• 1
  malesef maicon'a yapılan terbiyesizliği hepimiz biliyoruz. kendi gözlerimle gördüm adama binlerce taraftar;

  "go home"
  "go japan"
  "time to go"
  "git artık"

  vb., hatta hakaret içeren mesajlar gönderdiler, fotoğraflarının altına yorumlar yazdılar.

  bildiğimiz kadarıyla maicon gitmemek için direten bir futbolcu değil, geçen transfer döneminde evrakları yetişmedi. muhtemelen bugün de kendisinin lisansı iptal edildi 14. yabancı kuralı nedeniyle. adam gidiyor yani...

  bu algıyı tersine çevirmek için, gerçek galatasaray taraftarının vefasız olmadığını göstermek için maicon'un sosyal medya hesaplarına teşekkür edelim diyorum..

  edit: doktor sagbirakmayan: #obrigadomaicon (teşekkürler maicon) misali bir hashtagde kullanılabilir mesajı geldi. dikkat çekmesi için buraya yazıyorum.
 • 3
  sonuna kadar destekliyorum. gerçekten hiç içime sinmiyor yapılanlar ve çok üzülüyorum. adamın hayatı baş aşağı gidiyor zaten yapılanlar asla bize yakışmadı. fatih hoca zaten yeni stoper istemiş. yönetim göndermeye çalışıyor ne gerek var adamın motivasyonunu alt üst etmeye. sosyal medya kullanmıyorum lakin destek olmak için kullananlara mesaj attırabilirim ya da geçici bir hesap açabilirim. bir etiket vs belirlemek daha mı etkili olur bilmiyorum anlayan arkadaşları göreve çağrıyorum.
 • 6
  dahil olmak istediğim kampanyadır. adam zaten özel hayatında sıkıntı içinde. bir de biz istenmeyen adam ilan etmeyelim maicon'u.

  yani futbolda böyle ayrılıklar olur ama bunu da edepli bir şekilde gönül alarak yapmak yakışır bize. eleştirdik, kızdık vs bunlar olmuştur fakat nihayetinde 1.5 yıl hizmet vermiş.

  herşey için teşekkürler demek, başarı dilemek bence de maicon'a boynumuzun borcu.
 • 9
  aslında gidecektim ama taraftar gitmemi istemiyor o yüzden kalıp formam için mücadele edeceğim diye bir açıklama yaparsa hepinizin entrylerini aldım haberiniz olsun.

  onun yerine şöyle bir metin hazırladım ne dersiniz; we are so sorry maicon for some galatasaray fans comments. we know who you are. you did your best for the team so far. we'd never forget that. but as you know sometimes seperations are part of love. so we all wish best for you and your new team. thanks for everything and good luck man.

  yani arkadaşı vedaya doğru yönlendirelim diyorum.
 • 11
  kendisine destekten bağımsız teşekkür mesajı atmak da git iması olacağından mobbing yapılmış olur yine. hala daha gitmesi için sosyal medya aracılığı ile mesaj gönderme derdinde olan bir kesim var. bir insana bu şekilde mobbing yapmak gerçekten rahatsız ve ahlaksız bir durumdur bana göre. bu adamın kötü oynuyor olması elbette problem ancak mücadele eden her futbolcu değerlidir. bu tarz durumlarda futbolcuyu gönderme işini bırakalım da teknik heyet ve yönetim halletsin. sosyal medyadan yönetimi uyarmayı geçip doğrudan futbolcu gönderme işine soyunmak da fazlaca küstah bir yaklaşım. bu tarz paylaşımlarda bulunanları empati yapmaya davet ediyorum. destek mesajları dışında yapıldığında utanç kaynağı olacak kampanya.