• 2
  sponsorumuz garenta sağolsun farkındalık yaratmak istemiş.

  o eski ali sami yen atmosferinin neden oluşmadığını anlamak çok kolay. bundan 10-15 sene önce akıllı telefonlar yoktu. günümüzdeki kadar sosyal medyalar yoktu. şimdi maça giden adam daha ilk yarı da 10 tane hikaye yüklüyor instagram'a.

  özellikle derbilerde ve şampiyonlar ligi'nde muhteşem bir uğultu olurdu. artık bu maçlarda da o baskıyı kuramıyoruz. bunun da en büyük sebebi telefonlar. stadyuma telefon ile gitmek yasaklansa, ali sami yen atmosferi ancak geri gelir.

  maalesef artık o eski tribünlerin olacağını sanmıyorum. ama yine de farkındalık yaratmak iyidir.
 • 4
  maca gidildiginde mac ile ilgilenilmesi gereken mod.

  ayni sekilde tiyatro, sinema, cami, kilise, sevgili vs nereye ya da kiminle olunacaksa karsidakine saygi acisindan girilmesi gereken kapali modudur.

  bagirmak isteyen taraftat bagiriyor, desteklemek isteyen destekliyor. ben de paylasim yapiyorum, cekirdegimi citliyorum kimse karisamaz.

  lakin 90 dakika elinde telefon her acidan fotograf cekmeye calisan insani evet anlamiyorum. baba keyfini cikar suranin, bagir cagir desarj olsana. skor tabelasi 0-0 ken neden fotograf cekiyorsun allah askina.

  birak sunu elinden. gunun 24 saati elinde zaten. farkli bir yerde farkli duygular yasa, golu gör, kufret, kavga et kimse karisamaz sana.