• 2
  maç başlıklarının ilk girisi doyurucu olmalıdır diye düşünüyorum. mesela hangi saatte, hangi kanalda yayınlandı. eğer maç tamamlandıysa kaç kaç bitti ve maç kadrosu neydi. bunları da görebilmeliyiz diye düşünüyorum. eet bunlar epey emek ister ama mpderasyon ekibinden bir arkadaş bununla ilgili olarak görevlendirilebilir.
 • 3
  süper lig karşılaşmaları özelinde sözlüğün açık ara en niteliksiz kısımları. galatasaray sevgisi yüksek adrenalinle harmanlanınca ortaya empatiden, muhakeme yetisinden yoksun söylemler çıkıyor ne yazık ki. antu'laşmak değil bu, zira o çöplüğün seviyesine düşebilmek bu ortamın istese de yapamayacağı bir şey ama biz bizlikten çıkıyoruz bariz bir biçimde. aynı zamanda sözlüğün forumlaştığı bölümler de buralar. işte bu yüzden maç başlıkları dışında forum tarzı entry girmemek çok önemli.

  açıkçası süper lig maçlarında maç başlıklarına bakmayı ve yazmayı (oynanan mücadele esnasında bunu hiç yapmamış bile olabilirim) uzun zaman önce bıraktım. çokça yanıltıcı entry giriliyor anın heyecanıyla. normalde gayet doyurucu entry'ler yazan bir yazar bile yapabiliyor bunu.

  bunlarla alakalı bir ricam var benim asıl. hanımlar beyler, maç başlığı açarken lütfen maçın gününü, saatini, yerini ve mümkünse kanalını belirtin. mesela bir maç başlığı şöyle başlamamalı:

  başlık: 15 ağustos 2019 djokovic federer maçı
  ilk entry: amerika açık çeyrek final karşılaşması.

  so what? günü, saati, yayını?

  eyyorlamam bu kadar.