım sahibi öyle berbat ki ciddi ciddi şey diyor "ya biz 4 kişi savunma yapalım 1 kişiyi rakip potanın orada sabit beklesin biz topu alınca direkt ona atalım bomboş atsın. olmaz mı benim kızın okulunda baya iş yapıyor bu taktik."... evet ciddi ciddi bunu öneriyor adam. divac desen de tam alavere dalavereci, bence komisyoncu ve nerede basketbol için çağ dışı düşünce varsa ona sahip saçma sapan bir yönetici.

  neyse sacramento kings'ın nasıl yönetildiğini üç aşağı beş yukarı anlattım. yıllardır da berbat hamleler yapıp duruyorlar. yalnız bence bu sefer turnayı gözünden vurdular.

  yıllar sonra sacramento kings ile ilk defa aynı fikirdeyim ve inanın ilk olarak bu durumdan dolayı kendimi sorguluyorum. çünkü sacramento kings yapıyorsa yanlıştır diyebiliriz.

  konumuza dönecek olursak; sacramento 2018 draftında 2. sıradan seçme hakkına sahipti. çoğu kişi doncic'i seçmelerini beklerken ben doğrusunun marvin bagley'i seçmek olacağını düşünüyordum. bagley'nin hem potansiyelinin hem de mevcut halinin doncic'ten daha iyi olduğunu, hem de sacramentonun kadrosuna daha uyumlu olduğunu düşünüyorum. çünkü sacramento şu an iki guardına(fox ve bogdanovic) çok güveniyor. ha bence bu yanlış bir karar ama sonuç olarak güveniyorlar ve gelecekte kurmaya çalıştıkları takımda onlara da rol vermek istiyorlar. ikisi de topu elinde isteyen, takımı yönlendirmek isteyen oyuncular. özellikle fox çok dengesiz ve oyun zekası düşük bir oyuncu. bu hengamenin içine bir de doncic'i atsaydılar mevcut durumları ve kadroları hem kendilerine hem doncic'e ayak bağı olacaktı.

  marvin bagley ise gelecekte pota altında düşündükleri willie cauley-stein ile uyumlu bir 4 numara. ilerde pivota da evrilebilir. oyun tarzını chris bosh'a benzetiyorum. hücumda çok büyük potansiyel. hücumda her şeyi yapabilir. silahı çok olduğundan önlem alınması çok zor. savunmada ise baya eksiği var. kolları pozisyonuna göre uzun değil hatta kısa. şu anda güçsüz, çok güçlenmeli. box out yapamıyor. temastan kaçıyor. geçen sezon %61.4 isabet %39.5 üçlük gibi efsane yüzdelerle 21 sayı 11.1 ribaund 4 hücum ribaundu 0.8 top çalma 0.9 blok istatistikleriyle oynadı. yaşı 19. bu çocuğa iyi bir savunma koçuyla bire bir çalışma imkanı verilirse ve basketbol doğru öğretilirse direkt yıldız olur.
 • 5
  biraz kafasını saha içine verse şahane topçu olacak ama mental olarak çok dağınık gözüküyor.

  tam sevdiğim 4 numara profili aslında. hücum repertuarı geniş, atletizmi inanılmaz seviyede. vertikal olarak sanıyorum okc thunder'dan terrance ferguson ile birlikte ligin en iyisi.

  savunma yapmayı öğrenip, kafasını sahaya verirse çok iyi bir oyuncu izleyebiliriz ilerleyen senelerde.